Başrolü Bile Geride Bırakarak Yıldızını Parlatan Canımız Ciğerimiz 16 Dizi Karakteri

15bPAYLAŞIM

Başrollerimize, onların karakterlerine dokundurmuyoruz. Ama bazen öyle oluyor ki, yan karakterleri onlardan daha çok seviyoruz ve ilgiyle takip ediyoruz. Geçmişte de günümüzde de birçok dizide yıldızlaşan yan karakterler gördük...

1. Bir klasik: Gülsüm & Kürşat (Yılan Hikayesi)

Yer yer Memoli'yi bir kenara bıraktık, onların müptelası oldu. Bugün Memoli'nin Zeyno'nun esamesi okunmuyor ama onlar roket takımı olarak hala aklımızda.

2. Anaaaaaaaym eşsiz bir ruh hastası o ya: Burhan Altıntop (Avrupa Yakası)

Aslı'ymış Volkan'mış hepsi bir yere kadar. Dizi sayısız fenomen karakteri hayatımıza kattı ama en devleşeni şüphesiz Burhan Altıntop. Engin Günaydın'ı ilk kez burada izleyenler için de ayrı yeri var.

3. Entebin en eğlenceli kadını: Nazire (Yabancı Damat)

Niko ve Nazlı'yı tümden bir kenara bırakmadık elbette. Ama Nazire'nin ve onun kocasının, kızlarının hikayesine bir ayrı bağlandık. Binnur Kaya'nın gerçek çıkışını yaptığı karakterini çok sevdik.

4. Dev bir illüzyon: Hallederiz Kadir (En Son Babalar Duyar)

Başka bir karakteri hatırladığınıza bile emin değiliz. Bu dizinin en yıldızlaşan karakteri olmayı, Türk dizi tarihinin en kaypak adamlarından biri olmasına ve Levent Ülgen tarafından acayip iyi canlandırılmasına borçlu sanırız...

5. Usta diye diye tabağındaki pirinç kadar adam öldürdün: Memati (Kurtlar Vadisi)

Polat Alemdar dizinin yıldızıydı elbette. Çakır'ı ise onunla beraber bir başrol olarak düşünüyorum. O yüzden yan karakter Memati'nin başarısını takdir ediyoruz, belki de Polat'tan daha çok seviliyor ve takip ediliyordu. Gürkan Uygun'a bir daha korkmadan bakamamamıza sebep oldu ama, ne yapalım...

6. İtirazı olan varsa derhal onun da yuvasını yıkalım: Ferhunde (Yaprak Dökümü)

Dizi zaten bir oyunculuk şöleniydi, birçok usta performans yarıştırdı. Ama Ferhunde'nin yükselişi durdulamadı. O entrika yarattıkça biz burada kendimizi yedik. Deniz Çakır'ı yolda görünce tükürmeye kalkanlar oldu belki de, daha ne olsun!

7. Kötü adamların en güzeli: Koyu Bilal (Geniş Aile)

Aslında Cevahir tarafından uydurulmuş binlerce lakabı var ama en bilineni Fırat Tanış tarafından canlandırılan Koyu Bilal. Müfit'le beraber gelmiş geçmiş en 'dandik' kötülükleri yaptılar. Beş kardeşle vuramayıp üç parmakla vuran anne misali, hem komik hem de iyi yürekliydi. Cevahir'i yıldızlaşma noktasında çoğu yönden ezdiğini söyleyebiliriz.

8. Mecnun'a ayıp olmazsa: Erdal Bakkal (Leyla ile Mecnun)

Aslında Mecnun'u geride bıraktı demek istemeyiz. Ama dizinin en fenomen karakteri Erdal Bakkal. Saygın üniforması, hiç değişmeyen trollüğü ve tuzluksu kişiliyle kalbimizin bakkalı. Mahallemizde olsa cipslerini içinde taso var mı diye tuz buz etmeyeceğimiz birisi. Cengiz Bozkurt'un eseri.

9. Seviyorum merkez: Harun (Behzat Ç.)

Yine bir başrolü geride bırakmış olmama, yine de acayip fenomenleşme vakası. Harun'un repliklerini, halini tavrını ezbere biliyoruz. Yeri gelip Behzat komiserimizden daha çok seviyoruz. Ankara Bebesi, seni unutamayız. Fatih Artman'ı da bize sen kazandırdın.

