Bu Tek Soruluk Kişilik Testiyle İçinizdeki Bastırılmış Duyguları Ortaya Çıkarıyoruz!

3.2bPAYLAŞIM

Bakalım, sizin içinizde yatan duygular neymiş?

Cevabı merak ediyorsanız, sizi hemen teste alalım!

20. yüzyılda Macar psikiyatrist Léopold Szondi, bir kişinin içinde yatan bilinçsiz düşünceleri, arzular ve dürtüleri ortaya çıkarmak amacıyla tek soruluk bir test geliştirdi.

İlk defa 1947 yılında ortaya çıkan bu kişilik testine göre Szondi, insanların kendilerine benzeyenlerin ilgisini çektiğine dair bir teori geliştirmişti. 

Szondi’nin kendi adını taşıyan bu teste tabi tutulan kişilere çeşitli zihinsel hastalıklara sahip olan insanların fotoğrafları gösteriliyor. Bu fotoğrafların içinden de aşağıda size sorulan soruya göre birini seçmeniz gerekiyor.

(Not: Test, sizin bir akıl hastalığınız olduğunu ima etmez, sadece bastırılmış duygularınız hakkında bir varsayımda bulunur.)

Issız bir ormandasınız. Etrafta kimsecikler yok. Yürürken karşınıza bu fotoğraftaki kişilerden biri çıkıyor. Hangisini görseniz daha çok korkarsınız?

Sadist

Bastırılmış

Baskıcı öğretmen portresi seçtiniz, Bilinçaltınızda bastırılmış saldırganlık ve alçaltıcı davranış eğilimi olabilir. Çocuklukta davranışlarınızda otoriterlik, yönetme ihtiyacı gibi eğilimleri tecrübe etmiş olabilirsiniz. 

İnkar 

Tamamen zararsız ve başkalarına yardım etmek için her zaman hazır olan barışçıl bir bireysiniz. İş hayatınızda amirleriniz sizi idare etmekte zorluk çekiyor olabilirler. Eğer bir şey yapmak istemiyorsanız, kendinize bariyerler inşa ediyorsunuz. Sıklıkla, tartışmalarda veya ilişkilerde kendinizi savunurken pasif bir şekilde direniyor ve karşı koymaya devam ediyorsunuz.

Epileptik

Bastırılmış 

Yuvarlak kafalı bu iri adam sizde tiksinti ve korkuya sebep olduysa çocukluğunuzun erken aşamalarında bazı duygularınızı bastırmış olabilirsiniz. Asabiyet, düşünmeden hareket etme, sinir patlamaları gibi belirtilere aşina olma ihtimaliniz yüksek. 

İnkar 

Uysal ve dost canlısı olarak, sorumlu ve kendine hakim olabilen biri görünümü veriyorsunuz. Hislerinizde sabitsiniz. İnsanlarla, fikirlerle ve nesnelerle kolayca bağ kurabiliyorsunuz.

Katatonik

Bastırılmış 

Bu tip kişilikler genellikle aşırı hayal gücüyle karamsar bir yapıya sahip. Eğer bu kirli görünümlü ama mutlu adam sizde olumsuz bir etki bıraktıysa, zihninizin hiperaktif kısmını bastırmış olma ihtimaliniz var. 

İnkar 

Basmakalıp davranışlar edinme eğilimindesiniz. Yenilikler ve değişikliklerden hoşlanmıyorsunuz. Farklı konumlara adapte olmakta zorlanan çekingen ve utangaç bir kişiliğe sahip olabilirsiniz. En büyük korkunuz, kontrolünüzü kaybetmeniz.

Şizofrenik

Bastırılmış 

Şizofrenik kişilik yoğun umursamazlık, düşünce bozukluğu ve uyumsuz duygular olarak karakterize edilir. Eğer bu ruhsuz ve ifadesiz kadın portresi tüylerinizi ürperttiyse, çocukluğunuzda insanlara ilgisizlik, koşullardan ve olaylardan çabuk vazgeçme gibi duyguları bastırmış olmanız muhtemel. 

