Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Umut Işığı: Beyoğlu Sineması Kapanma Kararını 'Şimdilik' Geri Aldı

 > 
384PAYLAŞIM

Alkazar, Emek ve Sinepop'un ardından Beyoğlu Sineması, bu ay sonunda kapılarını kapatacağını duyurmuştu. Yapılan açıklamada, kapatma gerekçesi olarak 'sabit giderlerin karşılanamaması' gösterilmişti. Sinemanın ekonomik bir dar boğazda olduğu biliniyordu. 

Ancak daha sonra Beyoğlu Sineması yönetimi, kamuoyunun da desteğiyle bir süre daha devam etme kararı aldı...

Cumhuriyet’ten Emrah Kolukısa’nın haberine göre Cem Altınsaray’ın sinema yönetimiyle yaptığı görüşmeler sonucunda, kapanma süreci şimdilik durduruldu.

Cem Altınsaray kararı “Başlattığımız bu kampanya sonucu şimdilik kapanma kararından geri adım atıldı. Bu bir umut ışığı” diye değerlendirdi.

Cem Altınsaray dün Beyoğlu Sineması ile birlikte oluşturduğu bir metni paylaştı.

Sinema için yapılması gerekenlerin üç maddede sıralandığı bildiride, borcun en kısa zamanda ve sinemanın şanına yakışır şekilde ifa edilebileceği sağlıklı bir kaynak akışının yaratılması, mali açıdan dengeye ulaşmaya çalışırken, eşzamanlı olarak borca yol açan olumsuz koşulların giderilmesi adına adımlar atılması, sinemanın kendisini sadece film izlenen değil, sinema kültürünün her yönüyle paylaşılabildiği sosyal bir yaşam alanına dönüştürülmesi için projeler üretilmesi gerektiği ifade edildi.

30 Haziran’da kapanacağını duyurmuştu

Beyoğlu Sineması bu üzücü haber nedeniyle sosyal medyanın gündemindeydi...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir