Birçok Sanatçının Katıldığı Karma Fotoğraflardan Oluşan Artrospektif Sergisi 7 Aralık'ta Başlıyor!

135PAYLAŞIM

Gölge, ışık ile var olur. Işık ise gölge olmadan anlamsızlaşır. Görmenin temeli ışık, derinliğin gizemi ise gölgede yatar. Her şey bir çizgi ile başlar, rakamlar,  şekiller, harfler... 

Fotoğrafın kalemi ise ışık ve gölgedir.

Uzun yıllardır fotoğraf eğitimi veren eğitmenler, Gül Yıldız ve Tevfik Adatepe öğrencilerini bir çatı altında toplamak için, Artrospektif Fotoğraf Atölyesi'ni 2016 yılında kurdular.

Fotoğraf yolunun ilk önce saygıdan, dayanışmadan, emek vermekten ve sürekli öğrenmekten geçtiğine inanan Artrospektif Fotoğraf Atölyesi, gördüklerini olabildiğince sadeleştirilmiş kompozisyonlar şeklinde izleyiciye sunuyor ve fotoğraf yolculuklarınızda bir arada olmaktan inanılmaz keyif aldıklarını ve bu yolculuklara devam etmeyi düşündüklerini dile getiriyorlar.

Bir yıldır sergiye hazırlanan Artrospektif üyeleri İstanbul başta olmak üzere yurt içi ve dışı birçok çekim yaptı.

Atölye kapsamında sadece fotoğrafla ilgili teorik ve pratik bilgiler değil, diğer sanat disiplinleri ile ilgili de araştırmalar da yapılıyor ve bu araştırmalar sunum haline getilerek diğer üyelerle paylaşılıyor.

Sergide tam tamına 23 farklı fotoğrafçının eserleri yer alıyor.

Birbirlerini bir aile gibi gören Artrospektif ekibinden katılan üyeler ise şöyle; Gül Yıldız, Tevfik Adatepe, Aşhen Özarmağan, Burcu Dilek, Cem Yaray, Dilek Sezer, Elmas Çelik, Evren Özten, Hüsamettin Balta, İlknur Demirci, Kıvanç Şamhal, Mehmet Sait Erek, Mustafa Yıldırım, Neslihan Oruç, Önder Güvel, Özlem Gökalp, Pınar Şener Köse, Rüveyda Tokay, Seyfettin Naslı, Sinem Yenel, Sinem Eriş, Tuba Akıncılar, Yasemin Ayhan

Sergi 7 Aralık Cumartesi günü Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği'nde (Maçka Demokrasi Parkı Şişli Evlendirme Dairesi Yanı ) saat 17:00 de açılıyor!

Grubun, eğitmenlerin ve atölye üyelerinin sosyal medya hesaplarını aşağıdaki hesapta görebilirsiniz.

Artrospektif Instagram

Gül Yıldız Instagram

Gül Yıldız Official Instagram

Tevfik Adatepe Instagram

Daha fazlası için tıklayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gul-yildiz9

Rica etsem web sitem yanlış yazılmış uzantısı net olacaktı :) Ben Gül Yıldız

crazy-cat-lady

muhtesem

Görüş Bildir