Görüş Bildir
Haberler
Beşiktaş'tan Gökhan Töre Açıklaması

Beşiktaş'tan Gökhan Töre Açıklaması

Batuhan
08.10.2014 - 14:29

Beşiktaş Spor Kulübü, Gökhan Töre hakkında çıkan iddialara resmi siteden yanıt verdi.

Türkiye ‘nin 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri ‘nde Çek Cumhuriyeti ve Letonya ile yapacağı maçların aday kadrosuna Gökhan Töre ‘nin çağrılması sonrası başlayan krize Beşiktaş Kulübü de dahil oldu.

Kulübün resmi internet sitesinde genç futbolcuya destek vermek için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Milli futbolcumuz Gökhan Töre ile ilgili, son günlerde basında yer alan haberlerde ve Hürriyet gazetesindeki röportajda, Türk futbolu için gelecek vaat eden Gökhan Töre ve Hakan Çalhanoğlu ‘nun, hem takımdaşlık hem de arkadaşlık duygularına zarar verici ifadeler yer almaktadır.

A Milli Futbol Takımımızın EURO 2016 Grup elemelerinde Çek Cumhuriyeti ve Letonya ile oynayacağı kritik maçların öncesinde, bu tür haber ve yorumların milli maçlarımızı olumsuz etkileyebileceği aşikârdır.

Gökhan Töre ve Hakan Çalhanoğlu ‘nu A Milli Futbol Takımımızın başarıları için kazanmaya çalışmanın gerekli olduğu bu dönemde, her iki oyuncunun da göreceği zararlar dikkate alınmadan yapılan haberler ve röportajların kimseye fayda sağlamayacağı ortadadır.

Hakan Çalhanoğlu ‘nun babası ile yapılan röportajdaki tutarsız ifadeler de dikkat çekicidir. İddia edilen olay nedeniyle Hakan Çalhanoğlu ‘nun kampa katılmadığını ifade eden baba Çalhanoğlu ‘nun, bir başka soruda Hakan ‘ın sakatlığı nedeniyle kampa gitmediğini söylemesi bu röportajın çelişkilerle dolu olduğunu gözler önüne sermektedir.

Yönetim Kurulumuz, Futbol Şubemiz, Teknik Kadromuz ve de futbolcu arkadaşları olarak oyuncumuz Gökhan Töre ‘nin yanında olduğumuzu, ona her zaman destek vereceğimizi belirtir, A Milli Futbol Takımı’ na önemli katkılarıyla milli gururumuz olan Gökhan Töre ‘nin, basın yoluyla yıpratılmasının kimseye faydası olmayacağını tekrar hatırlatırız.

A Milli Futbol Takımımıza maçlarında başarılar dileriz.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız,

Beşiktaş JK”

Kaynak: http://amkspor.com/2014/10/08/besikta...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam