Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bitmesi Gerektiği Halde Bitmeyen İlişkilerin 14 Ortak Özelliği

3.2bPAYLAŞIM

“Bitmesi gerektiği halde” ne demek? Aslında hepiniz anladınız, yürümüyor, sıkıyor, geleceği yok, zevk vermiyor, iki tarafı da köreltiyor, insanı dipsiz kuyuya düşmüş gibi boğuyor demek. Böyle bir ilişkiyi sürdürmenin anlamı yok, iki taraf da bunun farkında ama bitmiyor. 

Araya giren faktörler nelerdir, ne engel oluyor bu insanlara bilmek mümkün değil. Çünkü her ilişki kendi iç dinamiklerini yaratıyor ve kendine özgür bir yol çiziyor. Bu ilişkilere evlilikleri de dahil etmek çok olası, yani bitmesi gereken birçok evlilik de ite kaka yürütülmeye çalışılıyor. 

Peki bunun sonucunda ne oluyor? Mutsuz insanlar ülkesi oluyoruz. Yeterince derdimiz, sıkıntımız yokmuş gibi, bir de en mutlu olmamız gereken gönül ilişkilerinden de mutsuzluk damıtıyoruz. Yazık bize.

1. Çoğu zaman böyle bir ilişkinin tarafları ilişkinin kendilerine zarar verdiğini anlamazlar veya anlamazlıktan gelirler.

2. Özellikle evli kişilerde çevre baskısı, el alem ne der kaygısı had safhadadır.

3. Yakın çevrelerinden gelen uyarılara, nasihatlere kulakları tamamen kapalıdır, bunu özel hayatlarına müdahale olarak görürler.

4. Hatta daha ileri gidip insanları “ilişkilerini kıskanmakla” suçlayanlar bile çıkabilir.

5. Bu kişilerin yaşam enerjileri çok düşüktür, sürekli olarak hayatlarındaki olumsuzluklara başka başka bahaneler ararlar.

6. Gergin, sinirli, hırçın ve kırıcı olmaları da kaçınılmazdır, uzun yıllardır hayatlarında olan insanları bile harcama eğiliminde olurlar.

7. Birbirleriyle çok az konuşurlar, neden böyle olduğunu sorduğunuzda “birbirlerini çok iyi tanıdıklarını, artık konuşmadan da anlaşabildiklerini” söylerler.

8. Aslında örnek bir ilişki gibi görünür, birbirlerini hiç kısıtlamazlar, ayrı ayrı birçok şey yaparlar, kıskançlık diye bir şey yoktur.

9. İlişki bir aşk, sevgi ilişkisi olmaktan çıkmış, bir alışkanlığa dönüşmüştür ve ne yazık ki alışkanlıklar kolay kolay terk edilemez.

10. Bazen verilen sözler, merhamet, hırs, inat, vb. bir ilişkide hiç olmaması gereken duygular devreye girer ki bu açıkça her iki tarafa da eziyettir.

11. Bir müddet sonra ilişkideki sorunlar, tarafların yaşadığı sıkıntılar, buhranlar içselleştirilmeye başlanır, yani normal gibi kabul görür, bu ilişkiyi daha da çıkmaza sokar.

12. “Onsuz bir hayatı bilememek” en çok uzun süreli ilişkilerde görülür, çiftimiz birbirlerinden ayrıldıklarında yalnız bir hayat yaşayamayacaklarından korkarlar.

13. Bunun bir benzeri de “o kadar emek verdim” cümlesiyle izah edilen sıkıntıdır, zaman, efor harcamıştır, emek vermiştir o kadar şimdi nasıl bitirebilir ki?

14. Bu tür ilişkilerde kavga ya olmaz ya da çok az olur, çünkü kavga etmek ilişkinin canlı olduğunun kanıtıdır, kavga etmiyorsanız bu ilişkinin çok iyi olmasından değil, ölmüş olmasından dolayı olabilir.

Bu ilişki nereye kadar gider bilinmez, tarafların cesaretlerine, tahammüllerine, farkındalık seviyelerine göre değişir. Ama bitmesi gerekiyorsa bir ilişki bitmelidir, ite kaka, zorla, çekip çekiştirerek bir ilişki yürütülmez bunu da unutmamak gerek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lotkkk

aşkın zamanla alışkanlığa dönüşmesi, insanların zamanla birbirlerini tamamen tanıyıp değiştirmeye çalışmadan olduğu gibi kabul etmesi, insanların yirmi dört saat vıcık vıcık bir aşk ilişkisi içerisinde olmaktansa hayatta aşktan başka heyecanların ve güzelliklerin olduğunun da bilincinde olarak birbirlerine bu güzellikleri yaşamak adına alan ve zaman tanıması, ilişkiyle ilgili karşılıklı verilmiş emeklerin ve yapılmış fedakarlıkların kıymetinin bilinmesi, geçmişteki güzel günlerin ve tatlı paylaşımların hatırına karışılıklı olarak daha anlayışlı olmak ve en önemlisi bu tatlı monotonluğun getirmiş olduğu huzur ve güven duygusu hayatı daha mutlu kılan şey zaten. sürekli kaygan bir zeminde geçmez bir hayat. ne mükemmel insan ne de mükemmel ilişki var, mükemmeli arayan insan mutsuz olmaya mahkumdur. mutluluk her şeyi kusurlarıyla kabul etmekte, büyük resim güzelse küçük şeylere çok da takılmamakta.

Gizli Kullanıcı

peki

kubra.kara.9822

geleceğiniz yok bu belli, olursa da mutsuz olacaksın buda belli.ama kolaysa 5 yıllık sevgilini, senin her şeyini bileni, en yakın arkadaşını, sırdaşını, ne olursa olsun eğlenebildiğin ve en acısıda sevdiğin adamı terk et.

katilice

ne anlatmaya calısmıs bu aq. 7/24 kavga edelim aynen canlanır

janeeyre

aşkın ömrü 1.bucuk sene gercekten gerisi alışkanlık arkadaşlar eğer sorunlu bir ilişkiniz varsa ayrılın gitsin üç beş gün ağlarsınız ama on gün yirmi gün sonra kendinizdeki değişimi fark edeceksiniz onsuz hayatın daha güzel oldugunu ona baglı olmadıgınız ozgur oldugunuzu en guzelıde mutlu oldugunuzu fark edip daha cok mutlu olucaksınız :)

Görüş Bildir