Görüş Bildir

etiket Bir Vahşet Daha: Caretta Caretta 3 Kurşunla Vurularak Öldürüldü

Anasayfa
 > Gündem

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan caretta caretta cinsi bir kaplumbağa Bodrum sahilinde başından üç kurşunla vurularak öldürülmüş halde bulundu. 

Bodrum'un Koyunbaba Koyu'nda bu sabah yürüyüşe çıkanlar, sahile vurmuş caretta caretta ölüsünü farkedip, durumu Koyunbaba Mahallesi Muhtarı Yılmaz Çincik'e bildirdi. Bunun üzerine koya giden Çincik, 75 santimetre boyunda, 45 kilogram ağırlığındaki caretta caretta türü deniz kaplumbağasının başından 3 kurşunla vurularak öldürüldüğünü görünce Gümüşlük Jandarma Karakol Komutanlığı ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum ekibine haber verdi.

Soruşturma başlatıldı

Soruşturma başlatıldı

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken, AKUT Bodrum ekibi de Ortaca İlçesi, Dalyan Mahallesi'ndeki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) ile irtibata geçti. Deniz kaplumbağasının incelenmek üzere DEKAMER'e teslim edileceği bildirildi.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Muğla'da bir caretta caretta yanmış halde bulunmuştu

"Bunu yapanlar insan olamaz"

"Bunu yapanlar insan olamaz"

Koyunbaba Mahallesi Muhtarı Yılmaz Çincik, 'Bu bir vahşet. Bunu yapanlar insan olamaz. Sorumlularının bir an önce bulunup, hakettikleri cezanın verilmesini istiyoruz' dedi.

Yapılan bu zulme sosyal medyadan tepki yağıyor...

Yapılan bu zulme sosyal medyadan tepki yağıyor...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
718
267
111
48
11
9
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Jehat Sercan Yacan

"Bunu yapan insan olamaz" demişler. Tam aksine, bunu ancak bir insan yapabilir.

feyk

eger hayvanlarin bir dini olsaydi, seytani insan olurdu.

NaneLimon

Dünyanın başına gelen en kötü şey insandır.