Bolsonaro'nun Sağ Kolu Olan Senatör, İç Çamaşırında 30 Bin Realle Yakalandı

 > 
19PAYLAŞIM

Brezilya, Devlet Başkanı Bolsonaro'nun sağ kollarından biri olan Senatör Rodrigues'in bir yolsuzluk baskınında iç çamaşırına 30 bin real saklamış halde yakalanmasını konuşuyor. Polis, koronavirüs yardımlarını cebe indirdiği ihbarı üzerine Rodrigues'in evine baskın düzenledi. Haberi veren Revista Crusoé dergisi, "Durumun ne kadar akıl almaz olduğunu anlatmak gerekirse, ele geçen banknotların bazıları dışkı içindeydi" ifadelerini kullandı.

Brezilya'da yolsuzluğa son verme vaadiyle iktidara gelen sağcı Jair Bolsonaro'nun sağ kollarından Chico Rodrigues, evine yapılan baskında iç çamaşırına saklanmış nakit para ile bulundu. 

Senatör Rodrigues'in iç çamaşırının içinden 30 bin real (42 bin 400 TL) para çıktı.

Koronavirüs yardımlarını hortumladığı iddiası

Gazete Duvar'ın aktardığına göre Bolsonaro'nun Senato'daki vekili olan Rodrigues'in evinde, koronavirüs için halktan toplanan yardımların hortumlandığına dair ihbar üzerine arama yapıldı.

"Utanç verici bir sahneydi"

Senatörün evinden 100 bin realden fazla (141 bin TL) nakit para çıkarken, polisin bulguları bununla sınırlı kalmadı. 

Haberi ilk veren yayın kuruluşu Revista Crusoé, Rodrigues'in iç çamaşırından da 30 bin real çıktığını yazdı. 

"Çok utanç verici bir sahneydi" denilen haberde, "Durumun ne kadar akıl almaz olduğunu anlatmak gerekirse, ele geçen banknotların bazıları dışkı içindeydi" ifadeleri kullanıldı.

Sosyal medyanın diline dolandı

Senatörün, Roraima eyaletinin başkenti Boa Vista'daki evinde yaşanan olayın ardından,  Brezilyalılar sosyal medyada 'k.çına s.kulmuş rüşvet' anlamına gelen #PropinaNaBunda etikenin altında hükümete tepki gösteriyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir