Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > 
15PAYLAŞIM

1. İşsizlik 5 Yılın Zirvesinde

Türkiye'de işsizlik yükselmeye devam ediyor. Aralık ayında yüzde 10,9 olan işsizlik Ocak'ta yüzde 11,3'e yükseldi. İşsizlik böylece Mart 2010'dan bu yana en yüksek düzeye ulaştı.

Haberin Tamamı İçin:

2. Davutoğlu Seçim Beyannamesini Açıkladı

AK Parti milletvekili adaylarının da tanıtıldığı toplantıda Davutoğlu seçim beyannamesinin satır başlarını açıkladı ve  "2014 yılında cumhurbaşkanının doğrudan halk tarafından seçilmesi ile birlikte idari yapının başkanlık sistemi yönünde yeniden yapılandırılmasını, yetki kargaşasının giderilmesi ve hesap verilebilirliğin gerçek anlamda tesisi için gerekli görmekteyiz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

3. Soma Davasına Yarın Devam Edilecek

Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 45 sanıklı dava, olaylı geçen ilk duruşmanın ardından bir gün aradan sonra bugün görüldü. İddianamenin sanıkların savcılık sorgusunda verdikleri ifadeler, bilirkişi, TÜBİTAK ve Emniyet Genel Müdürlüğü raporlarını içeren 163 sayfalık  ilk 8 bölümünün okunmasının ardından, duruşmaya yarın sabaha kadar ara verildi.

Haberin Tamamı İçin:

4. Doların Yükselişi Durmuyor: 2,72

Yaklaşan genel seçim sonrası nasıl bir siyasi tablo ve nasıl bir ekonomi yönetimi oluşacağına ilişkin belirsizlikler, dolardaki küresel değer kazancı ile birleşince dolar/TL'de rekorlar devam ediyor.

Dolar/TL 2,72'yi aşarak tarihi zirvesini yeniledi.

Haberin Tamamı İçin:

5. Erdoğan: 'Bizim Üzerimizde Soykırım Diye Bir Leke Yok'

Kazakistan'da 2 günlük temaslarda bulunacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, havaalanında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan "Bizim üzerimizde soykırım diye bir leke, gölge söz konusu değil. Türkiye'nin böyle bir vebali asla kabul etmesi mümkün değildir" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

6. Financial Times: Ankara Artık Güvenilir Görülmüyor

İngiliz Financial Times gazetesi bugün dört sayfalık özel bir Türkiye eki yayımladı.

Uluslararası ilişkiler editörü David Gardner'ın yazısının başlığı, "Ankara artık güvenilir görülmüyor".

David Gardner yazısına şu satırlarla başlıyor:

"Dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Batı'da, dış güçlerin şekillendirme çabalarına karşı koyan bölgenin en güvenilir ismiydi...Şimdi tüm bunlar çok uzun bir zaman önceymiş gibi görünüyor..."

Haberin Tamamı İçin:

7. İnternet Yasası Yürürlüğe Girdi

İnternet yasası olarak bilinen 5651 sayılı yasada yapılan düzenlemelere çokça eleştiri getirilse de bugün itibariyle yasa yürürlüğe girdi. Ancak bilişim avukatları, düzenlemelerin Anayasa'ya aykırı olduğu gerekçesiyle iptali için hukuki süreç başlatacak.

Haberin Tamamı İçin:

8. Benzine 11 Kuruş Zam

EPDK'nın tavan fiyat uygulaması kapsamında kurşunsuz benzinin fiyatı gece yarısından itibaren 11 kuruş zamlanacak.

Artış sonrası, İstanbul'da kurşunsuz benzinin litre fiyatı 4.39 liradan 4.50 liraya yükselecek. Ankara'da benzinin litre fiyatı 4.42 liradan 4.53 liraya, İzmir'de 4.41 liradan, 4.52 liraya yükselecek. Benzin 4.68 lira ile en pahalı Hakkari'de satılacak.

Haberin Tamamı İçin:

9. Akdeniz'de Mülteci Gemisi Battı: 400 Ölü

Libya'dan İtalya'ya ulaşmak üzere yola çıkan, kaçak göçmen taşıyan bir geminin alabora olması sonucu, faciadan  sağ kurtulan göçmenlerin yardım örgütlerine verdiği bilgilere göre en az 400 kişi hayatını kaybetti...

Şayet bilgi doğrulanırsa bu, 2013 Ekim ayında İtalya'nın Lampedusa Adası açıklarında 360 kişinin ölümüyle sonuçlanan tekne faciası ile beraber Akdeniz'de yaşanan en büyük felaket...

Haberin Tamamı İçin:

10. Beşiktaş'a 'Haciz' Şoku

Bir reklam firmasının Yıldırım Demirören dönemine ait alacaklarından dolayı siyah beyazlı kulübe başlatığı haciz işlemleri sonucu kulüp binasına gelen avukatlar borç karşılığı eşyaları haczi için işlem yapmaya başladı. Beşiktaş kulübü tarafından gelen avukatları ikna çalışmaları devam ederken Beşiktaş Kulübü icra ile alakalı KAP'a açıklamada bulundu.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir