Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilinçaltında Açığa Çıkmaması İçin Bastırdığın Duyguyu Söylüyoruz!

-
Abone ol

Bilinçaltı bilinmezlerle dolu. İçine girince kaybolmamanın mümkün olmadığı bir dehliz. Hepimizin farkında olmadan oraya atıp üstünü örtmeye çalıştığı pek çok şey var. Aynı zamanda da ortaya çıkmak için orada sinsice bekleyenler. Sen aslında hangi duygunu bastırıyorsun, bilinçaltında neler gizli sana söylememizi ister misin? O zaman haydi teste!

1. Haydi bakalım, bize bu görselin sende uyandırdığı duyguyu söyler misin?

2. Bu görsele 5 saniye boyunca bak. Şimdi bize neye odaklandığını ya da en çok aklında kalanın ne olduğunu söyle!

Gözbebeğinin içindeki göz
Oturan insan silüeti
Yeşil yuvarlak
Dağ
Barış işareti
Diğer

3. Sende korku hissini bunlardan hangisi daha fazla uyandırdı peki öğrenebilir miyiz?

4. İlk gördüğün hangisi oldu?

5. Peki bu Rorschach mürekkep lekesini hangisine benzettin?

6. Sadece birkaç saniye bak ve bir köpek görüp göremediğini bize söyle lütfen.

7. Yine ilk önce hangisini gördüğünü söylemelisin. Şıklar aşağıda!

8. Vee son soruya geldik. Dünyaca ünlü bu tablolardan hangisi senin için daha fazla "belirsizlik" barındırıyor. Cevabı söyle ve sonucu görelim artık!

Kıskançlık!

Senin bilinçaltında saklı duran, açığa çıkmaması için bastırdığın duygu: Kıskançlık! Sen kendine pek itiraf edemesen de aslında oldukça kıskanç birisin. Çoğu zaman bu duyguyu çevrene belli etmemek için iten içe çabalıyorsun. Kıskanç görünmek pek hoşuna gitmediği için bilinçaltın bu duyguyu sürekli bastırıp farklı görünmeye çalışıyor ama sonsuza kadar kendinden kaçamazsın!

Şiddet!

Senin bilinçaltında saklı duran, açığa çıkmaması için bastırdığın duygu: Şiddet! Senin içinde şiddete meyilli, hatta bundan zevk alabilecek türde bir dürtü var. Ancak bilinçaltın bunu saklamak için durmaksızın bastırmaya çalışıyor. Şiddetin yanlış olduğunun farkındasın ama bu duyguyu yok etmek, içinden söküp çıkarmak mümkün değil. Bilinçaltın da seni korumak için gün yüzüne çıkmadan sürekli bu hissini derinlere itmeye uğraşıyor.

Cinsellik!

Senin bilinçaltında saklı duran, açığa çıkmaması için bastırdığın duygu: Cinsellik! Sen aslında cinselliğe oldukça düşkünsün, hatta bu dürtün saplantı boyutuna ulaşmak üzere bile sayılabilir. Ancak sen bu güçlü duygunu ortalamanın çok çok üzerinde olduğu için bilinçaltın onu saklamak için yoğun bir çaba harcıyor. Cinselliğe olan tutkun senin en baskın duygun ama bunu derinlerde gizli tutmakta da oldukça başarılısın!

Öfke!

Senin bilinçaltında saklı duran, açığa çıkmaması için bastırdığın duygu: Öfke! Sen aslında göründüğünden çok daha öfkeli bir insansın. Çok daha çabuk parlayabilir, çok daha fevri tepkiler verip başına belaya sokabilirsin ancak bunu bastırıp derinlerde saklı tutmak konusunda da çok başarılısın. O yüzden dışarıdan bakıldığında çok daha sakin biri gibi görünüyorsun ama aslında bilinçaltın senin iyiliğin adına içinde kopan fırtınaları bastırıp yüzeye çıkmamasını sağlıyor!

Aşk!

Senin bilinçaltında saklı duran, açığa çıkmaması için bastırdığın duygu: Aşk! Sen aslında tam tamına bir aşk insanısın. Aşka olan inancın da ona olan inancı ve ihtiyacın da yüksek seviyelerde. Ancak aşkı çok kuvvetli yaşadığın için genelde bundan zarar görüyorsun ve sen farkında olmasan da bilinçaltın seni korumak adına bu duygunu çoğu zaman derinlere itiyor. Böylece aşk yüzünden eziyet çekmenin de önüne geçmiş oluyor. Sen aslında bu hissi çok daha güçlü yaşayabilirsin ama sonunca üzülen sen olacağın için bu duyguyu sıklıkla içine gömüyorsun!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sekerkadayif

Öfke

ugurkaan-karaca

Cinsellik ne amk

mei

Senin bilinçaltında saklı duran, açığa çıkmaması için bastırdığın duygu: Aşk! Sen aslında tam tamına bir aşk insanısın. Aşka olan inancın da ona olan inancı ve ihtiyacın da yüksek seviyelerde. Ancak aşkı çok kuvvetli yaşadığın için genelde bundan zarar görüyorsun ve sen farkında olmasan da bilinçaltın seni korumak adına bu duygunu çoğu zaman derinlere itiyor. Böylece aşk yüzünden eziyet çekmenin de önüne geçmiş oluyor. Sen aslında bu hissi çok daha güçlü yaşayabilirsin ama sonunca üzülen sen olacağın için bu duyguyu sıklıkla içine gömüyorsun! -aferin bilinçaltıma, tuttum seni.

enk-capital

Şiddet mi? Hayret. Hiç de bastırmıyorum halbuki. Bastırmak için herangi bi çabam yok. Kum torbaları sağolsun. Hatta kimi zaman bizzat sinirimi kaldırana uyguluyorum. Güzel bi duygu aslında. Ama sonucu dayak yemekle de bitebiliyo bazen :( O yüzden evde bardak çanak tabak kırmaya devam.

Gizli Kullanıcı

Öfke çıktı ama sakin kaldığımı söylüyor. Aslıda öfkemi gösteriyorum hep fakat gerçekten de o gösterdiğimden öte bir öfkem var.

Görüş Bildir