Bu 7 Soruda Hayatının En Büyük Eksiğini Söylüyoruz!

275PAYLAŞIM

Herkesin şu hayatta kendini eksik hissettiği bir yanı vardır. Bazen sevdiği bir insan bazen bir eşya bazense duygular... 

Bakalım senin şu hayattaki eksik yanın neymiş?

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. İlk olarak, daha önce hiç birini deliler gibi sevip ona açılamadığın oldu mu?

Hala seviyorum ve söyleyemiyorum.
Evet daha önce böyle bir şey yaşamıştım.
Şükürler olsun ki böyle bir şey hiç yaşamadım.

4. Peki hayatında manevi değeri çok yüksek olan bir eşyanı zor durumda kaldığın için satar mıydın?

5. Tanımadığın bir insandan sadece ön yargıların yüzünden nefret ettiğin oldu mu?

Evet böyle düşündüğüm bir sürü insan var :)
O kadar olmadı ya
Yok hiç böyle şeyler yapmam

6. Sence şu hayattaki en önemli şey nedir?

7. Ve son olarak, hayatla ilgili söylenmiş bu sözlerden birini seç bakalım.

Hayat bir sürprizler serisiԁir. Öyle olmasayԁı ne yaşanmaya, ne ԁe korunmaya ԁeğerԁi.
Hayat, inanmak ve mücaԁele etmektir.
Yaşamak bir şölenԁir. Bu şölene çağrılan kimseler pek çoksa ԁa, masaya oturmayı başaranlar pek azԁır.
Günümüzԁe yaşamak güçtür, gelecekte yaşamak gülünç, geçmişte yaşamak ise olanaksızԁır.
İnsan yaşamak için ԁoğmuştur, yaşamaya hazırlanmak için ԁeğil.

Kalbinde hala izlerini taşıdığın insan!

Sen hayatında öyle birine aşık oldun ve derinden sevdin ki, hala bu duyguların izini taşıyorsun. Sevmesini çok iyi bilen bir insansın. Ve karşındaki insana bunu hissettirmek için elinden geleni yaparsın. Çünkü o kadar samimi bir insansın ki kim olursa olsun içinden geldiği davranmayı tercih ediyorsun. Fakat zamanında böyle davrandığın ve çok sevdiğin insan senin kalbini fazlasıyla kırmış. Sen ne yaparsan yap değerini bilememiş. Ve bu seni derinden etkilemiş. Bundan dolayı hayatındaki en büyük eksik onun senin yanında olmaması. Aslında ona karşı içinde büyük bir nefret var. Fakat tüm bu nefretin yanında böyle olmamasını sen de çok isterdin. Şu an o yaşanılanlar olmamış gibi birlikte güzel vakit geçirmeyi o kadar çok isterdin ki... Ama şunu unutma sen öyle biriyle karşılaşacaksın ki tüm bunları sana unutturacak.

Maddi anlamda destek!

Şöyle söyleyelim; senin hayata dair kafanda çok fazla plan var. Bunu gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaya çalışıyorsun. Sanki şu hayatta tek başınaymışsın gibi en başından beri tırnaklarınla bu yolu kazıyorsun. Ve kendine o kadar inanıyorsun ki bunun sonu başarıya doğru gidecek. Fakat zaman zaman durup hayatın hakkında düşündüğünde her şeyin daha iyi olabileceğini fark ediyorsun. Aslında bu çabalarının yanında maddi olarak daha fazla imkanın olsaydı, birilerinin desteğini alsaydın şu anda olduğundan daha iyi bir yerde olabilirdin. Bu da senin hayattaki sınavındır belki. Bunu bilemezsin. Ama şuna inanıyorsun, kendi potansiyelinin farkındasın ve er ya da geç istediğin hayata ulaşacaksın.

Huzur!

Hayatının en büyük eksiğinin artık huzur olduğunu düşünüyorsun. Yaşadığın yerden artık o kadar sıkıldın ki kaçıp gidesin geliyor. Bazen tek başına bilmediğin bir yola girip bir daha hiç dönmemek istiyorsun. Bazı şeyleri tek başına yapmak isterken başkalarının senin yerine karar vermesi canını çok sıkıyor. Sanki büyük bir kaosun içerisindeymişsin gibi hissediyorsun. Bu yüzden son zamanlarda aradığın tek şey huzur. Yanında sevdiğin insan olsun, özgürce yaşasan ve başka kimseler olmasa mutlu bir şekilde yaşarsın. Çünkü istediğin hayat tam olarak bu. Ve huzur bunda saklı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tuana-degermenci

Huzur

Gizli Kullanıcı

Maddi anlamda destek! Şöyle söyleyelim; senin hayata dair kafanda çok fazla plan var. Bunu gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaya çalışıyorsun. Sanki şu hayatta tek başınaymışsın gibi en başından beri tırnaklarınla bu yolu kazıyorsun. Ve kendine o kadar inanıyorsun ki bunun sonu başarıya doğru gidecek. Fakat zaman zaman durup hayatın hakkında düşündüğünde her şeyin daha iyi olabileceğini fark ediyorsun. Aslında bu çabalarının yanında maddi olarak daha fazla imkanın olsaydı, birilerinin desteğini alsaydın şu anda olduğundan daha iyi bir yerde olabilirdin. Bu da senin hayattaki sınavındır belki. Bunu bilemezsin. Ama şuna inanıyorsun, kendi potansiyelinin farkındasın ve er ya da geç istediğin hayata ulaşacaksın.valla nerden bildin ya..gerçi herkesin istegi ve eksigi,tahmin etmek zor olmasa gerek,parayı kim istemez..

kerem-kose3

editör ❤

doask

evet izlerini taşıdığım insan evet evet kalbimde tam da.. yapma onedio ağlarım

sinem_skntl

Maddi anlamda destek. Çok doğru bir yere parmak bastı.

Görüş Bildir