10. Küresel sermayenin azılı düşmanı: Zülfikar (Poyraz Karayel)

O kadar devleşti ki, sahneleri bir ara Poyraz ve Ayşegül'den daha fazlaydı. Celil Nalçakan'ın bu başarısından sonra bu karakter ve ekip arkadaşları üzerine bir film bile çekildi.

11. Sizi ayırmaya gönlümüz el vermedi: Tülay & Zerrin (Yalan Dünya)

Gülse Birsel kendini başrol olarak yazıp, sonrasında diğer karakterleri öyle güzel yaratıyor ki başrol olduğunu unutuyoruz. Yalan Dünya'da da Avrupa Yakası'nda olduğu gibi sayısız orijinal karakter var; yine de kendini bozmadan devam eden bu ikiliye en iyileri diyebiliriz. İrem Sak ve Derya Karadaş çok başarılıydı.

12. Hükümet gibi kadın: Esma (İstanbullu Gelin)

İpek Bilgin'in olduğu bir dizide, böyle muhteşem bir oyunculuk da beraberinde bu sonucu getirecekti tabii. Ne gelinin esamesi kaldı, ne de damadın. Yayınlandığı gün herkes hipnotize bir şekilde Esma Hanım'ı izliyor.

13. Bir parlama da Halit Ergenç'i bile geride bırakan bu çiftten gelsin: Hilal & Leon

Şaka şaka, Halit Ergenç geride bırakılamaz. Ama öyle bir kitlesi oluştu ki, Hilal ve Leon'un sahneleri sosyal medya gücüyle de beraber gitgide parlamaya başladı. Belki sessiz ve derinden gidecek bir aşk, alev alev büyüyor. Miray Daner ve Boran Kuzum hayranlığı da...

14. Kendini kalabalıklar içinden sıyıran kraliçe: Merve Aksak (Ufak Tefek Cinayetler)

Her ne kadar güzel yazılmış bir karakter olsa da, Aslıhan Gürbüz'ün delicesine güzel oynaması bu sonucu getirdi. Ya Oya'yı baş karakter kabul edeceğiz ya da dört kadının arasında bölündüğünü düşüneceğiz. Her durumda Merve Aksak aradan sıyrıldı. Yayınlandığı günde trending topics'e girmeye gidecek kadar!

15. Kötücülük ve Trollcülük Ltd Şti: Vartolu Sadettin (Çukur)

Adam kötü, çok kötü. Ama dayanamıyorsunuz, o ağlayınca içiniz sızlıyor. Aşkına gözyaşı döküyorsunuz. Bazen öyle laflar ediyor ki kahkaha atıyorsunuz. Yamaç ve Sena mı; yoksa Vartolu mu? Galiba Vartolu çoktan ipleri ele aldı. Erkan Kolçak Köstendil olayı bambaşka bir boyuta taşıdı.

16. Dumbledore gibi adam, kurtarıcı, Alfa erkek: Sadık Murat Kolhan (Fi)

Son zamanlarda Can Manay'ı da Duru'yu da unutturdu neredeyse. Sosyal medyada da Fi hakkında konuşulanlar genelde onun üzerinden gidiyor. Osman Sonant öyle muhteşem oynuyor ki, gerçekten böyle bir adam varmış da ismini anınca dibinizde bitecekmiş gibi hissediyorsunuz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
engin-turk1

10 numaraya kadar liste iyiydi de sonrası şu son dönem dizilerini seyretmeyince yabancı kaldı bana. Geriyor beni bu yapımlar müziğiyle oyunuyla hep bir sıkıntı gerginlik stres var sanki ne biliyim ben mi ön yargılıyım?

a.yavuzhan

vartoliiii. ulan başka biri olsa izletmez bu kadar :D not: he medet he

deniz-azdemir

Sadık Murat Kolhan 😍😍😍😍😍

aptalasik

#8 numarada Erdal BAKKAL değil İsmail Ağbi olmalıydı :/

ya-ne-olacagidi

Çok çok gerilerde gelip başrole tur bindiren karakter olarak Lvent Ülgen oynadığı En Son Babalar Duyar Hallederiz Kadir üzerine karakter tanımıyorum. Figüratif karakter olarak girip diziyi üzerine yaptı neredeyse. Devam dizisi Kadir Bey Resort Otel olarak finali yaptı.

Görüş Bildir