Görüş Bildir

Bugün Bakkal ve Marketler Kaçta Kapanıyor? Sokağa Çıkma Yasağında (Pazar) Marketlerin Çalışma Saatleri Neler?

Haberler
> Bugün Bakkal ve Marketler Kaçta Kapanıyor? Sokağa Çıkma Yasağında (Pazar) Marketlerin Çalışma Saatleri Neler?

Türkiye aybaşında başlayan normalleşme adımlarıyla birlikte bakkal ve market gibi işletmelerin de çalışma saatlerinde değişiklik yapıldı. Yaklaşık üç ay boyunca uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı boyunca bakkal ve marketleri çalışma saatleri de kısıtlanmıştı. Yeniden başlayan normalleşme sonrasında İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre; bakkal ve marketlerin de çalışma saatleri değişti. Koronavirüs önlemleri kapsamında saat 10.00 ila 20.00 arasında hizmet veren işletmeler, artık 07.00’de açılacak. İşte bakkal ve marketlerin çalışma saatleri…

Bakkal ve Marketler Saat Kaçta Açılıyor?

Bakkal ve Marketler Saat Kaçta Açılıyor?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı ‘Çalışma Saatleri’ adlı genelgenin ilgili bölümü şu şekilde;

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığınca tespit edilen kriterlere göre iller 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılarak salgınla mücadeledeki tedbir seviyeleri belirlenerek, her bir risk grubunda uygulanacak tedbirler kamuoyu ile paylaşıldığı vurgulanan genelgede, düşük, orta ve yüksek risk grubunda bulunan illerde, lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb. gibi yeme içme yerleri ile kıraathane ve çay bahçesi gibi iş yerleri için 07.00-19.00 saatleri arasında % 50 kapasite ile müşterilerine iş yerinde hizmet sunacak şekilde çalışabilme imkânı getirildiği ifade edildi.

Genelgede, daha önce açılış-kapanış saatleri belirlenmiş olan iş yerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendiği belirtildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?