Boşanmanın Sonu Bizde Ölüm! Türkiye'deki Boşanan Kadınların Başına Gelen İçler Acısı Bazı Durumlar

-
Abone ol

Şeyma Subaşı boşandıktan sonra Miami'ye kızıyla birlikte tatil yapmaya giderken, bazı boşanan kadınların başına neler geliyor ya da Şeyma Subaşı, 125 bin TL'lik nafakasını beklerken diğer boşanan kadınları neler bekliyor? Biraz canınızı sıkabiliriz fakat Türkiye'de boşanmak kadar boşandıktan sonrası da ne yazık ki kadınlarımız için zor... Gelin birlikte bu zorlu durumlar nelermiş bakalım!

Öncelikle Türkiye'de kadınlar öyle 9 dakikada kolay kolay boşanamıyor. Eşleri boşanma durumunu kabul etmeyip çareyi kadını öldürmekte buluyor.

Boşanmak istersen bile Türkiye'de öldürülüyorsun.

Hadi diyelim kadın davayı açtı. Dava sürecinde de şiddet ve ölüm peşlerini bırakmıyor.

Eğer çocuk varsa da çocuğun annede kalmaması için ona bir sürü iftira atılıyor. Sevgilisi olduğu ya da "uygunsuz" hayat tarzına sahip olduğu söyleniyor.

Boşandıktan sonra eğer sevgilisi olursa da yine eski eşleri peşlerini bırakmıyor.

"Dul" kadın olarak adlandırılıp toplumda var olmalarına izin verilmiyor.

Boşandıkları için de evli kadınlar tarafından "kocalarını ayartacak tehlikeli biri" olarak görülüyorlar.

"Dul" olarak bilindikleri için erkekler tarafından da rahatlıkla taciz edebilecekleri insanlar olarak görülüyorlar.

Ne rekor tazminatı ne de nafakası! Kadınları evliyken çalıştırmayan erkekler, boşandıktan sonra sahte belgelerle kendilerini çalışmıyor gibi gösterip nafaka vermiyor.

Boşanmış ve bir de çocuğu olan bir kadın yeni bir ilişkiye başlayamıyor. Evlenmiş ve boşanmış bir kadınla sevgili olmak ya da evlenmek erkek tarafı için "yakışıksız bir durum" olarak görülüyor.

Yani diyoruz ki; Türkiye'de boşanmak istemek ya da boşandıktan sonra yeni bir hayat kurmak kadınlar için oldukça zor. Boşanmış bir kadın olarak tüm bunlara da göğüs germeleri gerekiyor. Tabii hayatta kalmayı başarabilirlerse!

Şeyma Subaşı güzelce tatiline devam edebilir. 🙂

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sayet

hıı bir de iş yerinde başımıza gelenleri anlatsak .. en cok da hem cinslerimiz tarafından sevilmediğimizi bi söylesek.. evinin işinin çocuklarının sorumluluğuyla koşarak yaşamayı öğrendiğimizi sayarsak , evde alet çantamızın olduğunu bilseniz mesela ve artık sırf dul olduğumuz için her boka ihtiyaç duymadığımızı da hatırlatsak yine de bizi rahat bırakmazsınız dimi.çünkü boşanmayı biz istedik çocuklarımızda çeyiz sandığında kapayıp getirdik dünyaya ...

sevda-terazi

bazı boşanmalarda hayatını yaşamak anlamına gelıyor en son resimdeki gibi

Gizli Kullanıcı

Hani kadın evliydi işte sevgiliyse kaçtı haberleri duyuyoruz ya ben onu tammen kadının kocasının peşini bırakmaaycağı başka çare çıkr yol olmadığı için birini bulup kaçtıklarını düşünüyorum evde bulamadıkları mutlulukları dışarda aradıklarını bulduklarındada fırsat çıktı ancak böyle kurtulurum diye gttiklerini düşünüyorum inanın hiç kızmıyorum kızamıyorum... yıllardır aileleri tarafından okutulmayan ergenliğe girdiği anda çeyiz düzelimö evlenme yaşına geldin diye beyine evlilik aşılayan sonrada o kızın ilk bulduug biriyle evlenip şiddet gördüğü anda evet başka cıkar yolum yok yine birini bulup gitmeyelim diye düşündüğünü düşünüyorum ailelerde insana başka çıkar yol bırakmıyor... en basit örnek benim amcamın kızı köyde birini sviyordu daha 17 yaşındaydı adı çıktı amcam kızı 32 yaşındaki bir herifle evlendirdi istanbula geldiler kız teksitlde fabrikada orda burda gece boyu çalıştı çocukları oldu hastalıktan öldü kocasından şiddet görüyordu

Gizli Kullanıcı

amcamlar kocandır diyordu en son kız 23 yaşlarına geldiğinde tekstilde adamın birini bulup kaçtı nitekim adamda evli çıktı kız baba evine geri döndü ama amcm kendi kardeşleri dahil kızı bizi rezil ettin diye eve hapis ettiler sonra birini blup tekrar evlendirdiler şuan 7 senedir evli 2. eşinide adam değil yine şiddetçi sen bana 2 .e l geldin orospu diye hakaret eden bir adam ve yine amcamlar sakın boşnıp gelme dedikleri için o adamla duruyor en büyük suç ailelerinin başka bişey değil kızlarına sahip çıkmıyolar başka birini bulup gittiği zaman orospu damgası yapıştırıyolar babam çok sahip çıkmaya çalıştı amcam hep veto koydu sen bilmiyosun bizim kızda var yamukluk dediler ve bir kadının daha hayatına sıçtılar

gece-gunes

Bir virüs olsa ve sadece karaktersizlere bulaşsa.

alwrich

Aşkın gözü kördür belki, ama ne olur boşanmayı da düşünerek evlenin. Belki saçma gelecek ama aşkın ömrü çok kısadır sonrasında gerçekler başlıyor sadece para için sadece aşk için evlenmeyin. Ya aşk biterse boşansam bu insan nasıl karşılayacak diye düşünün ayıp değil, her olasılığı hesaba katın, kesinlikle aşka guvenmeyin... Şiddt uygulayan boşanınca öldüren tiplerin profillerine baktığınızda çoğunda arabesk varoş tip mevcuttur. Asla ama asla kadın erkek farketmez kıskanç, aşka takıntılı, toplum normlarına göre yaşayan insanlarla arkadaş olmayın. Yok beni sevdiği için kıskanıyor yok bana aşık, yok beni kısıtlaması beni sevdiği anlamına geliyor...ışte bunlar tehlikenin belirtileridir. Namus size aittir kimsenin tekelinde değildir, bazı şeyleri aşmış insanlarla evlenin ya da sevgili olun.

Görüş Bildir