Bisikletiyle Afrika'yı Dolaşarak Belgesel Çeken Hasan Söylemez'den Herkesi Duygulandıracak Bu Anıyı Mutlaka Okumalısınız!

-
Abone ol

Hasan Söylemez 'Journey to Dreams (Hayallere Yolculuk)' isimli belgesel projesi için bir yıldan daha uzun süredir bisikletiyle Afrika ülkelerini geziyor. Bu yolculuk sırasında tabii ki başına bir çok ilginç olay geliyor, birçok insanla tanışıyor ve kendisine ömür boyu unutamayacağı anılar kalıyor. Bu da o anılardan biri...

Gazeteci Hasan Söylemez'in bu yolculuğunun detaylarını sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz...

Instagram

Facebook

Kaynak: https://twitter.com/hasansoylemez/status...

Bu yolculuk sırasında çekilmiş fotoğraflardan bazılarını daha önce bir araya getirmiştik. 👇

Bisikletle Afrika’da 54 Ülke Gezen Hasan Söylemez’in Kamerasından 22 Kare - onedio.com
Bisikletle Afrika’da 54 Ülke Gezen Hasan Söylemez’in Kamerasından 22 Kare - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dremor

maalesef ki afrikadaki sömürü hala devam etmekte oradaki halk kendi ekinini ekemeyecek durumda hatta devlet başkanı kendi petrolümüzü ingiltere çıkarıyor bize zorla satıyor kendi malımızı kendimiz almak durumunda kalıyoruz demişti afrikada hayat çok zor halkın en az yarısı dışarıda yaşıyor evde değil

umit-beynel

Allah iyilik yapanları görür. Sonradan paylaştığı o konserveler olmasaydı motorsikletlilerle karşılaşamayacak ve paylaşmadığı erzağı bile yetmeyip, ormanın ortasında aç kalacaktı ve belki de kendisi böcek yemek zorunda kalacaktı.

hipergrafi

O kadar şanslıyız ki dünyanın bir yerinde birileri susuzluktan ölmemek için çamurlu suları içiyor, başka bir yerinde ise biz dupduru suların altında banyo yapıyoruz.

Gizli Kullanıcı

Arkadaş yiyecek yemeğiniz yok içecek suyunuz yok bu çocuk yapma isteği nerden geliyor.Çocukların yediği termit ise akkarınca ya da beyaz karıncaymış.

alperen-a.kaya

Ben olsam içim cız eder cebimde olanın hiç yoksa yarısıyla bir şeyler alır geri döner onlara veririm giderdim insanlık merhamet vicdan bunu gerektirir veren el alan elden üstündür Allah verene misli ile geri verir.Bu bir inanç meselesidir.

Gizli Kullanıcı

Konunun allah ile ilgisi nedir?

hipergrafi

Allah'la ilgisi şu ki bu aç insanlar elinde imkan olan bizler için bir sınav. Allah tarafından sınanıyoruz, onlar açlıkla biz bollukla sınanıyoruz. Bu olayda adam ormanın ortasında olduğunu bilmeden elindeki sınırlı yiyeceğini aç insanlarla paylaşmış muhtemelen açlıktan ölebileceği bi durumla karşı karşıya kalmış ama aç kalmamış. Çünkü Afrika gibi bir yerde ormanın bi başında tanımadıkları birine yardım edecek kadar insanlıklı bi grup motosikletli sayesinde kurtulmuş. Başka bi açıdan bakınca ise her şeye gücü yeten biri adam yemeğini paylaşırken onun ormanın ortasında olduğunu aç kalacağını biliyordu, bi takım sebepleri vesile kılarak o motosikletli insanları ona yardım için yolladı.

pis-soverim

al cevap bu okuyup anlamak sana kalmış. allah la alakası ne derken onunla alakalı olmayan bir sen varsın.

Görüş Bildir