Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Kadın Taciz Edildiğinde Anında Her Yerden Uç Veren 5 Kişiliksiz Erkek

-
Abone ol

Bir kadın taciz edilmeye görsün, aklı şeyinde erkek kisvesi altındaki mahluklar laf yetiştirmek için sıraya giriyor. Yakın zamanda, hatta daha dün yine sosyal medyada bir taciz ve ifşa olayına şahit olduk. Burada kişi isimleri paylaşacak değilim, meraklısı Twitter’de kısa sürede olayın iç yüzünü öğrenebilir. 

Benim derdim, tacizin ardından ortaya çıkan kişiliksiz erkekler ve onların tavırlarıyla ilgili. Tacizi ve tacizciyi destekleyen bu pisliklerdir benim asıl sorunum. Özgecan olayınında da görebilirsiniz bunları, herhangi bir kadına şiddet olayının arkasında da, bunlar tacizsavarlardır, kişiliklerini kaybetmiş olan.

1. “Ben o arkadaşı tanırım, yapmaz öyle şey” moronları.

Taciz olayının üzerinden bir süre geçtikten sonra bu embesiller çıkar ortaya. Sanki kendileri çok bir şeymiş gibi, tacizciyi tanıyor olmalarını bir referans olarak sunmaya başlarlar. Çünkü büyük olasılıkla tacizci, bunlara da pay dağıtmıştır tacizinden. Meme, göt resmi yollamıştır bunlara, beraber içki içip karı (!) muhabbeti yapmışlardır. Onun için onların tanıyor olması, o kişinin tacizci olmadığının göstergesidir. Bilin ki bunlar da ilk fırsatta kadınları taciz etme potansiyeli taşıyan ve belki de etmiş olan gizli sapıklardır. Tacizciyi desteklemek için çırpınan, acınası, gerizekalı, kadınlarla ilişkileri kısıtlı bireylerdir. Pardon birey demişim.

2. “E sen de cevap vermeseydin” idiyotları.

Cevap verirsen tacizi hak etmişsindir, cevap vermezsen Kezban’sındır, bu salakların gözünde ikinci bir şık yoktur. Adam sana nasılsın diyor, iyiyim diyorsun, ardından seni yalamak isterdim diyor suçlu sen oluyorsun. Çünkü iyiyim demişsin, çünkü kadınlar tacizcileri hemen anlayıp selam bile vermemelidir, veriyorlarsa taciz edilmeleri haktır. Bu insanlar hayatlarında canlı bir kadınla hiç konuşma fırsatı elde edememiş, sosyal medyada meme fotosu için dilenen asosyal moronlardır. Onlara göre bir taciz olayında kabahat önce kadında aranmalıdır, çünkü ortada bir taciz varsa mutlaka kadın aranmıştır. Bu tipler, “e orada ne işi varmış” diyen, toplum zararlılarıdır. Onlara göre kadının sosyal hayatta var olması, taciz için yeterli sebeptir.

3. “Taciz nedir?” embesilleri.

Yaşanan olayın taciz olup olmadığını değerlendirmekle görevli, gri madde yoksunu kişilerdir bunlar. Adam kadına “seni baştanbaşa yalar, ayakkabılarından şarap içerim” yazar, bu salaklar bunun taciz olup olmadığı konusunda makaleler yazar. Çünkü asıl dertleri taciz değil, olayın duyarı üzerinden prim yapmaktır. Bir türlü karara bağlayamazlar, bilhassa kadınlarla tartışmaya girerler, entel görünüp, bir iki meme fotoğrafı da biz alabilir miyiz diye debelenip dururlar. Onlara göre, et ete değmedikçe taciz yoktur, çünkü kadınlar hakkında bildikleri sadece etle sınırlıdır.

4. “Bunların derdi başka” Kamilleri.

Allah muhafaza, tacize uğramış olan kadın daha önceden biriyle cinsel içerikli sohbet falan ettiyse tutmayın bu ç*k beyinlileri. Onunla konuşmuşsun da, sen aranmışsın da, reklam yapıyorsun da, bilmem ne de diye saldırmayı kendilerine görev bellerler. Kadın dediğin kimseyle konuşamaz, hele cinsel içerikli bir şeyler asla paylaşamaz, paylaşıyorsa kendini taciz edene de ses çıkarmamalıdır. Zaten kadınlar taciz olayını hep çıkar için kullanırlar. Ergenliklerinde izledikleri birkaç porno filmden beslenen bu şahsiyetsizler, tacizin suçunu kadına yıkmak için internetin derinliklerinde kaybolur, hatta tacize uğrayan kadını daha da taciz etmek için çırpınırlar. Kendi b*klarında boğulmalarını diliyorum.

