Başsavcı, Arınç'ın Damadı İçin 'Beraatin Bozulacağını Düşünüyoruz' Dedi, Arınç'tan 'Baskı Yaptınız, Önyargılısınız' Yanıtı Geldi

 > 
15PAYLAŞIM

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, FETÖ soruşturmalarına dair değerlendirmelerde bulundu. Örgüt mensupları için "Bukalemun gibi her kılığa giriyorlar" değerlendirmesinde bulunan Kocaman, Arınç'ın damadı Ekrem Yeter için ise "Yeter’e mahkeme beraat kararı verdi. İstinafa götürdük, bozulacağını düşünüyoruz. Ciddi deliller vardı o dosyada" ifadesini kullandı. 

'FETÖ'nün operasyonel gücü kalmadı'

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin aktardığı habere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, gazetecilerle gerçekleştirdiği sohbet toplantısında FETÖ soruşturmasına dair önemli değerlendirmelerde bulundu. 

FETÖ'nün sinsi ve bir istihbarat örgütü gibi çalışan bir örgüt olduğunu söyleyen Kocaman, buna karşın operasyonlarda çok ciddi mesafe alındığını ve FETÖ'nün operasyonel gücünün kalmadığını söyledi. Kocaman, şu değerlendirmede bulundu:

''Diğer örgütlerin kendilerine göre belli başlı omurgası, idelojisi var. Bunlar bukalemun gibi her türlü kılığa giriyor. Her türlü zararı verebilecek bir örgüttür. Sonuna kadar mücadele edilmesi gerekir. Kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Rehavete kapılacak bir örgüt değil.''

Arınç damadı Ekrem Yeter yorumu: 'Beraat kararının bozulacağını düşünüyoruz'

Kocaman, Bülent Arınç'ın, hakkında FETÖ üyeliği suçlamasından beraat kararı verilen damadı Ekrem Yeter içinse şu değerlendirmede bulundu:

''Ekrem Yeter ile ilgili dosya, bizim açımızdan dolu bir dosyaydı. Mahkeme beraat kararı verdi. İstinafa götürdük, bozulacağını düşünüyoruz. Ciddi deliller vardı o dosyada.''

Arınç'tan Başsavcı Kocaman'a yanıt gecikmedi: 'Önyargılı olduğunu belli ediyorsunuz'

Arınç, açıklamasında "Mahkeme oy birliğiyle beraat kararı verdi. Buna çok kızdınız ve Duruşma savcısına baskı yaparak istinafa götürdünüz. Şimdi de, "İstinafta gerekeni yapacağım. Göreceksiniz karar bozulacak, lamı cimi yok' diyorsunuz. Önyargılı olduğunu belli ediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Arınç'ın açıklaması şu şekilde 📌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir