Bir Tarih Öğrencisinin Yılmaz Özdil'e Atatürk ile İlgili Yanlış Bilgiler Yazdığını İddia Ettiği Mektubu ve Gelen İlginç Cevap

2.9bPAYLAŞIM

Gündemimizde şu an Yılmaz Özdil ve yeni çıkacak Mustafa Kemal kitabı var. Tartışmalar devam ederken Yılmaz Özdil başka bir iddia ile karşı karşıya. Bakalım neler olmuş?

Yılmaz Özdil, Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarlarından, gazetecilerinden bir tanesi bildiğiniz gibi. Sözcü gazetesindeki yazıları, geniş bir kitle tarafından takip ediliyor.

Yılmaz Özdil özellikle Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yazdığı araştırma kitapları ile adından söz ettiriyor. Kitapçılarda her zaman en çok satan raflarında, Yılmaz Özdil'in kitapları mutlaka bulunuyor.

Hatta öyle ki, Özdil'in çocuklar için yazmış olduğu Mustafa Kemal Atatürk serisi de var.

Ancak iki gündür Özdil'in 2500 TL'ye satılacağı açıklanan özel seri Mustafa Kemal kitabı gündeme oturdu. Konuyla ilgili çok farklı görüşler olsa da tepkiler oldukça yüksek...

Konuyla ilgili detayları burada bulabilirsiniz.

Tepkilerin Odağında: Yılmaz Özdil'in 'Mustafa Kemal' Kitabı 2.500 Liraya Satılacak - onedio.com
Tepkilerin Odağında: Yılmaz Özdil'in 'Mustafa Kemal' Kitabı 2.500 Liraya Satılacak - onedio.com

Gündem Yılmaz Özdil olunca, onunla ilgili çeşitli iddialar da sosyal medyada yerini aldı. Örneğin şu tweet, bugünün en çok konuşulan alt başlıklarından biri.

Okuyucunun Yılmaz Özdil'e attığı iddia edilen mail şu şekilde.

O maile Yılmaz Özdil'den geldiği iddia edilen cevap da böyle.

Yine aynı kullanıcılardan biri, Yılmaz Özdil'in kitabındaki Abdülhamit Hatıratları kısmının ise tamamen asılsız olduğunu bu video ile iddia etti.

Ve Özdil'in kitabının, kaynakçasız olduğunu da ekledi. İlginç değil mi?

Bakalım Yılmaz Özdil bu iddialar karşısında nasıl bir cevap verecek ya da cevap verecek mi? Merakla bekliyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
icspawn

Tarih öğrencisi arkadaş bu maili yanlış yönde kaleme almış. Yılmaz Özdil'in yazdığı bölüme itirazını bir TV kanalının programını kaynak olarak göstermesi Tarih biliminin anlayışına ters. Madem itirazın var öyleyse askini gösteren tarihsel belge yada hatıratın ilgili bölümünü kaynak gösterirsin. Ciddi görünmeyen bir itiraza oldukça net bir mesaj vermiş. Sen TV den devam et diyerek. Herkes kendi siyasal penceresinden olayı yorumladığı için kimse bir noktada buluşamayacak bu zaten aşikar. Öte yandan hiç bir yazar ve kitap kusursuz değildir. Açığı çıksın da linç edelim diyen sırtlan kılıklılar da bol miktarda geziyor ortalıkta.

linkop

Ne parasını yedi be Atatürk'ün doymadı

tc-ahmet-ozan-sen

Kaynağı Lee Cooper'le örttüğünü ima etmiş galiba. Hadsiz...

klemenjero

tarih bilebilirsin ama insanlık bilmek başka bir şey

neyse-sustum

2.500 liralık kitap yazacağına git tarih öğren adap terbiye gör yılmaaaaz götün kalkmasın. bi kitap yazmışsın etrafta adamım diye geziyorsun. gidin bu kitaba vereceğiniz parayı nutuk a verin. ne bileyim ilber oltaylı nın kitabını alın. ipek çalışlar okuyun. Adamın götünü kaldırmayın.

Görüş Bildir