Bir Hayvana Şiddet Haberi de Sakarya'dan: Önce 'Geber' Diye Bağırarak Eziyet Etti, Ardından Hayvanı Kesti

 > 
2.9bPAYLAŞIM

Sakarya'nın Karapürçek ilçesinde yaşayan Remzi A., yere yatırdığı büyükbaş hayvana 'geber' diye bağırdı ve ardından sopayla defalarca vurarak eziyet etti. Bunun ardından hayvanı kesen Remzi A.'nın yaptıkları, bir çalışanı tarafından kameraya kaydedildi. 

Küfürler ederek vurmaya başladı

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Sakarya'nın Karapürçek ilçesinde yaşayan Remzi A.'nın, büyükbaş hayvana yaptığı eziyet kameralara yansıdı ve tepki topladı.

Görüntülerde, Remzi A., ahırın dışına çıkardığı büyükbaş hayvana 'geber' diye bağırıyor ve sopayla vurmaya başlıyor.

Tartıştığı eşine de küfürler etti

Görüntülerde, Remzi A.'nın o esnada eşiyle de tartıştığı ve ona da küfrettiği görülüyor. Remzi A., küfürler edip sopayla dövdüğü hayvanı ise kesiyor.

İşte tepki çeken o görüntüler 📹

Görüntüleri çeken kişi: 'Gözümün önünde üç tane hayvan öldürdü, bir köpeği de eziyet ederek öldürdü'

Görüntüleri çeken kişi olan Barış Arslanboğa, yaşananlara dayanamadığı için kaçtığını ve Remzi A.'nın, 'Sen bunları gördün, bu ineği nasıl kestiysem, seni de öyle keserim. Kimsenin bundan haberi olmayacak' diyerek kendisini tehdit ettiğini söyledi. 

Arslanboğa sözlerini şöyle sürdürdü:

"Remzi A., hayvanlara işkence yapıyordu. Benim hayvan sevgim olduğu için zoruma gidiyordu. Hasta bir inek vardı, ineğe 'kalk' diyordu sonra da kalaslar ve sopalarla vuruyordu. Çekerek ineklerin boynuzlarını koparmaya çalışıyordu. Genellikle hayvanların boynuzu yok. Yaşananlar zoruma gittiği için videosunu çektim. Gözümün önünde 3 tane hayvan öldürdü, bir köpeği de eziyet ederek öldürdü"

Valilikten açıklama: 'Şahıs hakkında soruşturma başlatılmıştır'

Sakarya Valiliği, konuyla ilgili bir yazılı açıklama yaparak, Remzi A. hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu:

"Remzi A. isimli şahsın bir büyükbaş hayvana sopayla vurması, Karapürçek Kaymakamlığı'nca araştırılmıştır. Olayın 19 Şubat Çarşamba günü meydana geldiği tespit edilmiş, sorumlu kişi ile ilgili olarak 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında idari para cezası uygulanması için işlemlere başlanılmıştır. Hayvanın kesim yeri ve etlerinin ne şekilde değerlendirildiği konuları da inceleme kapsamına alınmıştır. Ayrıca konu Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilerek, şahıs hakkında adli yönden de soruşturma başlatılmıştır."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir