Görüş Bildir

Bill Cosby Cinsel Taciz Suçundan Hakim Karşısına Çıkacak

Anasayfa > Gündem

Ünlü oyuncu ve komedyen Bill Cosby’nin, 2004’e dayanan cinsel taciz suçlamalarından yargılanmasına hükmedildi.

Euronews'den Tuba Altunkaya'nın haberine göre, Pennsylvania’da 24 Mayıs’ta görülen ön duruşmada hakim, Cosby aleyhine şahitlerin ifadelerini dinledi, oyuncunun tutuksuz yargılanması kararlaştırıldı. İlk duruşma için tarih belirlenmedi.

Bill Cosby, on iki yıl önce Temple Üniversitesi’nde görevli bir Andrea Constand’a ilaç verip bilincini yitirmesini sağlayarak kadına cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyor.

Dosyaya bakan Montgomery Savcısı Kevin Steele, ön duruşmada, yargı sürecinin başlaması için yeterli delilin sunulduğunu söyledi. Steele, “Buradaki önemli olan husus kadına ilaç verilmesi ve onun rızası dışında muamele görmesi. Bu bir suçtur” diye konuştu.

Hakkında 40'dan fazla şikayet var

Hakkında 40'dan fazla şikayet var

Cosby Ailesi dizisiyle ünlenen 78 yaşındaki oyuncu hakkında benzer suçlamalarla 40’dan fazla şikayet bulunuyor ancak çoğunun zaman aşımına uğramasından dolayı cezai işlem başlatılması söz konusu değil.

Hakkındaki tüm iddiaları reddeden ve davacı Constand’ın rızası olduğunu savunan Bill Cosby, suçlu bulunması halinde 10 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Euronews

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
107
34
19
14
6
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Metrobüste Kitap Okuyan Adam..

...Ama şurası bir gerçek ki; adam harika bir oyuncuymuş.. Böyle bir adamı, hepimiz "çok iyi bir insan, baba" olarak hatırlıyorsak ve bir türlü yakıştıramıyor... Devamını Gör

Marbling

İnsan bi düşünür; ölmek üzere olan bir adama açılan davaya bak 12 yıl önce.............. olmadı........ ''''''12 YIL ÖNCE''''' yaşanmış bir şeyden şimdi şika... Devamını Gör