Biz Neden Böyleyiz? Trafikte Yapmaktan Asla Vazgeçmediğimiz, Kazalara Yol Açabilecek 13 Korkunç Hata

1.7bPAYLAŞIM

Asla vazgeçmiyoruz, asla...

1. Trafik ışığında beklerken sarı yanar yanmaz kornaya abanıyoruz, yeşilin yanması için geçecek birkaç saniyeyi bekleyemiyoruz.

2. Sıkışık trafikte emniyet şeridini kullanıyoruz ve acil durumlarda kullanılması gereken bu alanı işgal ederek herkesin hayatıyla oynuyoruz.

3. Engelliler için hazırlanan rampalara, park yerlerine, kaldırımlara, dönüş yollarına arabamızı bırakıyoruz ve bu konuda hep aynı yalanı söylüyoruz: "Çok acelem var!"

4. Dünyanın en basit işlerinden biri olmasına rağmen asla sinyal vermiyoruz, el kol yapıyoruz, hatalı sollayarak herkesin hayatını tehlikeye atıyoruz.

5. Makas atıyoruz, yol ayrımında olduğumuzu son anda(!) fark edip pervasızca üç şerit birden değiştiriyoruz, bizden sonra çıkacak tufanı asla umursamıyoruz.

6. Motosiklet kullanırken kask takmıyoruz, arkamızdaki yolcuya da taktırmıyoruz, bilinçli olarak herkesin hayatını tehlikeye atıyoruz.

7. Kadınları sürücü koltuğunda fark ettiğimiz anda taciz ediyoruz, yanaşarak laf atıyoruz, mutlaka sıkıştırıyoruz.

8. Aktif olarak trafikteyken dikkatimizi dağıtacak her şeyi yapıyoruz: Sigara içiyoruz, telefon kurcalıyoruz, bangır bangır kavga ediyoruz.

9. Sürücüler olarak yaya geçitlerini önemsemiyoruz, trafik ışığının dibine kadar arabamızı çekiyoruz; yayalar olarak yaya geçitlerine dikkat etmeden her yerden geçmeye çalışıyoruz.

10. Ne olursa olsun her durumda kornaya basıyoruz; frenin gücüne inanmıyoruz, üstelik kornayı taciz için de kullanıyoruz.

11. Yol vermiyoruz, yol isteyene saldırıyoruz, yolları sanki babamızın malıymış gibi kullanıyoruz.

12. Hata yapan araçtaki sürücüyü sürekli bakışlarımızla taciz ediyoruz, arkasından önünden dolaşıp korna çalıyoruz, el kol yaparak küfrediyoruz.

13. Tanıdık birini görünce korna çalmamız, el kol yapmamız yetmediği gibi arabayı üstüne sürüyoruz; bunun masum bir şaka olduğunu zannediyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zafer-akduman

makas atmak cinayete teşebbüdtür. ona göre cezalandırılmalıdır.

kcygt

bizimkiler artık kavşaklarda önündeki ışığa bakmıyor yan yolun kırmızıya dönüp dönmediğine bakıp yeşili önceden tahmin ediyorlar .

miyavrem

birşey sorucam ya; Türkiye'de trafik lambalarında kırmızıdan sonra direk yeşil yanıyor. yeşilden önce yavaşlamasını söyleyen sarı yanar. ben mi körüm? bu ne aq diiicektim tam yollarken araştırmada TR'nin olmadıgını hatırladım tşk

efeefekan

sabahın köründe veya gecenin bir yarısında ortalıkta kimse olmasa da sinyalimi veririm, şehir dışında 120 yi neredeyse hiç geçmem, oğlumu ön koltuğa oturtmam, uzun fara dikkat ederim, sağımdaki solumdaki araç sinyal verdiyse yol veririm, kavşaklarda dikkat edip öncelik kimin bakarım, yaya geçidinde yavaşlar yaya varsa dururum, kırmızıdan yeşile döndüğünde kornaya asılmam, park yerinde nizami park etmeye özen gösteririm vs vs... Ama daha karşılığını göremedim, sinyal veriyorum yol veren yok, yol veriyorum geçen yok, yaya geçidin de duruyorum elimle geçin yapıyorum bön bön yüzüme bakıyor, park ederken iki yeri işgal ediyor vs vs düzelen yok

gunec71

insanlar böyle doğru hareketlere alışık değil ki...

the-mongol

Bir de Türkiye geneli olarak sinyal ve ayna kullanımı konusunda iyi bir eğitim gerekiyor.Sinyal verdiğiniz anda dönemezsiniz,döneceğiniz şeridi izleyin sonra dönün.Millette nasıl kafa varsa sinyali verdiğim an döneyim diyor.Kullanmayacaksanız kırın veya kapatın aynaları,sinyali de amacına uygun kullanın artık.Zaten %60 hala sinyalin nerede olduğunu bilmiyor veya elini kaldırmaya üşeniyor.Telefonuyla uğraşanlara ve direksiyon başında makyaj yapanlardan da Allah Korusun.

Görüş Bildir