Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Döneme Damgasını Vurmasa da Bir Neslin Hayatını Karartmış Film ve Diziler

0PAYLAŞIM

IMDb Bottom 100 vs Onedio's Bottom 15

Leyla ile Mecnun ve Behzat Ç.'yi yayınlamaya kanal bulamadığımız bu dönemde bu tarz dizilerin insanlar tarafından sevilmesi ülkece IQ testine girmemizi zorunlu kılıyor.

1. Cennet Mahallesi

Bir dönem Özkan Uğur'un söylediği Kako şarkısıyla büyüdü. Yeniden çekiliyor iddialarına aşağıdaki videoyla cevap veriyoruz.

2. Akasya Durağı

Gerek her bölümde farklı ve içten hikayeleri olsun gerek karakter derinliği olsun gerekse Sinan gibi bir anti-kahraman yaratışı olsun gerçekten çok başarılı bir dizi. Tretman yazarını buradan tebrik ediyoruz.

3. Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu

'Eğer Dünya bu iki emekli polise kaldıysa bırak hiç kurtulmasın'

                                         Ahmet Mümtaz Taylan- Ben de Özledim

4. Sihirli Annem

Bir kızı siyahi bir kızı sarışın kendisi köpek olmasına rağmen karısından zerre şüphelenmeyen adam gibi adam Taci. Bi de sürekli dürbünle gözetleyen dayı vardı.

5. Kahpe Bizans

O filmde oynamayı Sümer Tilmaç'a hiç yakıştıramadım. Kendisini gördüğümde ayrı filmi gördüğümde ayrı hayal kırıklığına uğramıştım.

6. Çılgın Dersane

Plajdaki kadınları ve onların bacaklarını göstererek film çekilir sandılar. Ama helal olsun 4 seri çekildi hepsi de gişeyi kapattı. Adamlar dünyanın en temiz enayi parasını yiyor.

7. Hababam Sınıfı (Yeni Seri)

Türk sineması bir kitapsa Hababam Sınıfı (Eski Seri) bu kitabın en güzel cümlesidir. Hababam Sınıfı (Yeni Seri) ise bu cümledeki en ağır küfürdür.

8. Emret Komutanım

Sürekli 'Babacanlar eki eki eki' diye gülen askerden kaçmaya çalışan abi vardı Hamza'ydı herhalde. Sert ama bir o kadar alımlı seksi Yüzbaşı Levent, Laz ve yarım akıllı (Karadeniz'de yaşayan birisi olarak burada Lazlara bir sözüm yok aksine dizi karakterleri Lazları aptal yerine koyuyor.) Başçavuş vardı. Başarısız bir şive komedisi.

9. Kutsal Damacana Serisi

Ne Kutsal Damacana 1, İtmen, Dracoola hiç güldürmedi de düşündürmedi de. Belki Dracoola'nın Apaçi Dansı sahnesi kas hareketliliğine sebep olmuş olabilir. En kötü yapımlardan birisi.

10. Maskeli Beşler Serisi

'Amca kasa nerde kasa' gibi efsane sahneleri bulunsa da bi o kadar saçma başarısız ve konusuzdu.

'Konu ne abi?'

'Konusuz kardeşim konusuz konusuz .'

           Harun- Behzat Ç Seni Kalbime Gömdüm

11. İnce İnce Yasemince

Sol üstteki ninemizn verdiği sübliminal mesajı unutmadık. Alicanın babasının şerefsizliklerini, tahtaya çıkıp hocayı mal etmesi unutulacak gibi değil.

Gülazer ise Kaiser Schoze'yi temsil ediyormuş.

12. Üvey Baba

90'lar neslinin hayatında karanlık bir dönüm noktası. Üvey baba bi 'Lamiaa' diye bağırdı mı kafayı yememek elde değil.

13. Selena

Hakkında tek söylemek istediğim, televizyonun önünde 'Selam olsun sana Yüce Onus' diye eğilen çocuklardı. Bir nesli Pastafaryan yaptı.

14. Hepsi Bir

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre çekilmesi yasaklanması gerekliydi. Bir darbe olmasa da Darbeye Teşebbüstü. Ülkeyi 40 yıl geriye attı.

15. Arka Sokaklar

'Bu işte yaşamak da ölmek de ekip işidir.'

'Olay yerine yakınız Aylin.'

'Bas gaza Ali bas.'

'Sakın bi delilik yapma kendini de bizi de yakma.'

'Adam pisliğin teki çıktı Rıza Baba'

'Be buna giriyorum Usta'

'Tesadüflere inanmam çocuklar.'

'Suat yaktın beni Suat.'

'Çok yorgunsun Mesut git biraz dinlen.'

BONUS: Game of Bizans (Çekilecek)

Konyalı topal abimizin dileklerini kendilerine iletiyoruz. Çekmeyin.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir