Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Hayvanseverin Amerikan Ordusu'ndan Afrika'ya Uzanan Hikayesi: Kinessa Johnson

 > 
19PAYLAŞIM

Afrika'daki hayvanların neslini tükenme noktasına getiren kaçak avcılık karşısında çaresiz kalınan günler sona ermişe benziyor. Bu üzücü duruma karşı çıkanlardan biri de, Amerikan Ordusu askerleri ile desteğe ihtiyacı olan Afrika ormanlarının koruyucuları arasındaki iletişimi sağlayan kuruluş VETPAW için çalışan; Kinessa Johnson.

Kinessa; diğer Amerikan askerleriyle beraber, ordudan kalma nişancılık, kamufle olup gizlenme ve asayişi sağlama deneyimlerinden yararlanarak, koruma altındaki ormanların görevlilerine yasa dışı avlananları yakalamalarında yardım ediyor.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/us-army-vetera...

Karşınızda Kinessa Johnson

Kendisi yasa dışı avcılara göz açtırmıyor.

Kinessa; Amerikan Ordusu'nda 4 yıl boyunca silah eğitmenliği yaparak kazandığı tecrübeyi, şimdi Afrika'yı korumak için kullanıyor.

Onlarla beraber düzenli olarak devriye geziyorum ve istihbarat operasyonlarında da onlara yardımcı oluyorum.

Amacımız kimseye zarar vermek değil, yalnızca bekçileri eğitmek için buradayız. Böylece yasa dışı avlanmanın önüne geçmek daha kolay hale geliyor.''

Kinessa gibi; VETPAW kuruluşu aracılığıyla Afrika'daki doğal yaşamın korunmasına yardımcı olan bir çok asker var.

Orada silahlı halde bulunmalarının bir tehdit olarak algılanabildiğini söyleyen Kinessa; stratejik yöntemlerle hem yasa dışı avlananların hem de ormanı koruyanların tetiğe basmalarını engellemeye çalıştıklarını söylüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ekm-ekm

Fazla karizma.

azazil

abla karizmaymış

bayan.sa.18

kadın hayalimi yaşıyor ya illa Amerikalı mı olmak lazım :(

cgds.ogn

nesli tükkenmekte olan hayvan olasım var (ağır yorum yazmayın lütfen, kendim orta yaptım faarkındayım ama gole çevirmeyin)

sinasi-yavuz

Cici Amerikalı. Afrikalılara yardım ediyormuş, ki gözlerimi yaşarttı şimdi nedense birden.

Görüş Bildir