Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

Anasayfa > Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin güney ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş'ın güneyi, Tunceli ve Erzincan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin güney ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş'ın güneyi, Tunceli ve Erzincan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA Parçalı ve az bulutlu 24

EDİRNE Parçalı ve az bulutlu 27

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 23

KIRKLARELİ Parçalı ve az bulutlu 26

EGE

Genellikle parçalı zamanla güney kesimlerinin çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla'nın iç kesimleri ile Denizli'nin güneyinin yerel olmak üzere kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 19

İZMİR Genellikle parçalı zamanla iç kesimleri yer yer çok bulutlu 26

MANİSA Parçalı bulutlu 27

MUĞLA Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı 24

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, Antalya'nın kuzeybatısı ile doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Osmaniye ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın güneyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzeybatısı ile doğu ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

HATAY Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Genellikle parçalı, akşam saatlerinde kuzey çevreleri yer yer çok bulutlu 21

ÇANKIRI Genellikle parçalı, akşam saatlerinde yer yer çok bulutlu 21

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu 21

KONYA Parçalı yer yer çok bulutlu 19

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinde iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Genellikle parçalı, akşam saatlerinde yer yer çok bulutlu 20

DÜZCE Parçalı bulutlu 22

KASTAMONU Genellikle parçalı, akşam saatlerinde yer yer çok bulutlu 20

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 17

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümünün yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 21

SAMSUN Genellikle parçalı, akşam saatlerinde iç kesimleri yer yer çok bulutlu 19

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 19

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı ile Muş, Bingöl, Bitlis ve Van'ın kuzey kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Tunceli ve Erzincan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 18

ERZURUM  Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15

KARS Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 25

SİİRT  Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

DENİZLERDE HAVA

Orta ve Güney Ege'de fırtınamsı rüzgâr bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve Doğu Karadeniz’in doğusu sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam güneybatıdan, sabah batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam güneybatıdan, doğusu güneybatıdan, akşam güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s) güneyi kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s), akşam tamamı 3 ila 5 (20-40 km/s), Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuzey ve batısı akşama kadar kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m gece 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, orta ve doğu kesimleri yer yer sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan, Batı Akdeniz'in batısı ile akşam geneli kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yer yer sağanak yağışlı, Rüzgâr: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?