5. “Neden ifşa ettin?” dangalakları.

Tacizini olmuşsun, sus otur işte, neden adamın veya bizim başkalarını taciz etmemizi engelliyorsun erkekleridir bunlar. Hemen savcıya git, polise git, ona git, buna git diye akıl verirler. Bu onursuzlar internetten tacize kızmazlar da tacizi açık edene patlarlar, çünkü günün birinde aynı duruma düşeceklerini çok iyi bilirler. Böyle bir şey olduğunda ifşa edilmekten korkarlar, kadınların bu yolu benimsemesinden çekinirler. Her gün yaşadığımız taciz, tecavüz, cinayet olaylarının temelinde bu sakat insanların sakat düşünceleri yatmaktadır.

Bonus - Tacizci erkeğin yanında saf tutan kadınlar.

Onlara hiçbir şey demiyorum, tek dileğim günün birinde benzer bir olayla karşılaşmamaları.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
necmettin-yilmaz

Yazdı ve akşam 23:00 dan sonra Adriana Lima'yı öpebilir miydin diye test açtı .

Gizli Kullanıcı

Ya bırakın şu toplumsal mesaj vermeyi.Her gün galeri paylaşsan ne değişecek?Burada destek verdiğini yazan-söyleyen insanların arasında da tacizci vardır elbette.insan diyorum çünkü buna kadınlar da dahil(Kadınlar cinsel taciz edenler arasına pek girmiyor).Bu ülkede sorun tamamen SAYGISIZLIK sebebiyle ortaya çıkıyor.Ne erkekler ne de kadınlar sıradan-basit birer varlık olduklarını anlayamadıkları sürece,aptal özgüvenine sahip olmaya devam ettikçe bu olay iki taraflı devam edip gidecek.Sorunlu zihniyet erkeğe,kadını obje olarak gösterecek,kadına da erkeği sınıf olarak altta bir varlık olarak tanıtacaktır.Ve bu saygısızlık döngüsü devam edip gidecektir.(Yazım kimseyi hedef almamaktadır.Şahsi gözlerimin düşünceye vurmuş halidir.)

mystuige

igrenc mahlukatlar.

katsura-zuracchi

düzgün erkek falan yok bu devirde, ne bekliyoruz ki? düzgün erkekleri de ezik,kılıbık,ılık falan diye diye delirttiler

the_war

Laf söyledi bal kabağı, koy tabağa ye sabaha. Madem öyle düzgün kız da yok. Bazıları sapık diye genelleme yapamazsanız.

katsura-zuracchi

Sen olayı sadece sapıklık mı sanıyorsun ya? :D benim düzgün diyebileceğim standartlarda biri olmayabilir, senin de düzgün diyebileceğin standartta bir kadın olmayabilir, gayet normal. başkasına hakaret ettikten sonra sizli bizli konuşman da pek samimi değil.

the_war

Kırdıysam özür dilerim.

onur-ertugrul

Yazı güzel fakat ironi. Her fırsatta belaltına vuran, beyinlerinin çok farklı yerlerinde çalışan mahlukatlara karşı Merve Ç.'nin tepki göstermesi tamamen ironi. 1. maddede "o falanca kişi öyle yapmaz" diyen savunucu aslında kendi zihniyeti de, savunduğu tecavüzcüyle aynı dediği gibi. Asıl tepkim; arkadaşını savunan kişinin aslında Merve Ç. mentalitesi ile örtüşüyor oluşu. Cinsellik ve belaltı mesaj yayınlayan mahlukatların ss'lerini koyarak tepkisini koyuyor (çok güzel) fakat kendi yayınladığı cinsel ve iğrenç geyik yazıları karşısında bu yazısıyla "kızlar yapabilir, normaldir" sentezini çıkarttırıyor insanlara çaktırmadan. Merve Ç. nin diğer cinsel içerikli paylaşımları bir erkek yayınlasaydı yada herhangi bir yerde dile getirseydi sapık damgasını çoktan yerdi. Kusura bakma Merve Ç. Gözümde o mahlukatlardan çok bir farkın yok. Senin de düşünce tarzın hep belaltı oldu. Cinsiyetçi, ırkçı vs. her türlü ayrımcılığa karşıyım. 'Pozitif ayrımcılık' dahil...

Görüş Bildir