Bedelli Askerlik Yapıyordu: 29 Yaşındaki Topçu Er Onur Yavuzoğlu Şehit Oldu

-

Vatani görevini Erzincan'da yerine getiren 29 yaşındaki Onur Yavuzoğlu 12 Ekim sabahı rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği tespit edilen ve yoğun bakım ünitesine alınan Yavuzoğlu tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. 

Yavuzoğlu vatani görevini yapmak için 6 Ekim Cumartesi günü Erzincan 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı'na teslim olmuştu.

AA'nın aktardığı bilgiye göre topçu er Onur Yavuzoğlu, 12 Ekim Cuma günü rahatsızlanarak Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Kalp krizi geçirdiği tespit edilen Yavuzoğlu hastanede tedavi altına alındı.

Söz konusu tarihten itibaren yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan Yavuzoğlu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Er Yavuzoğlu'nun ölümü nedeniyle hastanenin bahçesinde tören düzenlendi.

59. Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, törende yaptığı konuşmada, Yavuzoğlu'nun 6 Ekim 2018'de birliğe katıldığını ifade ederek, "Mehmetçik'imiz 12 Ekim günü geçirdiği rahatsızlık sonucu yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermiş, ne yazık ki 22 Ekim günü vefat etmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri adına Mehmetçiğimize Allah'dan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum." dedi.

Yavuzoğlu'nun Türk bayrağına sarılı naaşı daha sonra cenaze nakil aracı ile Erzincan Havalimanına götürülerek toprağa verilmek üzere uçakla İstanbul'a uğurlandı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir