Bursa'da Satılık Cami: 'Satın Alan Hem Dünyasını Hem Ahiretini Kurtarır'

-

Bursa'da cami yapmak için dernek kurarak bir araya gelen 5 kişi, 7 yılda inşaatı bitiremeyince camiyi 13 milyon liradan satışa çıkardı. Derneğin başkanı Halil Sağol, "Cami satılır mı?" eleştirilerine, "Satılır kardeşim, bu camiyi alan hem ahiretini kurtarır hem de dünyasını kurtarır" diyerek yanıt verdi...

Belediyenin ticaret merkezi içinde arsa tahsis etmesiyle 5 gönüllü, Nilüfer Ticaret Merkezi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ni 2009 yılında kurup, caminin inşaatına başladı. Dernek, 7 yılda, 2 milyon 500 bin lira toplayarak, toplam 3 bin 500 metrekare inşaat alanı olan caminin kaba inşaatını yaptırabildi. Fakat inşaatı bitirmek için gerekli olan 3 milyon 300 bin lirayı toplayamayınca camiyi satılığa çıkarma kararı aldılar.

Satılık olduğunu görenler şaşırdı

Dernek yöneticileri, kaba inşaat halindeki Nilüfer Ticaret Merkezi Camii için 13 milyon lira istiyor. Camiye asılan 'Satılık kelepir cami' yazısını görenler ise şaşkına döndü.

"Camiyi kullanacak bin 300 esnafa yardım için broşür dağıtım"

Camiyi yaptırmak için 4 arkadaşı ile yola çıktıklarını belirten Nilüfer Ticaret Merkezi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Halil Sağol, "Bu caminin planına 9 yıl önce başladık. Bunun 2 senesi arsa temini için geçti. Caminin 7 yılda bodrum katını ibadete açtık, fakat üst katını 5 senede tamamlayamadık. Camiyi satılığa çıkarmaya karar verdik. Burada bin 300 esnaf var, 13 bin çalışan bulunuyor. Hepsi cuma günleri 10'ar lira verse bu camiyi 2 yılda bitirmiş olurduk. Bu zamana kadar 2 milyon 500 bin lira topladık. 3 milyon 500 bin liraya daha ihtiyaç var. Ben bu bölgede bu camiyi kullanacak bin 300 esnafa yardım için broşür dağıtım. Bizim astığımız 'Satılık' levhasını gördüler. 105 kişi aradı. Bunlar, 'Cami satılır m?' diye tepki veriyor.  'Cami satılır' kardeşim, hem de nasıl satılır. Bu camiyi alan hem ahiretini kurtarır hem de dünyasını kurtarır'' diye konuştu.

Satılık cami sosyal medyada esprili yorumlara neden oldu...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir