Bu Renk Algı Testine Göre Sen Gerçek Bir Dâhi misin?

3.3bPAYLAŞIM

Hepimizin renk algısı farklıdır. Hani o ne pembe ne mor, ikisinin arasındaki renge fuşya diye garip bir isim koymamız boşuna değil. Bu test ise sizin zekâ potansiyelinizi, belirli bir rengin yalnızca kendisini değil renkteki gölgeleri ve görsel ayrımları belirleyebilme becerinize bağlı olarak ölçüyor. 

Bakalım, içinizde gerçek bir dâhi mi yatıyormuş?

1. Bu resimde olmayan renk sence hangisi?

Hepsini görüyorum.

2. Bu resimde hangi renk kullanılmamış?

3. Bu resimde en çok dikkat çeken renk hangisi?

4. Bu resmin hakim rengi hangisi?

5. Burada en az dikkatini çeken hangi renk oldu?

6. Peki burada seni ele geçiren hangisi oldu?

7. Bu resimde hangi renk yok?

Hepsini görüyorum.

8. Son olarak bu resimde en çok ilgini çeken hangi renk oldu?

Sen bir dâhisin!

Bu değerlendirme, senin dâhi düzeyindeki zekalarla aynı görsel, renk ve örüntü tanıma yeteneklerine sahip olduğunuzu gösteriyor. Sanattan anlamadığını söylesen bile renkleri algılama yeteneğin seni diğerlerinden farklı kılıyor. Boş vakitlerinde bu konuya ağırlık vermeni tavsiye ederiz. Bakarsın sayende yeni bir ressam kazanırız, olmaz mı?

Görsen algın dâhinin de ötesinde!

Bu değerlendirmeyle kaydedilebilecek en üst düzey görsel zekaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sonuçların, dahiyane eşiğinin çok üzerinde bir görsel IQ kapasitesine işaret ediyor. Her zaman ince ve karmaşık sanat eserleri seni daha çok heyecanlandırıyor. Renk paletleri, duyarlılık ve renkleri tanıma adeta ruhuna işlemiş. Gerçekten yeteneklisin!

Bu konular pek senlik değil gibi...

Bu değerlendirmeye göre renkleri 'normal düzeyde' algıladığını söyleyebiliriz. Farklı tonlar, gölgeler, ışıklandırmalar sana pek anlam ifade etmiyor gibi. Yalnızca standart bilgilere sahipsin ve bunun eksikliğini de yaşamıyorsun. Belki de seni başka alanlarda test etmeliyiz, ne dersin?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ikbalidil2

Görsen algın dâhinin de ötesinde! Bu değerlendirmeyle kaydedilebilecek en üst düzey görsel zekaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sonuçların, dahiyane eşiğinin çok üzerinde bir görsel IQ kapasitesine işaret ediyor. Her zaman ince ve karmaşık sanat eserleri seni daha çok heyecanlandırıyor. Renk paletleri, duyarlılık ve renkleri tanıma adeta ruhuna işlemiş. Gerçekten yeteneklisin!

f_zehra_dogan

dahininde ötesindeymişim ben şok

f_zehra_dogan

dahininde ötedindeymişim ben şok

merdaneli_elektrik_supurgesi

Bu değerlendirmeyle kaydedilebilecek en üst düzey görsel zekaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sonuçların, dahiyane eşiğinin çok üzerinde bir görsel IQ kapasitesine işaret ediyor. Her zaman ince ve karmaşık sanat eserleri seni daha çok heyecanlandırıyor. Renk paletleri, duyarlılık ve renkleri tanıma adeta ruhuna işlemiş. Gerçekten yeteneklisin! peki bundan beynimin haberi var mı? :DDDD

culog

Bana Standartsın dedi.Ee öyleyim zaten ne bekliyordun ki :)

Görüş Bildir