Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Duyusal Test Ne Kadar Planlı Bir İnsan Olduğunu Söylüyor!

331PAYLAŞIM

Ne kadar planlısın?

Çöz ve öğren!

1. Bu yumuşak şeylerden birine dokun.

2. Bu kaba şeylerden birine dokun.

3. Bu sakin şeylerden birini dinle.

Okyanus sesleri
Yağmur sesi
Soft müzik
Yaprak sesleri

4. Bu gürültü şeylerden birini dinle.

Gök Gürültüsü
Köpek Havlaması
Yangın Alarmı
Havai Fişek
Polis Sireni
Konser

5. Tatlı şeylerden birini seç.

6. Bu tuzlu şeylerden birini seç.

7. Bunlardan birini kokla.

Nane
Tarçın
Papatya
Greyfurt
Lavanta
Kekik

8. Bu şeylerden birini her gün koklayacak olsan hangisini seçerdin?

Yıkanmış çamaşır kokusu
Islak çimen
Benzin
Eski kitap kokusu
Şampuan
Kahve

9. Bu renkli şeylerden birine bak

10. Son olarak bu siyah beyaz şeylerden birine bak.

Plan mı? O da ne?

Yani şimdi güzel kardeşimiz, demeyelim demeyelim diyoruz ama dost acı söyler tutmayın konuşacağız: Senin planla, programla alakan yok. Bir saniye sonrasını bile düşünmeden yaşıyorsun, tamamen kafana göre. Aslında bazı konularda bu iyi bir şey, şimdi bunu söylemeden geçemeyeceğiz. Bir kere kafan çok rahat, keyfin ve kahyasının durumu da iyi. Zaten senin huyun da bu, biz ne dersek diyelim değişmezsin. Fakat dünyanın bin türlü hali var. Hele yıllar hızlı geçip emekli olduğun zaman işler hiç şimdi olduğu gibi olmayabilir.

Planlılık Seviyen: Orta Şekerli!

Kısa vadede planlı biri olduğun su götürmez bir gerçek, verdiğin cevaplardan bunu çıkardık. Amma velakin senin sıkıntın uzun vadede. Senin geleceğin tam olarak karanlık da diyemiyoruz; tam olarak aydınlık da: Gri birazcık, hafif puslu ve sisli. Aslında sen de haklısın, kime ne olacağı belli olmaz, yıllar ve zaman bize ne getirir falan! Ancak en azından, uzak geleceği de planlamak lazım; bu işin emekliliği var, hastalığı var, sağlığı var... O yüzden ufak ufak uzak geleceği de planlamaya başlamalısın.

Planların efendisi!

Evet evet sen planların efendisisin! Senin hayatına, geleceğine dair karanlık hiçbir nokta yok. Tüm hayatını ince ince planlamışsın. Mesela sana 26 Ekim 2021 desek, nerede ne yapacağını şak diye söylersin, o derece planlısın. Bu senin hem gerçekçiliğinden hem de mükemmeliyetçiliğinden geliyor gayet tabii. Ancak sende sadece A planı yoktur; zor zamanlar ve aksi durumlar için de bir B planın mutlaka vardır. Neyse bu planları saymaya kalksak Latin alfabesinde harf kalmayacak, Çinceye geçeceğiz :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nesibe-nevra

bilemediiiinnn

Gizli Kullanıcı

Uzak geleceği planlamaya gerek yok. Geldik gidiyoruz işte. Ne olacaksa bana olacak. Peşimden sürüklediğim kimse yok. Bi de bunu mu düşünücem? Çoluğu çocuğu olanlar plan yapsın geleceğinin derdine düşsün.

merveky

Yani şimdi güzel kardeşimiz, demeyelim demeyelim diyoruz ama dost acı söyler tutmayın konuşacağız: Senin planla, programla alakan yok. Bir saniye sonrasını bile düşünmeden yaşıyorsun. ABİ VALLA DOĞRU :)

gzm-ynklr

Planların efendisi!

queen_of_the_7_kingdoms

Plan mı? O da ne? Yani şimdi güzel kardeşimiz, demeyelim demeyelim diyoruz ama dost acı söyler tutmayın konuşacağız: Senin planla, programla alakan yok. Bir saniye sonrasını bile düşünmeden yaşıyorsun, tamamen kafana göre. Aslında bazı konularda bu iyi bir şey, şimdi bunu söylemeden geçemeyeceğiz. Bir kere kafan çok rahat, keyfin ve kahyasının durumu da iyi. Zaten senin huyun da bu, biz ne dersek diyelim değişmezsin. Fakat dünyanın bin türlü hali var. Hele yıllar hızlı geçip emekli olduğun zaman işler hiç şimdi olduğu gibi olmayabilir.Planlıyım ama yakın gelecek için..

Görüş Bildir