Görüş Bildir

Biz Neden Böyleyiz? Trafikte Yapmaktan Asla Vazgeçmediğimiz, Kazalara Yol Açabilecek 13 Korkunç Hata

Haberler
> Biz Neden Böyleyiz? Trafikte Yapmaktan Asla Vazgeçmediğimiz, Kazalara Yol Açabilecek 13 Korkunç Hata

Asla vazgeçmiyoruz, asla...

1. Trafik ışığında beklerken sarı yanar yanmaz kornaya abanıyoruz, yeşilin yanması için geçecek birkaç saniyeyi bekleyemiyoruz.

2. Sıkışık trafikte emniyet şeridini kullanıyoruz ve acil durumlarda kullanılması gereken bu alanı işgal ederek herkesin hayatıyla oynuyoruz.

3. Engelliler için hazırlanan rampalara, park yerlerine, kaldırımlara, dönüş yollarına arabamızı bırakıyoruz ve bu konuda hep aynı yalanı söylüyoruz: "Çok acelem var!"

4. Dünyanın en basit işlerinden biri olmasına rağmen asla sinyal vermiyoruz, el kol yapıyoruz, hatalı sollayarak herkesin hayatını tehlikeye atıyoruz.

5. Makas atıyoruz, yol ayrımında olduğumuzu son anda(!) fark edip pervasızca üç şerit birden değiştiriyoruz, bizden sonra çıkacak tufanı asla umursamıyoruz.

6. Motosiklet kullanırken kask takmıyoruz, arkamızdaki yolcuya da taktırmıyoruz, bilinçli olarak herkesin hayatını tehlikeye atıyoruz.

7. Kadınları sürücü koltuğunda fark ettiğimiz anda taciz ediyoruz, yanaşarak laf atıyoruz, mutlaka sıkıştırıyoruz.

8. Aktif olarak trafikteyken dikkatimizi dağıtacak her şeyi yapıyoruz: Sigara içiyoruz, telefon kurcalıyoruz, bangır bangır kavga ediyoruz.

9. Sürücüler olarak yaya geçitlerini önemsemiyoruz, trafik ışığının dibine kadar arabamızı çekiyoruz; yayalar olarak yaya geçitlerine dikkat etmeden her yerden geçmeye çalışıyoruz.

10. Ne olursa olsun her durumda kornaya basıyoruz; frenin gücüne inanmıyoruz, üstelik kornayı taciz için de kullanıyoruz.

11. Yol vermiyoruz, yol isteyene saldırıyoruz, yolları sanki babamızın malıymış gibi kullanıyoruz.

12. Hata yapan araçtaki sürücüyü sürekli bakışlarımızla taciz ediyoruz, arkasından önünden dolaşıp korna çalıyoruz, el kol yaparak küfrediyoruz.

13. Tanıdık birini görünce korna çalmamız, el kol yapmamız yetmediği gibi arabayı üstüne sürüyoruz; bunun masum bir şaka olduğunu zannediyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
120
25
17
6
4
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
efe kan

sabahın köründe veya gecenin bir yarısında ortalıkta kimse olmasa da sinyalimi veririm, şehir dışında 120 yi neredeyse hiç geçmem, oğlumu ön koltuğa oturtmam... Devamını Gör

gunec46

insanlar böyle doğru hareketlere alışık değil ki...

User

Hayır bir de sinyal vermesiyle şerit değiştirmesi aynı anda olanı var... Adama diyorsun niye kırıyorsun önüme sinyal verdim ya diyor. O sinyal kolu ananın am... Devamını Gör

Faruk Naçar

En çok bilinmyenlerden biride "Dönel kavşağın içindeki aracın geçiş üstünlüğünün olması" sırf bu yüzden bazı akşamlar, şehrin en işlek dönel kavşağında ve ba... Devamını Gör