Beğendiğin Yemeklere Göre Seni Domine Eden Duyguyu Söylüyoruz!

401PAYLAŞIM

10 soruda toplam 60 yemekten oluşan bir test hazırladık. Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duyguyu söyleyeceğiz!

Hazırsan başlayalım! 🍕

1. Ülkemizin incisi mutfağımızla başlayalım! Seç bakalım seçebilirsen!

Yaprak sarma
Kebap
Mantı
Taze fasulye
Karnıyarık
Lahmacun

2. Meksika mutfağından da seç.

Quesadilla
Burrito
Enchilada
Taco
Nachos
Fajita

3. Fransız mutfağından ne seçersin?

Brioche
Soğan Çorbası
Creme Brulee
Kruvasan
Parfe
Ratatouille

4. Biraz uzaklara gidelim! Japon mutfağından ne seçersin?

Takoyaki
Miso Çorbası
Tempura
Chanko-nabe
Sushi
Sashimi

5. Akdeniz'e uzanalım biraz! İspanyol mutfağından favorin hangisi?

Mari Muntanya
Gazpacho
İspanyol Omleti
Churro
Tapas
Paella

6. Çin mutfağına ne dersin peki?

Beijing Kaoya
Ballı susamlı tavuk
Yumurtalı Çin pilavı
Çin mantısı
Shou Zhuafan
Çin Böreği

7. Rus mutfağıla bitiriyoruz! Seç bakalım en beğendiğini!

Shchi çorbası
Zakuski Çar
Borş Çorbası
Böfstrogonof
Pelmeni
Piroşki

8. İtalyan mutfağından hangisini seçeceksin bakalım?

Makarna
Risotto
Tiramisu
Pizza
Lazanya
Minestrone

9. Gelelim Amerika'ya! Seç bakalım hangisini seversin!

Donut
Hamburger
Rozbif
Cheesecake
Coleslaw
Pancake

10. Ön yargılarımızı kırarak testi bitirelim! Hint mutfağından ne seçersin?

Tandoori tavuk tikka
Kheer
Biryani
Chai tea latte
Jalebi
Tikka masala soslu tavuk

Aşk!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu aşkSen iflah olmaz bir aşıksın! Hayatın aşkla güzel.  Çünkü sen çevrendeki herkese, her şeye, hatta cansız varlıklara bile sonsuz bir sevgiyle yaklaşıyor, onlara adeta kalbindeki en saf ve en temiz sevgiyi sunuyorsun.  Eşine, işine, çocuğuna, hayallerine, hayatına kısacası her şeye aşkla bağlısın. Fesatlıktan, kötülükten, nefretten fersah fersah uzakta, kendi içinde mutlu bir dünya yaratmışsın. Ne şanslı o dünyaya dahil olanlara! Eh her şeyi yürekten yaptığından ortaya çıkan sonuçlar da harika oluyor elbette.

Gurur!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu gurur! Senin en baskın ve hayatını yönlendiren duygun, hiç şüphesiz, gururun ve de onurun. Sen, kuralları olan bir insansın: Kendine göre prensiplerin, hayatının her anında kırmızı çizgilerin vardır, kimsenin geçmesine izin vermediğin. Ayrıca son derece ciddi bir insansın: Gereksiz samimiyetten hiç ama hiç haz etmezsin. Diğer yandan, bu kurallar ciddi anlamda hayatının her alanında kendini gösteriyor; bir kere son derece düzenli ve planlı bir insansın sen.  Aşk hayatın da, iş hayatın da, arkadaşlık ilişkilerin de, lekesiz.

Umut!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygun umut! Çünkü sen bu dünyadaki en pozitif, en hayat dolu ve neşeli insanlardan birisin. Etraf her ne kadar karanlık olsa da, senin için tünelin ucunda her daim ışık vardır. Pozitifsin; bardağın dolu tarafından bakıyor, sürekli olarak gelişmeye ve ilerlemeye inanıyorsun. Etrafındakiler de senin bu yönüne inanılmaz hayranlık duyuyor, ne zaman üzülseler direk sana gelip adeta terapi oluyorlar. Kısacası sen ortamların olmazsa olmazı, insanların içine bir güneş gibi doğan umutsun!

Özlem!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu özlem! Senin duygularının sınırları ince: Yani çoğu kişiye göre çok daha hassas ve duygusal bir insansın. Sevdiklerinden uzakta olsan onları özlersin. Geçmişi özlersin, kaybettiklerini özlersin. Karşılaştığın olaylar karşısında başkalarına göre daha çok etkileniyor, yelkenleri hemen suya indiriyorsun. Fakat bir diğer yandan duygularını bu kadar derinden yaşaman empati yeteneğinin gelişmesine neden olmuş: İnsanlara karşı son derece hoş görülü biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özleyen insan her şeyi öğrenirmiş ne de olsa!

Şefkat!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu şefkat! Sevecensin, cana yakınsın, candansın. İnsanı seni alıp götüresi, kendine alası gelir. Ama yok, sen herkesin sevgilisisin. Kendini sevdirmeyi biliyorsun; ama bunun için ekstra bir uğraş göstermiyorsun; samimisin, içinde geliyor be işte, zorlamayla olmaz zaten. Yardımseverlikse sende kendiliğinden var her şeyinle örnek birisin.

Pişmanlık!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu pişmanlık! Yani senin dört bir tarafın keşke duvarlarıyla çevrili, aşamıyorsun onu. O duvarlara binlerce kez yumruk attın; ama nafile! Çünkü bu hayatta sahip olamayacağımız tek şey zamandır. Yaptıklarının ve yapmadıklarının yükü hep sırtında. Sana nacizane tavsiyemiz, "keşke"ler hiçbir işe yaramıyor, çok adi! Bu yüzden önüne bakman gerekiyor! Güzel günler seni bekliyor, valla :)

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
irene09887

pişmanlık

it.hurts.until.it.does.not

Gurur! Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu gurur! Senin en baskın ve hayatını yönlendiren duygun, hiç şüphesiz, gururun ve de onurun. Sen, kuralları olan bir insansın: Kendine göre prensiplerin, hayatının her anında kırmızı çizgilerin vardır, kimsenin geçmesine izin vermediğin. Ayrıca son derece ciddi bir insansın: Gereksiz samimiyetten hiç ama hiç haz etmezsin. Diğer yandan, bu kurallar ciddi anlamda hayatının her alanında kendini gösteriyor; bir kere son derece düzenli ve planlı bir insansın sen. Aşk hayatın da, iş hayatın da, arkadaşlık ilişkilerin de, lekesiz.

gamze-oznalbant

Çin mutfağını görünce saydırmaya başladım hiç tahammülüm yok

luckything

Ben ikinci soruda takıldım, duygumu öğrenemiyorum

necibesena

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygun umut! Çünkü bazen devam etmemi sağlayan tek şey umut..

Görüş Bildir