Görüş Bildir
Haberler
Banka Çalışma Saatleri Yine Değişti! Bankalar Ne Zaman Açılacak, Ne Zaman Kapanacak?

Banka Çalışma Saatleri Yine Değişti! Bankalar Ne Zaman Açılacak, Ne Zaman Kapanacak?

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar yurt genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Yasak boyunca birçok işletme ve kurum kapatılmış durumda. Bankada işi olan vatandaşlar, bankaların çalışma saatlerini merak ediyor. İçişleri Bakanlığı, toplam 17 gün sürecek tam kapanma sürecinde bankaların açık olacağını duyurmuştu. Son yapılan değişiklikle bankaların çalışma saatleri değiştirildi. Peki, bankalar ne zaman açılacak, ne zaman kapanacak? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bankalar Ne Zaman Açılacak, Ne Zaman Kapanacak?

Bankalar Ne Zaman Açılacak, Ne Zaman Kapanacak?

Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığının Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi hükümleri ve Bakanlığın açıklamaları uyarınca 3-15 Mayıs'ta yapılacak emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin, salgın tedbirlerine uyulmak üzere yoğunluğun önüne geçilerek daha güvenli ve kolay şekilde yapılabilmesini sağlamak amacıyla TBB Yönetim Kurulu tarafından şube çalışma saatlerine ilişkin bir tavsiye kararı alındığı bildirildi.

Açıklamada, 'Buna göre üyeler, açık olacak şubelerinde yeteri kadar personel bulundurmak üzere müşteri kabul saatlerini 6, 7, 10 ve 11 Mayıs'ta saat 09.00-12.30 ve 13.30-16.30, arife günü olan 12 Mayıs'ta saat 9.00-12.30 olarak belirleyebilecektir.

Diğer günlerde şubelerde 10.00-16.00 saatlerinde hizmet verilmeye devam edilecektir. Toplumun, kendisinin ve çalışanların sağlığının korunmasına azami ölçüde çaba gösterilmesini teminen banka müşterilerinin; işlemlerinde ATM, internet ve mobil bankacılığı gibi şube dışı kanalları tercih etmelerini arz ve teşekkür ederiz.' ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın