Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Başka Yerde Yazmayan Acımasız 10 Sosyal Medya Raconu

-
Abone ol

1. Herkesin bir mahallesi var. Mahalleni bil.

Sosyal medyada kendi düşünce yapına, "sınırları kimin tarafından çizildiği belli olmayan tutumlarının toplamına", yani mahallene uygun hareket etmek esastır. Aykırılar pek sevilmez.

2. Mahallenin gönderdiği resimlere, virallere hemen çoş!

Birbirinin aynı yorumlardan birini daha yap. Anında düşünemeden paylaş.

3. Normalde bir sosyal ortamda argo konuşmuyorsan da, sosyal medya’da rahat ol!

Kimse izlemiyor seni, okumuyor yazdıklarını!

4. Önüne gelen beğenme tekliflerini genelde kabul et. Birçoğunu beğen.

O markayı hiç kullanmadın, o bloğa hiç girmedin. Olsun, beğen. Senin beğenilerinle haketmeyen bazı firmalar “şu kadar müşterimiz bizi beğeniyor, şu kadar hayranımız var, müşteri memnuniyetimiz falan boyutta” diye hava atacaklar. Heveslerini kırma sevinsin garipler.

5. Tarihçi ol tarihi yorumla. Fizikçi ol kuantumu açıkla.

Tarih kitapları okumayı pek sevmeyebilirsin. Parçacık fiziğinin adı bile yabancı gelebilir. Ama senin de şeyin var, klavyen. Tarihi olayları yorumlarken İlber Ortaylı’ya taş çıkar. Uzay, zaman konularında Harvard’da master yapmışçasına döktür. Kim tutar seni.

6. Kısa kes.

Twitter boşuna 140 karakter olmamış. Fazla karakter arama. Fazla kelime de. Çoğu okumayacak yazdıklarını. Tuşlara değen parmaklarına, fıldır fıldır dönen beyin hücrelerine yazık. 1-2 kelimede anlat meramını. Bak Instagram’a!

7. Adına kanma.

Adı ne kadar sosyal olsa da, belli dozun üstünde kullanırsan asosyal bile olabilirsin.

8. Aileni, o anda nerede olduğunu, kısaca attığın her adımı paylaş.

Gizlin saklın kalmasın. Şeffaflık iyidir!

9. Herşeyi fotoğrafla ve tabii ki paylaş.

Gündoğumu-günbatımı, bahçedeki çiçekler. Bu arada 5 megapiksel kamerayla ve ışık bilgisi olmadan o gördüğün muhteşem gün batımı var ya, çektiğin fotoğrafta ondan eser olmayacak.

10. Burası sosyal medya. Buradaki kafa başka.

Galaksinin bir ucundaki uzaylılarla ilk bağlantı kuran insan olsan da, ilgili paylaşımının bir bebek ağlaması kadar beğeni almama ihtimaline hazır ol ( hiç de düşük bir ihtimal değil hani)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir