Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bunlara Bayılacaksınız! Türk Tasarımcıdan İlham Verici 32 Minimalist Film Afişi Tasarımı

-

Minimal tasarımlara bayılıyoruz. Bazen karmaşık, dolu ve fazla renkli şeyler gözümüze kalabalık gelebiliyor. Hepimizin severek defalarca izlediği o popüler filmlerin afişlerini sizler için daha sade ve minimalist bir hale getirdim. Umarım beğenirsiniz. :)

1. Beetle Juice

2. Thor

3. McFarland

4. The Mask - Biri Beni Durdursun

5. Pawn Sacrifice

6. 47 Ronin

7. Moulin Rouge

8. Shrek

9. The Ottoman Lieutenant

10. Fury

11. Lucy

12. Ratatouille

13. The Amazing Spiderman

14. Troy

15. Up

16. Asterix And Obellix

17. Batman

18. Captain America

19. Captain Phillips

20. Fast and Furios 7

21. Interstaller

22. John Wick

23. Jurassic Park

24. Mitty

25. Jaws

26. The Wind Rises

27. Sin City

28. Titanic

29. V/H/S

30. Wanted

31. The Wolf Of Wall Street

32. X- Men Days Of Future Past

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
purplecosmos

Afişlerin her biri ayrı bir emek, bu sebeple saygım sonsuz. Türk tasarımcılara ise desteğim tam ve güvenim yine sonsuz. Ancak gerçekten -genel olarak- başarılı çalışmalar değiller. Çünkü, 1-tasarımlar “yaratıcı fikir” veya “mantıksal ilişkilendirmeler” yönünden eksikler, 2-tipografi üzerinde yeniden çalışılmalılar, 3-(bu editör hatası olsa gerek) bazıları minimal olarak tanımlanabilmesi açısından görsel unsur sayısını çoktan aşmış, minimalizmden çıkalı yıllar olmuştur, her yemeğe tuz atar gibi bol kepçeden espaz veren minimalist olmaz. Bu salt yapıcı bir eleştiridir, umuyorum yerine gider. Zaten kendini gerçekten geliştirmek isteyen sanatçılar, eleştiriye, eleştirinin de her türlüsüne değil, onu da seçerek, açık olanlardır. Biz de “bu ne amk” demedik zaten uğraştık, birsürü yazı yazdık. Daha sağlam çalışmalar yapmalısınız, çünkü yapabilirsiniz.

tasarimdio

Ben yükledim ama editlenmiş başlık ve içerik. Yoksa ben nette bulduğum gibi sadeleştirilmiş yazmıştım başlığa. Dediğiniz gibi bunlar minimal değil, sadeleştirilmiş afiş daha mantıklı. Yaratıcı fikir kısmında,Hoşuma giden bu çalışmalar hakkında ben de şunları söyleyebilirim, bu filmlerin afişi var konusu var sıfırdan afişi tasarlamak değil konu bence, filmin içeriğinden ya da afişinden esinlenerek sadeleşmeye götürmüşler. Mantıksal ilişkilendirmeler de ise ben arasından 3-4 filmi izlememişimdir ama diğer afişleri gördüğümde içerikle ve filmle direk ilişkilendirdim. Ana noktalarına değinmişler sanki afişler. Yorumlarımız afiş sahiplerine gider umarım. (ben bunları 2014ün sonunda yüklemiştim de 2015 de onay almış sonra tekrar çıkmış onaydan 2018 haziran 21 de tekrar yayına girmiş:))) Parça parça girmiş) epostadan ileti alınca giriş yaptım.)

purplecosmos

mantıksal ilişkiden kastım, direk konunun kendisini işlememek, farklı bir bakış açısı getirmek idi. örneğin wolverine diyince pençe koymak herkesin ilk aklına gelen fikir olacaktır. elbette ki sanat özgür bir alan, herkesin estetik anlayışı farklı olacaktır :) geri dönüşün ve yorumun için teşekkürler editör, süpersin 👏🏻

witcher

#20 O ibreleri şehir ışıklarıyla yapsa daha hoş dururdu sanki.

selimkazak

saygı duymuşam ...

duz_hatun

Güzel ve ilham verici. Tasarımcı kim acaba? Hangi programı kullanıyor? Illustrator? Corel Draw? Kafamda deli sorular :) Tebrik ediyorum.

Gizli Kullanıcı

Bence olmuş çokta güzel olmuş.

Başlıklar

Batman
Görüş Bildir