Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vücudunda Radikal Değişiklikler Yapan 21 Çılgın "Vücut Modifiyecisi"

 > 
1.5bPAYLAŞIM

İnsanlar yüzyıllardır vücutlarını değiştiriyorlar. Dövmeler, piercingler, skarifikasyonlar bunların hepsi bir kabileye bağlılığı simgeleyen şeyler olmuştur ya da birinin hayatını gösteriş biçimi, sürekli dua eden birini, uyaran birini veya sadece sanatı da simgeler nitelikte. Sizin için listelediğimiz, değişik vücut dönüşümleri yapan kişiler sizi korkutabilir fakat insanlar kendilerini bu şekilde ifade etmeyi tercih etmişler :)

Kaynak: http://www.theatlantic.com/photo/2015/02...

1. 20 Ocak Berlin Moda Haftası Yaz/Kış Sezonu 2015, Lena Hoschek'ın tasarımlarını takip eden dövmeli kadın.

2. Caracas Uluslararası Dövme Festivali (30 Ocak) 'nde poz veren Carlos. 4 gün süren bu festivale Venezuela üzerinden yerel ve uluslararası kişilikler, dövmenin bir sanat olduğunu kanıtlamak için katılmakta.

3. 23 Ekim 2014'te Bangkok'ta MBK Dövme Yarışmasında dövmelerini gösteren yarışmacı.

4. Venezuelalı Emilio Gonzalez, Lima'daki uluslararası dövme yaptıranlar buluşmasında, derisinin altındaki implantları gösteriyor.

5. 19 Ekim 2014, Katmandu'da ''Nepal Inked—A Tattoo and Lifestyle Convention''ın kulisinde boynundaki baykuş dövmesiyle poz veren Jharana Gurung. Nepal'den 70 sanatçı ve diğer ülkelerden pek çok sanatçı da bu 3 günlük buluşmaya katılımlarını gerçekleştirmişler.

6. 29 Ocak, Caracas'da Venezuela Expo Tattoo'da dövmelerini gösteren adam.

7. 29 Ocak'ta Caracas'ta Uluslararası Dövme Festivali'nde poz veren, dövme ve vücut değişiklikleri yapan sanatçı Kala Kaiwi.

8. Andres Ramos'un derisinden parça kesip kar tanesi yapmaya çalışan Ulises Jacome. Quito, 24 Ağustos 2014

9. Londra'da 10.su düzenlenen Uluslararası Dövme Festivali'nde dövme dizaynlarına bakan adam. 27 Eylül 2014.

10. Limassol'un kıyı şehri olan Cypriot'da, ilk kez düzenlenen Uluslararası Dövme Buluşması'nda dövmesini gösteren kişi. 6 Haziran 2014

11. Venezuela Expo Tattoo için poz veren vücut modifiyesi sanatçısı Red Skull, poz verirken. 29 Ocak.

12. Hong Kong Dövme Buluşması'nda dövmesini gösteren birey. 22 Ağustos 2014

13. Rio Dövme Haftası'nda müşterisini bekleyen dövme sanatçısı Brezilya'lı Maylcoln.

14. TattooLaPalooza, Miami'de elindeki dövmeyi gösteren kişi. 10 Ocak.

15. Denver'da, "What Were You Inking" kliniğinde, Jill France tarafından, James Ward'un yüzündeki kabile dövmesinin lazerle silinişi.18 Nisan 2014. France, uyuşturucu bağımlılığı terapi merkezine katılan Ward'un yüzündeki dövmeyi çıkartmakta oldukça ustaymış.

16. "Along the River during the Qingming Festival" adlı ünlü Çin tablosunun etkileri görülen dövme 24 yaşındaki Yang Zhengwei'ye yapılırken (Zhuzhou, Hunan ili, Çin). 50 santimetre uzunluğunda ve 38 santimetre genişliğinde olan bu dövmenin yapımı 5 gün sürmüş.

Resim, Song Hanedan sanatçısı olan Zhang Zeduan'na ait. Asıl tablo panoramik olarak, bugün Kaifeng of Henan bölgesinde bulunan eskiden başkent olan Baijin'deki insanların günlük yaşantılarını anlatıyormuş.

17. Vampir Kadın olarak bilinen, Meksikalı dövme ve vücut modifiyesi ustası olan Maria Jose Cristerna Uluslararası Dövme Festivali'nde poz verirken. 30 Ocak.

18. Hong Kong Dövme Buluşması'nda dövmelerini gösteren adam.

19. Birleşik Devletler vatandaşı olan dövmeleriyle ünlü kişi Matt Gone, Lima, Peru'da uluslararası dövme buluşmasında.

20. Tayvanlı dövme meraklısı, Filipinler'deki Dutdutan dövme festivalinde poz verirken.

21. Adını Mürekkep Kralı olarak değiştiren kişi, gözlüğünü düzeltirken. 27 Eylül 2014, Londra

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yori

bunları gördükden sonra tanrıma şükür etdim bana akıl verdiyi üçün vampir kadın ne alaka ben hiç vampirleri böyle tesevvür etmedim

nurettin-bayar

sebebi neydi ki

kubrannn

Bu insanlar sosyal yaşamlarına nasıl devam edebiliyor bu şekilde merak ediyorum doğrusu. Bence ruhunu şeytana satmış satanist olmalılar çoğu... Yazık, inançsızda olsa Allah şaşırtmasın diyorum

Gizli Kullanıcı

Dövmeleri güzel yaptıran ve güzel bakımını yaptıran yepisyeni yaptırmış gibi durur. Pirsinkleri anlarım da vücudun olmadık yerlerinde yaptırmak zor olmuyor mu? 11 numaları fotoda burun ucunu kestiren adamı gördükten sonra bütün görsel zevkim anında gitti. Off çok pis görünüyor.

serkan-agay

TİPİNİZİ PİPİLİYİM..

Görüş Bildir