Boğaziçi Üniversitesi'nin Giderek Fen Lisesine Dönüştüğünü Anlatan Kullanıcının Haklı İsyanı

433PAYLAŞIM

Bakalım okulun başarı sıralaması kaç olacak?

Kaynak: https://twitter.com/ablearzu

Melih Bulu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanması sonrasında yaşanan olayları ve değişen düzeni az çok biliyorsunuz.

Son zamanlarda da öğrenciler ve çalışanlar Boğaziçi Üniversitesi'nin artık eskisi gibi olmadığını anlatıyor bizlere. Bu değişimlerden hiç memnun değiller... Her geçen gün artık okullarını tanıyamaz hale geldiler.

Twitter'dan "@ablearzu" isimli kullanıcı da adeta liseye dönüştürülmeye çalışılan okuluyla ilgili hepinizin isyanına ortak olacağı bir paylaşım yaptı.

@ablearzu

Türkiye'nin en iyi üniversitesinin geldiği nokta, öğrencilerinin ve çalışanlarının düştüğü durum çok acı değil mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selin_nothanks

İstanbul Üniversitesi'ne de rektör atandığında benden büyük öğrenciler isyan etmişti. Ben atananın yerine istedikleri hocanın kim olduğunu bilmiyordum zira yeni öğrenciydim ve fakültem başkaydı, ama çok saygın bir hocamızmış. Bu arada Edebiyat Fakültesi'nin tarihi değeri var diye sınıflardaki kırık tahta sandalyelere bile dokunulmazken bu rektörlük fakültenin içine kocaman asansör dikti...

selot

bursa uludağ universitesi ekonometri mezunuyum. ülkemizin gerçeklerini az çok biliyordum oraya gitmeden önce ailemden ama artık bu işin ekonomik halini paralel devlet gerçeklerini detaylarını oradaki hocalarımdan öğrenmiştim. gerçekten çok değerli proflardan eğitim aldım. boş zamanlarında unv'in cafesine gelip öğrencilerle sohbet eden hocalardı bunlar. yüzde sekseni belki daha fazlası atatürkçü idi bunu ekstra belirticem. 2010 da mezun oldum. iki sene önce okulun sayfasına girdim meraktan öylesine kim napıyor ne değişmiş bakmak için. hocalarımın hiç biri yok. diğer bölümlerden fakültelerden bildiklerim de yok. yok anam. adamlar yok olmuş bildiğin. kim bilir naptılar nerelere sürüp dağıttılar ! okul tüm kadro baştan inşa edilmiş. yeni isimlerin de nasıl isimler olduğunu az çok tahmin edersiniz. virüs gibi yayıldılar bu konuda. geri dönüşü olabilcek mi bilmiyorum artık.

musikisinas-vito

Merhaba Afganistan.

zeyzeyg

Cok uzun zamandir fen lisesi bence, asla katiyyen bir adet fen lisesi yazmadigim gibi bogazicini de hicbir sekilde o tuhaf tercih listesine yazmadigim icin cok mutluyum nedenlerim ayniydi bu kiz durumu cok iyi tarif etmis bence. Yazik yani bi donemler finansal gucu yuksek olmayip gayretli olan ogrenciler icin bi cikis secenegi sunuyordu heralde hic secenegi kalmadi insanlarin

cengizhan-cebe

Çözüm çok basit. Hedef 2023... oy vermeyeceksiniz çözeceğiz inşallah

moonshineandmolly

siz gerçekten bu insanların oyla gideceğini düşünüyor musunuz?

zeyzeyg

ikiniz de insanlarin gercekten oy vermeyecegini dusunuyor musunuz? 😂

cengizhan-cebe

Bu sefer de gitmezlerse iç savaş çıkar artık.

derdi27

iç savaş çıkaracak bilinçte halk yok.. ama sandıkta gömülürlerse kabul etmeyecekler ! ağzı salyalı cemaatciler sokaklara dökülecek, polis karışmayacak bu tiplere.. Akçomarların , cemaat köpeklerinin şerefsizliğini hafife alıyorsunuz !

threeicedwhiskey

onun ıcın geride sunepe gıbı beklemeyıp meydanlara cıkmak gerekıyor. hayat cesurlardan yanadır.

ermiyans

Sakın arkadaşlar ya sandıkla kazanacağız ya sandıkla bu söylemleri düşüncelere kafanızdan atın. Bunların demokratik yolları var eğer bu yolu seçersek başta M.K.Atatürk ve silah arkadaşlarının sağladığı demokrasiyi kaybederiz. Eğer seçimlerden şüphelendik yada itiraz etmek istersek toplu ve bilinçli bir şekilde önce HKS sonra Anayasa Mahkemesi ordan da AB mahkemelerine kadar yolu var bu işin ama sokak,direniş,eylem yok bunları kafanızdan atın.Ülkeyi 50 yıl geriye götürürüz.

ermiyans

Mücadelemizi Demoktratik ve siyasi düzünde sürdürmek zorundayız. Benim önerim bu onedio da kaç bin üye var örnek veiryorum 250 bin bence bir parti kurabiliriz. Bu partinin başkanlığını da ben üstlenebilirim. En azından içimizde her düşünceden en az bir kişi var ve uzmanlığa önem verdiğimizden böyle bir uygulamaya geçilebilir.

threeicedwhiskey

birader sen ne diyorsun ya ? sen hakkını savunamadıktan sonra başkası senin hakkını neden savunsun ? o kadar açıklama geldi sedattan nerde hsk ? nerde anayasa mahkemesi ? adamların her yerde adamı var. kanser gibi her yere dağılmışlar sen diyorsun ki ana yasa mahkemesi. orasıda onlarda zaten.

ermiyans

Zaten mahkemelere başvuracak olan biziz bizim adımıza kimse başvurmayacak. Sedat peker videosunda harekete geçecek olan ne hsk ne anayasa mahkemesidir. Savcıların iddaname hazırlaması gerekir ve onun vazifesi cumhuriyet başsavcılarının altından geçer kurumları birbiri ile karıştırmayalım.Bürokrasi var...

ermiyans

@Erik Li sen neyi nasıl zannediyorsun bilmiyorum, düşüncene de haklısın veya haksızsın demiyorum görünen şeylerde eksilikler yanlışlar olabilir. Ama Türkiye Cumhuriyeti iktidarların devleti değildir. Türkiye cumhuriyeti gelenekleri,teşkilatlanması olan bir devlettir. Görünen olaylara bakıp içiniz karartmayın. Devlet farklı Hükümet farklı birşey.

Görüş Bildir