Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Zorlu Sinema Testinin Son Sorusunu Yalnızca Gerçek Sinefiller Görebilecek!

347PAYLAŞIM

Sinema söz konusu olunca "En çok bana soracaksınız!" diye ortamlara giriyorsanız, bu test tam size göre.

1. Başlıyoruz! James Bond filmlerinde, Bond'un emirlerini aldığı üst düzey MI6 yetkilisi karakterin adı neydi?

X
C
M
V

2. Doğru cevap! Üniversiteden mezun olduğunda sahip olduğu her şeyi geride bırakıp vahşi doğada yaşamayı tercih eden Christopher McCandless'ın gerçek hikayesini konu alan filmin adı?

Easy Rider
Into The Wild
The Road
The Grizzly Man

3. Doğru cevap! Yönetmeninin 20 yıllık bir aranın ardından çektiği, 1942'de ABD ve Japonya birliklerinin çarpıştığı Guadalcanal adasında yaşananlara ışık tutan İkinci Dünya Savaşı filmi hangisiydi?

Saving Private Ryan / Er Ryan'ı Kurtarmak
Full Metal Jacket
Platoon / Müfreze
The Thin Red Line / İnce Kırmızı Hat

4. Doğru cevap! İnsan psikolojisine tüm yalınlığıyla ışık tutan çarpıcı filmleriyle tanınan, aynı filmi 10 yıl arayla iki defa çeken Avusturyalı yönetmen kimdir?

Michael Haneke
Wim Wenders
Kurt Kren
Michael Glawogger

5. Doğru cevap! The Usual Suspects (Olağan Şüpheliler) filminin gizemli kötü adamı Keyser Söze'nin memleketi neresiydi?

Bulgaristan
Ermenistan
Almanya
Türkiye

6. Doğru cevap! 'En İyi Oyuncu' dalında Oscar ödülüne 3 defa sahip olmayı başarmış tek aktör hangisidir?

Jack Nicholson
Robert De Niro
Al Pacino
Daniel Day-Lewis

7. Doğru cevap! Peter O'Toole, 1964 yapımı Becket filminde İngiliz kralı İkinci Henry'yi canlandırmıştı. Bu filmden sonra aynı karakteri bir başka filmde tekrardan canlandırmıştı. Bu film hangisiydi?

Braveheart / Cesuryürek
All Man for All Seasons / Her Devrin Adamı
Lion in the Winter / Rüzgardaki Kral
Kingdom of Heaven / Cennetin Krallığı

8. Doğru cevap! Filmlerinde genellik işçi sınıfı ve alt gelir grubuna dahil insanların hikayelerini konu edinen İngiliz yönetmen Ken Loach'un bu yıl ikinci defa kazandığı büyük sinema ödülü hangisidir?

Altın Ayı
Altın Palmiye
Altın Küre
Altın Horoz

9. Doğru cevap! Korsan müzik indirdiği gerekçesiyle para cezasına çarptırılan bir müzisyene 1000 Euro bağışlayan, "Telif haklarının makul bir yanı yok. Benim herhangi bir hakkım yok, yalnızca görevlerim var." diyen, bir dönem filmleri yasaklanmış ünlü yönetmen kimdir?

Jean-Luc Godard
Michael Antonioni
Quentin Tarantino
Woody Allen

10. Doğru cevap! No Country for Old Men (İhtiyarlara Yer Yok) filminde Anton Chigurh karakteri, peşine düştüğü kişilerle karşılaştığında ne yapıyordu?

Bilmece soruyordu
Son isteklerini soruyordu
Yazı tura atıyordu
Günahlarını itiraf etmelerini istiyordu

11. Doğru cevap! Stanley Kubrick'in NASA'nın ürettiği lenslerle, tamamen mum ışığında çektiği bir sahneyi barındıran filmi hangisidir?

2001: A Space Odyssey
A Clockwork Orange
Eyes Wide Shut
Barry Lyndon

12. Doğru cevap ve son soru! Uluslararası bir festivalde büyük ödüle layık görülen ilk Türk filmi hangisidir?

Sevmek Zamanı
Susuz Yaz
Yol
Almanya Acı Vatan

Yanlış! Erken kaybedenlerdensin.

Bir daha denemekten zarar gelmez.

Yanlış! Olacak gibiydi ama, olmadı.

Biraz zorlarsan, olur gibi.

13. Yanlış! O kadar da doğru cevaptan sonra üstelik...

Sen değil de kim bitirecek bu testi?

Hepsini bildin! Sen delirmiş bir sinefilsin!

Bütün soruları doğru cevapladın, sen filmlerle kafayı kırmış çılgın bir sinefilsin. Muhtemelen festivalden festivale koşuyor, en fazla kaç seansa gidebilirim diye düşünmekten saçlarını ağartıyorsun. Bir senede en az 10-12 filmi merakla bekliyor olman kuvvetle muhtemel. Sinema salonlarının sahibi gibi bir şey olmuşsun işte. Başka ne denir, seninle sinema üzerine konuşmak büyük keyif olurdu...

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sinmaz_b

Bütün soruları doğru cevapladın, sen filmlerle kafayı kırmış çılgın bir sinefilsin. Muhtemelen festivalden festivale koşuyor, en fazla kaç seansa gidebilirim diye düşünmekten saçlarını ağartıyorsun. Bir senede en az 10-12 filmi merakla bekliyor olman kuvvetle muhtemel. Sinema salonlarının sahibi gibi bir şey olmuşsun işte. Başka ne denir, seninle sinema üzerine konuşmak büyük keyif olurdu... stanley kubrick tarafında biraz kopya çektim ama olsun

hikmet-n-bensusan

Hepsini bildin! Sen delirmiş bir sinefilsin! Bütün soruları doğru cevapladın, sen filmlerle kafayı kırmış çılgın bir sinefilsin. Muhtemelen festivalden festivale koşuyor, en fazla kaç seansa gidebilirim diye düşünmekten saçlarını ağartıyorsun. Bir senede en az 10-12 filmi merakla bekliyor olman kuvvetle muhtemel. Sinema salonlarının sahibi gibi bir şey olmuşsun işte. Başka ne denir, seninle sinema üzerine konuşmak büyük keyif olurdu...

Gizli Kullanıcı

gidiş yolundan puan verilmiyor mu,hayır sonuç hatalı olsa da...:D son soruda ki filmlere bakıyorum da 4 film de harika...şimdi ki filmlere bakıyorum bir de...

she__ra_

Hepsini bildin! Sen delirmiş bir sinefilsin! Evet tamam hile yaptım nooolmuş

inferrno666

13. Yanlış! O kadar da doğru cevaptan sonra üstelik...

Görüş Bildir