Görüş Bildir

Bilim İnsanlarından İlginç Öneri: Milyonlarca Sperm Ay'a Gönderilebilir

Haberler
> Bilim İnsanlarından İlginç Öneri: Milyonlarca Sperm Ay'a Gönderilebilir

Farklı milletlerden bilim insanları, uzaya insan gönderme çalışmasının ardından, 6.7 milyon türün sperm örneklerinin Ay'a götürüp orada saklama önerisi geldi.

Farklı milletlerden bilim insanları 6,7 milyon türün sperm örneklerini Ay'a götürüp orada saklamayı önerdi.

ABD’deki Arizona Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı, Norveç'te bulunan ve bitkilerin yok olmasını engellemek için inşa edilen Kıyamet Deposu’ndan çok daha kapsamlı ve karmaşık yeni bir koruma yöntemi önerisinde bulundu.

Amerikan medyası, IFL Science'a dayandırdığı haberinde, Ay’da böyle bir yapı inşa edip 6,7 milyon türün spermlerini Ay’a taşınması için doğal uyduya 250 uçuş gerçekleştirilmesi gerektiğini aktardı. Önerinin amacının insanlığı yok olmaktan korumak olduğunu aktaran ABD medyası önerilerin Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) Havacılık ve Uzay Konferansı'nda sunulduğunu ifade etti.

Bir kasanın içinde saklanabilir

Bir kasanın içinde saklanabilir

Bu sayede insanlığın sonunun gelmesi gibi bir tehlike olmayacağını savunan bilim insanları, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Havacılık ve Uzay Konferansı'nda yaptıkları bu sunumda, numunelerin Ay yüzeyinin altında, milyarlarca yıl önce lavların oluşturduğu çukur ve mağaralardan birine yerleştirilecek bir kasada saklanabileceğini söyledi. Bu çukurların boyu 80-100 metre arasında değiştiği için büyük ısı değişiklikleri, radyasyon ya da meteorlar karşısında da korunaklı bir ortam sunuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
6
4
3
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
adminotaur

Bence hepimiz topluca geberirsek daha iyi olabilir. Böyle komple yani.