Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Fotoğraf Testine Göre Beyninin Hangi Lobu Baskın?

440PAYLAŞIM

Fotoğraflarda ne gördüğünü seç, beyninin sağ lobu mu daha baskın sol lobumu söyleyelim!

İlk bakışta ne gördüğünü söylemen bizim için önemli!

1. İlk bakışta ne gördün?

Elma
İki tane yüz
Başka bir şey

2. İlk bakışta ne gördün?

Tavşan
Ördek
Başka bir şey

3. İlk bakışta ne gördün?

Yüz
Kadınlar
Başka bir şey

4. İlk bakışta ne gördün?

Yaşlı kadın
Genç kadın
Başka bir şey

5. İlk bakışta ne gördün?

İki insan
Beyaz sütunlar
Başka bir şey

6. İlk bakışta ne gördün?

4 sütun
3 sütun
Başka bir şey

7. İlk bakışta ne gördün?

İki çocuk
Kafatası
Başka bir şey

Sağ beyin lobun daha baskın!

İşte tam bir görsel deha! Sen zihnini sadece rakamsal verilerle sınırlandırmıyor, gözlem tahlil ve kavrama yeteneklerini de sonuna kadar kullanmaya çalışıyorsun. Senin için anlamlar ve nedenler oldukça önemli ve olayların büyük bir çoğunluğuna sezgisel olarak yaklaşmayı tercih ediyorsun. İçinde iflah olmaz bir sanatçı ruhu var. Bu sebeple yaşadığın ve gördüğün her şeyde kimsenin göremediği ayrıntıları algılayabiliyor, yaptığın her işe ufak bir dokunuşla kendi imzanı atıyorsun. Dışarıdan dağınık görünsen bile her şeyi; renklerine, konularına, şekillerine göre sınıflandırdığın kendine has bir düzenin var. Konuşma kabiliyetin ise oldukça kuvvetli. Çünkü her zaman doğru kelimeleri seçmeyi biliyorsun. Bu sayede yanlış anlaşılma gibi bir korkun olmadığından insan ilişkilerin de fazlasıyla iyi. Kendini ifade edebileceğin mesleklere her zaman daha yatkın olmuşsun ve seçimlerini de bu yönde yapmışsın. Eğer böyle bir iş yapmıyorsan bile ona bile kendi bakış açını yansıtarak farkını yaratıyorsun. Ne diyelim mükemmel olan gözlerinin ve beyninin kıymetini bil!

Sol beyin lobun daha baskın!

www.nefesakademisi.com

İşte zekası ile fark yaratan bir beyin daha! Sen ağırlıklı olarak somut konulara ilgi duyuyorsun. Çünkü oldukça realist ve ayakları yere sağlam basan birisin. Bir şeyi kabullenmen ya da çaba göstermen için ilk önce mantığına yatması gerekiyor. Analiz yeteneğim mükemmel. Olaylara yaklaşırken niyetten çok sonuca odaklı hareket ediyorsun. Algılama kapasiten yüksek olduğu için her şeyi kolayca kavrayabiliyor, bir şey yaparken onu önceden adım adım planlayıp programlı bir şekilde hareket etmeyi seviyorsun. Dışarıdan çözülmesi zor, karmaşık biri gibi görünsen de aslında duygusal durumları bile anında fark edebilme yeteneğine sahipsin. Sadece duygularından bahsetmekten hoşlanmadığın için kendini ifade etmekte zorlanıyorsun. Zekanın yanı sıra biraz da duygularını da göz önüne alıp, öngörülü olursan başaramayacağın hiçbir şey yok!

Her ikisi de aynı derecede baskın!

Senin zihnin gerçekten mükemmel bir denge ile çalışıyor. Gerektiğinde soyut bakış açını gelişmiş analitik zekan sayesinde somuta çevirerek olaylara daha gerçekçi şekilde yaklaşabiliyorsun. Bu sayede aralarında ilişki kurmanın çok zor olduğu olaylar arasında bile kusursuz ve etkili ilişkiler kurabiliyorsun. Yaptığın her işe önce mantık çerçevesinde yaklaşıp, onu en ince ayrıntısına kadar inceleyip, daha sonra gelişmiş düşünme yeteneğin ile tüm detayları fark ederek onu bir bütün halinde değerlendiriyorsun. Çoğu zaman fazlasıyla akılcı ve realistik bir şekilde hareket etsen bile duygularını asla göz ardı etmiyor, yeri geldiğinde ona göre davranıyorsun. Önemsiz konularda bile dikkatini toplayıp, olaylara kendince çıkarımlar getirebiliyorsun. Belki de bu yüzden çevren tarafından her zaman fikirlerine ve tavsiyelerine ilk ihtiyaç duyulan kişi sen oluyorsun. Her ne kadar sayısal ve bilimsel konularda kendini gösterebileceğin mesleklere ilgi duysan da içerisinde insan ve insan ilişkilerinin olmadığı bir iş sana çok sıkıcı geliyor. Tüm bunların yanı sıra ele avuca sığmayan sanatçı ruhlu bir parçan var. Bu sayede dokunduğun her şeye, her olaya ince dokunuşlar yaparak farkını ortaya koyuyorsun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ecrin-sengul

görsel =D

handsomekrisie

Valla ne desem bilemedim. Neyse bir şeyler deyim bari: SONUNA KADAR ZEKİYİMMM

adile-dogan

Her ikisi de aynı derecede baskın!

limon_ali

ikisi de bayağı baskınmış... :)

sertan-bedir

Sağ beyin lobun daha baskın!

Görüş Bildir