Bize Bir Haftanı Anlat, Senin Stres Seviyeni Ölçelim!

-

Bize bir hafta boyunca neler yaptığını anlat, senin stres seviyeni ölçelim. 

Haydi testi çöz! 

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. İlk olarak söyle bakalım, pazartesi gününü sendromsuz atlatabiliyor musun?

Tabii ki de hayır... Benim için tam bir kabus oluyor.
Gün içerisinde sendroma girdiğim anlar oluyor tabii.
Yok ya gayet normal atlatıyorum.

4. Peki haftada kaç gün okula/işe gidiyorsun?

5. Sabahları genelde kahvaltı yapar mısın?

Kahvaltı en sevdiğim öğündür. Yapmadan evden çıkmam.
Zamanım varsa yaparım.
Genelde kahvaltı yapmam ya.

6. Genelde evde mi takılırsın yoksa dışarıda mı?

7. Hafta sonları arkadaşlarınla genelde ne yaparsınız?

Genelde evde toplanır, dedikodu falan yaparız.
Dışarıda bir yerde buluşup sohbet ederiz.
Akşamları eğlenmeye gideriz.
Çeşitli aktivitelere katılırız.
Hafta sonumu genelde kendime ayırırım.

8. Peki genelde nerede çalışmayı tercih edersin?

Valla hiç fark etmez.
Genelde evde çalışırım.
Kütüphanede çalışırım.
Ofiste çalışırım.

9. Geceleri uyku problemi yaşar mısın?

10. Mesela canın sıkıldığında kendini yemeği verir misin?

Evet kendimi sadece yemeğe verip, hunharca yerim.
Bazen yapmıyorum değil. :)
Hayır genelde daha başka şeylere sararım.

11. Genelde sabahları kaç gibi kalkarsın?

12. Ve son olarak, gün içerisinde ne kadar saat telefonla uğraşırsın?

Sen aşırı sen streslisin!

Anladığımız kadarıyla sen çok stresli bir insansın. Kendine gerekli gereksiz o kadar çok sorumluluk yüklemişsin ki eğer bunları gerçekleştiremezsen krizlere giriyorsun. Hele istediğin bir şey olmadığı zaman aşırı stres yapıp yapacağın bir şey varsa da yapamıyorsun. Kendine bu kadar yüklenmesen mi acaba? Çünkü biliyorsun bütün hastalıkların başında stres geliyor. Tabii diyeceksin ki şimdi, benim yaşadıklarımı sen yaşasan sen de stres yaparsın. Günlük yaşantımızda başımıza o kadar çok şey geliyor ki, strese girmemek elde mi? Gerek iş hayatı, gerek okul gerek insanlar vs... Sen güne çok güzel başlasan bile illa bir şeyler oluyor. Özellikle bazen etrafımızdaki insanlar bizi strese sokuyor. Hatta bütün gününün içine sıçabiliyorlar. Hal böyle olunca sen stres yapmayacaksın da kim yapacak? Hayat gerçekten çok zor. Yani sakin ve huzurlu bir hayat yaşamak pek mümkün değil. Hele böyle senin gibi çok yoğun bir insan için zaten stres dediğimiz şey kaçınılmaz oluyor. Sırf bu yüzden kendine zaman zaman çok kızıyorsun. Artık stres yapmayacağını ve üzülmeyeceğini düşünüyorsun. Bunu gerçekleştirmek için de elinden geleni yapmaya başlıyorsun ki bir zamandan sonra olmuyor. Hayat gerçekten çok zor...

Zaman zaman stresli oluyorsun!

Sen aslında öyle her şeye stres yapan bir insan değilsin. Genelde işler yolunda gitmediğinde kendini strese sokarsın. Bu aslında sadece sen de değil, her insanda geçerli olan bir durum. Günlük hayatın stresinden uzak durmak için çeşitli aktiviteler yapmaya çalışıyorsun. Fakat hepimiz insanız neticesinde, değil mi? İllaki stresli günlerimiz olacak. Hele senin gibi yoğun bir insanın hiç strese girmemesi imkansız. Sürekli bir koşturmaca, insanlarla iletişim ve çözmen gereken sorunlar var. Bunlara çözüm yolu ararken büyük bir strese giriyorsun. Ama kendi yöntemini bulmuşsun. Sakinleştikten sonra mantıklı şeyler düşünebiliyorsun. Önemli olan da zaten bu değil mi? Her insan strese girer ama önemli olan bunu nasıl yönetebildiğindir. Sen içinde olduğun bu durumu çok güzel yönetebiliyorsun. Bir maşallah diyelim de nazar değmesin. :) Zaten normalde çok sakin bir insansın. İnsanlara enerji saçan, pozitiflik veren bir yanın var. Ama kendi içinde o kadar çok strese giriyorsun ki, bazen işin içinden nasıl çıkacağını bilemiyorsun. Tabii her zaman mükemmel olmak zorunda değilsin. Sen de haklısın.  :)

Sen aşırı rahat bir insansın! :)

Valla senden rahatını daha önce hiç görmedik. Bir insan bu kadar cool olabilir mi ya? Dünya yansa umurunda değil. Ama gerçekten böyle olmak gerekiyor. Her şeyi espriye vuran, ciddiye almayan bir yapın var. Kendini strese sokmak yerine hep pozitif düşünmeyi tercih ediyorsun. Çünkü ne gerek var? Zaten günlük yaşantımızda çok mutluymuşuz, her şey çok normalmiş gibi kendini niye strese sokacaksın ki? O yüzden sıfır stres sıfır huzursuzluk. Bu özelliğin sayesinde resmen etrafa enerji saçıyorsun. Eğer insanlar seninle birlikteyse senden mutlusu yok. Seninle zaman geçirdiklerinde sürekli yüzleri gülüyor. İnsana huzur veren bir yapın var. Hiç gerginlik yaratmıyor, ortama daima uyum sağlıyorsun. Gerçekten harika bir insansın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
warchitect

ne kadar saat mı ? wtf

naz04

Sen aşiri stresslisin

mutatio

Sen aşırı rahat bir insansın! Bilemedim yani

orhan-ulusoy

Sen aşırı rahat bir insansın! :)

ozan-ibrahim-soba

Zaman zaman stresli oluyorsun!

Görüş Bildir