Görüş Bildir
Haberler
Bugün Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? Sokağa Çıkma Yasağı Bitti Mi?

Bugün Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? Sokağa Çıkma Yasağı Bitti Mi?

Koronavirüsü sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasakları, tüm yurt genelinde uygulanıyor. Vatandaşlar, ‘sokağa çıkma yasağı bitti mi’ sorusunun cevabını arıyor. Bugün ve yarın, sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İçişleri Bakanlığı, son dakika olarak yayınladığı sokağa çıkma yasağı genelgesinde 14 Şubat’ta çiçekçilerin açık olacağını açıkladı. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimizde…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Bugün Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Bugün Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Bugün (cumartesi) ve yarın tüm yurt genelinde sokağa çıkma yasağı olacak. İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasaklarının ikinci bir açıklamaya kadar devam edeceğini duyurmuş. Bakanlıktan aksi bir açıklama henüz yapılmadı.

Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi

Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi

İçişleri Bakanlığı, dün 81 ilin valiliklerine gönderdiği yazıda, 14 Şubat sebebiyle çiçekçilerin pazar günü açık olacağı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı son sokağa çıkma yasağı

genelgesi şu şekilde;

* Hafta sonlarına yönelik uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması bugün saat 21:00'de başlayıp Pazartesi sabah 05.00'de sonlanacaktır. Bakanlığımızca daha önce çıkarılan Genelgelerle; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

* Bu kapsamda, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00'ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.

* Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri ise bugün saat 20.00'ye kadar paket servis+ gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu iş yerleri Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

* Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacağının belirtildiği genelgede online sipariş firmalarının da Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecekleri ifade edildi.

* Vatandaşların ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerinin altı çizilirken, sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı düşüncesiyle temel ihtiyaç malzemesi temini amacıyla fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerlerinde yoğunluğa sebep olunmaması gerektiği uyarısı yapıldı.

* Ayrıca vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00'den önce evlerinde olacak şekilde hareket etmeleri, başta büyükşehirler olmak üzere trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları belirtildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın