Görüş Bildir
Haberler
Bakkal ve Marketler Kaçta Kapanıyor? İçişleri Bakanlığı’ndan Çalışma Saatleri Genelgesi

Bakkal ve Marketler Kaçta Kapanıyor? İçişleri Bakanlığı’ndan Çalışma Saatleri Genelgesi

Koronavirüs sebebiyle hafta içi her gün belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Akşam saat 19.00’da başlayan yasak, takip eden gün sabah saat 05.00’de sona eriyor. Vatandaşlar, yasaklar öncesi bakkal ve marketlerin çalışma saatlerini merak ediyor. Son yapılan Kabine toplantısında, kafe ve restoranlar kapanmış ve marketlerin çalışma saatleri değiştirilmişti. İşte İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı son genelgeye göre bakkal ve marketlerin çalışma saatleri…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bakkal ve Marketler Kaçta Kapanacak?

Bakkal ve Marketler Kaçta Kapanacak?

İçişleri Bakanlığı’nın duyurduğu genelgeye göre; hafta içi bakkal ve marketler saat 10.00’da açılacak ve 18.00’de kapanacak.

Hafta sonu ise 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

İçişleri Bakanlığı’nın bakkal ve marketlerin çalışma saatleriyle ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için tüm işyerlerinin (istisna getirilenler hariç) çalışma saatleri hafta içi günlerde 07.00-18.00 saatleri arası olarak belirlenecek.

Zincir marketler ise saat 10.00’da açılacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilecek.).

65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebilecek.

Ramazan ayı süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyrukları ve yoğunluğun oluşturacağı riskin önlenmesi amacıyla fırınlardaki özel sipariş üretimi de dahil pide ve ekmek üretimi iftardan 1 saat önce sonlandırılacak ve iftar saatine kadar sadece satış yapılabilecek. İftardan sonra fırınlarda üretim, satış ve diğer hazırlık işlemlerine devam edilebilecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın