Bir Vahşet Daha: Caretta Caretta 3 Kurşunla Vurularak Öldürüldü

 > 
1.2bPAYLAŞIM

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan caretta caretta cinsi bir kaplumbağa Bodrum sahilinde başından üç kurşunla vurularak öldürülmüş halde bulundu. 

Bodrum'un Koyunbaba Koyu'nda bu sabah yürüyüşe çıkanlar, sahile vurmuş caretta caretta ölüsünü farkedip, durumu Koyunbaba Mahallesi Muhtarı Yılmaz Çincik'e bildirdi. Bunun üzerine koya giden Çincik, 75 santimetre boyunda, 45 kilogram ağırlığındaki caretta caretta türü deniz kaplumbağasının başından 3 kurşunla vurularak öldürüldüğünü görünce Gümüşlük Jandarma Karakol Komutanlığı ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum ekibine haber verdi.

Soruşturma başlatıldı

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken, AKUT Bodrum ekibi de Ortaca İlçesi, Dalyan Mahallesi'ndeki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) ile irtibata geçti. Deniz kaplumbağasının incelenmek üzere DEKAMER'e teslim edileceği bildirildi.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Muğla'da bir caretta caretta yanmış halde bulunmuştu

Caretta Carettanın Üzerine Yanıcı Madde Döküp Ateşe Vermişler! - onedio.com
Caretta Carettanın Üzerine Yanıcı Madde Döküp Ateşe Vermişler! - onedio.com

"Bunu yapanlar insan olamaz"

Koyunbaba Mahallesi Muhtarı Yılmaz Çincik, "Bu bir vahşet. Bunu yapanlar insan olamaz. Sorumlularının bir an önce bulunup, hakettikleri cezanın verilmesini istiyoruz" dedi.

Yapılan bu zulme sosyal medyadan tepki yağıyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir