Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Belki Kabullenmesi Zor Ama Yalnızca 3 Dakikada Sizi Bir Elmas Gibi Güçlü Yapacak 15 Acı Gerçek

75PAYLAŞIM

En iyi dostunuz bu gerçekler ama hepsinden kaçıp durdunuz. Gelin, sizi özgürleştirmelerine izin verin.

1. Kibirli olarak kendini yüce gören insanlar farkında olmadan bir ajitasyon sergiler, kibir arkasına saklanmak bir nevi zayıflık.

Kendiniz olun, kibir sizi yüceltmiyor.

2. Herkes dürüstlüğü arar ama kimse tam anlamıyla dürüst olamaz. Bu yüzden aradığınız dürüstlüğün size vereceği zararları asla küçümsemeyin.

3. İnzivaya çekilip her şeyden uzak kalmak stresi ortadan kaldırmaz, stresli biriyseniz yalnız kalmak sizin için en büyük hastalık olabilir.

Bir dağ evinde internetsiz bir arınma tatili hayal ediyorsanız, sandığınız kadar büyülü bir ortam olmayacağını hatırlatmak istedik.

4. Ümitsizlik onu yaşamayanlar için korkutucu olsa da kendinin farkında olan ve hayatın akışını anlayabilmenin bedelidir.

5. Başkalarının kendisi hakkında iyi düşünmesini sağlayan, buna efor sarf edenler kendinden hoşlanmayanlardır.

Başkaları onları sevdiğinde kendilerini sevmeye cesaret bulurlar.

6. Özgürlüğün bir anahtarı varsa bu kendinden utanmamayı öğrenmede saklı. Yaptıklarınızı kabullenip hatalarınızla kendinizi kabullendiğiniz ana dek kelepçelisiniz.

7. Size en büyük acıları yaşatacak olanlar sizden en büyük sevgiyi alanlar arasındadır.

8. Biri sizden vazgeçtiyse durun ve düşünün, kendinize değil ona üzülün. Neden mi? Ondan vazgeçmeyecek birinden vazgeçti.

Bunu asla unutmayın.

9. İstediğiniz kadar öfkelenin, bağırın, çağırın ama unutmayın: Sevdiklerinizi önünde sonunda affedeceksiniz.

10. Herkes nazik olmak zorunda değil ama nazik insanların büyük bir kısmının geçmişte canı çok yanmıştır.

Onlara yaklaşırken bu ihtimali unutmayın, kendi acılarınızı da.

11. Herkes "güzel günler gelecek" diyor ancak güzel günler gelmeyebilir. Hayat dizi ve filmlere benzemez.

12. Sürekli mücadele edip başına gelenlerin bir sınav olduğuna inanmaktan vazgeç, hayatın bir çile yumağından çok daha iyisi olabilir.

13. Problemlere çözüm aramaktan vazgeçmeyiz ancak bazen problemin en iyi çözümü onun içinde olmaktan vazgeçmek olabilir.

14. Kendinizi mükemmeliyetçi olarak tanımlayıp her işinizi erteliyorsanız bu mükemmeliyetçi olduğunuzdan değil, bu bahaneye sığındığınızdandır.

15. Birinin sizi keşfedip sizi geliştirmesini hiç beklemeyin. Harekete geçmediğiniz sürece kimse sizi eğitip geliştirmeyecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arsenic

Birgün öleceğinizi sık sık hatırlayın. Hayattaki en büyük gerçeklik birgün ölecek olduğumuzdur. Nerede, ne zaman olacağını da bilmiyoruz. Ama her nedense herkes kendisini yaşlanıp, buruş buruş sıcacık yatağında öleceğini aklına getirir ve uzun süre bunun üzerine düşünmez. Çünkü yaşama içgüdümüz ölüm duygusunu sürekli gerilere, diplere itekler. Halbuki hergün birilerinin öldüğünü duyarız. Çocuk ya da genç, hasta ya da sağlıklı olmak hiç farketmez. Biyerde bizi bekleyen bir son var. Sonsuz bir veda, bir yokoluş, ve kum saatimiz sürekli işliyor.

brazian

Lan. Neyse... Feysbuk tivitır bitti birazda başka yerlerde aforizma... bir alt versiyonu demet akalın hande yener birde neydi o eroinman kadın onların şarkıları.

brazian

Heh adı sonradan geldi yıldız tilbe.

kevinmask

Ne bu knk kişisel gelişim broşürü mü

dogus-topaloglu

kişisel gelişim zırvası desek daha doğru olur.

Görüş Bildir