İnkar 

Oldukça sosyal bir insansınız. Hayattan sosyalleşerek, arkadaşlarınızla vakit geçirerek zevk alıyorsunuz. Sosyallik, toplumdan izole olmuş ve her zaman yalnızlık hissiyle yaşayan sizin için bir kılık. İlişkileriniz biraz yapay görünüyor olabilir. Bilincinizin derinliklerinde başkalarına ihtiyaç duymadığınızı ve onlarsız da yaşayabileceğinizi hissediyorsunuz.

Histerik

Bastırılmış 

Histerik insanların bazı özellikleri yapay, duygularında kararsız ve narsist olmalarıdır. Bu resmin sizi korkutma sebebi, dikkat çekme arzusunu ve beğenilmeye susamış olmayı bastırmış olmanızdan kaynaklanabilir. 

İnkar

İçe kapanık, alçak gönüllü bir insan görüntüsü veriyorsunuz. Ancak, aslında insanları etkileme arzusu besliyor olabilirsiniz. Görünüşünüze ve davranışlarınıza özen gösteriyorsunuz. Örneğin, sürekli şık giyinmeye çalışıyorsunuz, kıyafetlerinizi aksesuarlarla tamamlayarak insanların ilgisini çekmeye çalışıyorsunuz. 

*Bu tarz insanlar genellikle nadir veya abartılı bir uğraşı hobi olarak seçer.

Depresif

Bastırılmış 

Öz saygı eksikliği, aşağılık ve suçluluk duygusu depresyonun ana semptomlarıdır. Bu zararsız görünümlü kadın sizde hoşnutsuzluk yarattıysa, zararsızlık sizin için nefretin ta kendisi ve bu öz saygı eksikliği, aşağılık ve suçluluk duygusu gibi semptomları bastırdığınız görülüyor. 

İnkar 

İçi dışı bir ve kaygısız biri olabilirsiniz. Her zaman dinamiklik, özgüven ve iyimserlik gösteriyorsunuz. Tabii bazen de keyfiniz kaçıyor, kronik depresyon ve melankoliye kapılabiliyorsunuz. Bu tür durumlarda şüpheci ve suratsız birine dönüşüyorsunuz. 

*Bu tarz kişilikler depresif eğilimlerini bastırmak için insanların derdini dinleyip çözümler üretmeyi kendine rol edinir.

Manyak

Bastırılmış 

Dışa dönüklük, abartılı tepki ve duygu sergileme gibi özelliklere sahiptir. Eğer bu portredeki lütufkar yüz sizi tiksindiriyorsa ve eğer kontrol edilmezse sizi çıldırtacak düzeye getirecek bastırılmış bir coşkuya sahipsiniz. 

İnkar 

Davranışlarıyla insanları sinirlendirmeyi sevmeyen birisiniz. Ayrıca gürültü ve aşırılıktan hoşlanmıyorsunuz. Dikkat, tedbir ve ölçü örneğisiniz. Mantıklı ve tutumlu olarak davranışlarınızı tamamen kontrol edebiliyorsunuz.

Kimlik Karmaşası

Bastırılmış 

Bu tür kişilik tipi "kişinin başkası olarak yaşamak ve öyle kabul edilmek istemesi" olarak açıklanır. Eğer bu genç adamı tehlikeli ve uygunsuz olarak algıladıysanız, çocukluğunuzun erken dönemlerinde kimlik sorunu yaşamış ve bunu bastırmış olabilirsiniz. 

İnkar 

Eğer inkar mekanizması çalışırsa kendi kimliğinizi kabullenirsiniz. Bu durumda davranışlarınız ve görünümünüz kabullendiğiniz kimliğinizi abartacak dereceye gelir. Eğer erkekseniz sert ve maço bir tarz takınırken, eğer kadınsanız çekici görünmeye çalışıp sürekli karşı cinsle flört eden birine dönüşürsünüz.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
galatacimbm1905

Ya 3. dayıda çok pis önce tecavüz edip sonra da öldürüp cesedine türlü türlü kötülükler yapacak tip yok mu ya?

qhw7ntjjrhhaviq

Sana bi şey yapmaz merak etme

galatacimbm1905

Aferin

nurcii

4. teyze fenaa

ceren-akin1

2.sinden çok korktum

threeicedwhiskey

hiçbiri seçeneği neden yok ?

~ravza~

gece gece korktum lan şimdi adamın testindekiler değil de kapak fotosu beni tedirgin etti şçsşösşs

Görüş Bildir