Görüş Bildir
Haberler
Bodrum'da Çıkan Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

Bodrum'da Çıkan Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

Muğla'nın Bodrum ve Milas ilçesinde orman yangını çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede alevler köylere kadar ulaştı. Bazı köy sakinleri evlerini terk etmek zorunda kaldı. Yapılan müdahalelerle yangın kontrol altına alındı.

Bodrum'un Mumcular Mahallesi'nde saat 14.30 sıralarında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkili olduğu bölgeye çok sayıda orman ve itfaiye ekibi ile arazöz sevk edildi.

Çevre illerden destek çağrıldı

Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum'da çıkan orman yangınının rüzgarın etkisiyle büyüdüğünü söyledi. Ekiplerin kısa sürede olay yerine ulaştığını belirten Civelek, 'Ekipler yangını kontrol altına almak için havadan ve karadan müdahalesini sürdürüyor.' dedi.  Civelek, yangını yakından takip ettiğini, alevlerin yerleşim yerlerine ulaşmaması için de gereken çabanın gösterildiğini ifade etti.

Öte yandan yangın bölgesine, hava ve kara desteği için Aydın'ın Nazilli ilçesi ve İzmir'in yanı sıra yakın illerden destek ekipler çağrıldığı öğrenildi. Yangının, Mumcular Mahallesi Bayır Küme Evleri yakınlarında olması tedirginliğe neden oldu.

Köylüler evlerini terk etti

Köylüler evlerini terk etti

Öğle saatlerinde başlayan orman yangınını söndürmek için Mumcular Mahallesi'ne bağlı köylerde yaşayan vatandaşlar seferber oldu. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede alevler köylere kadar ulaştı. Bazı köy sakinleri evlerini terk etmek zorunda kaldı. Çok sayıda ambulansın da sevk edildiği bölgede dumandan zehirlenen vatandaşların olduğu öğrenildi.

Alevler kontrol altına alındı

Alevler kontrol altına alındı

14.30 sıralarında çıkan orman yangını, havadan ve karadan yapılan müdahale ile kontrol altına alındı.

Milas yangını da kontrol altında

Milas yangını da kontrol altında

Bugün saat 15:30 sularında Muğla'nın Milas ilçesinde de orman yangını çıkmıştı. 

Orman işçileri ile arazözler karadan, helikopterle ise havadan yangına müdahale etti. 

Milas yangınının da kontrol altına alındığı bildirildi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
gok.han

yeni oteliniz hayirli olsun :(

danoneym

"son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak"

fchinaski

Bodrum’da her yaz yanar, alistik istemeye istemeye. Tatillerim denizden su alip ormana bosaltan helikopterleri izlemekle gecti