Görüş Bildir
Haberler
Belediye ile İlgili Yolsuzluk Haberi Yapan Gazetecinin Evine Polis Baskını!

etiket Belediye ile İlgili Yolsuzluk Haberi Yapan Gazetecinin Evine Polis Baskını!

Osmaniye'de gazetecilik yapan bir kişinin evi, Osmaniye Belediyesi'yle ilgili haberlerinin ardından polisler tarafından basıldı. İsminin açıklanmasını istemeyen gazeteci, kötü muameleye maruz kaldığını ve darp edildiğini söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Osmaniye'de yaşayan bir gazeteci, Osmaniye Belediyesi'yle ilgili yolsuzluk haberleri yaptı.

Medyakoridoru sitesine konuşan ve can güvenliğinden endişeli olduğu için isminin açıklanmasını istemeyen gazeteci, haberler gerekçesiyle İl Emniyet Müdürü'nün talimatıyla polisler tarafından evinin basıldığını ve polislerin kendisini darp ederek tutuklamaya çalıştıklarını belirtti.

Haberler nedeniyle tehdit edildiğini söyleyen gazeteci, “Osmaniye Belediyesi ve bağlantıları ile ilgili yaptığım haberler nedeniyle tehdit ediliyordum. Gazeteci olarak usulsüz ihaleleri ispatlamıştım. Bunları haber yapınca, bu şahıslar önce para teklif ettiler. Kabul etmeyince de tehditler almaya başladım” dedi.

Evinin 3 kez arandığını ifade eden gazeteci, “Bir süre sonra, belediye başkanı Kadir Kara'nın İl Emniyet Müdürü ile görüşmesiyle tarafıma emniyet tarafından operasyonlar düzenlenmeye başladı. Evim 3 kez arandı. 'Terör suçlusu ihbarı aldık' diyerek aradılar” diye konuştu.

Tutuklama kararı olmamasına rağmen tutuklanmak istendiğini söyleyen gazeteci, “Eşime, kızıma ve bana kötü davrandılar. Beni tutuklama kararı olmamasına rağmen tutuklamaya kalktılar. Osmaniye çok kötü durumda. Yerel gazeteciler olarak sürekli tehdit ediliyoruz. FOX Haber'in yerel muhabiri bile korktuğu için usulsüzlükleri haber yapamıyor” ifadelerini kullandı.

Yaşananlara ilişkin gazetecinin paylaştığı güvenlik kamerası kayıtları 📹

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gazeteci, eşinin telefonundaki görüntülerin polislerce silindiğini de söyledi 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
426
137
51
32
5
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Giordano Bruno

Boşuna mı diyoruz, devlet en büyük mafya haline geldi diye, polis polis değil, asker asker değil, mafya fedaileri daha onurludur, yaptıkları iş belli, bi de ... Devamını Gör

M CAN

Ha gayret, biraz daha çabalarsanız bu memlekette, yunanlılarla eşdeğer bir nefrete sahip olacaksınız... 20 yılda anası bellendi memleketin...

brhmkymk

Afedersiniz ama anasini siktiniz ulkenin, bide cikip soyle gelistik boyle gelisiyoruz diyorsunuz. Ulkenin en buyuk eksikligi adalet iken, camii acilisi, medr... Devamını Gör