Görüş Bildir

Bakkal ve Marketler Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor? İçişleri Bakanlığı’ndan Çalışma Saatleri Genelgesi

Haberler
> Bakkal ve Marketler Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor? İçişleri Bakanlığı’ndan Çalışma Saatleri Genelgesi

Türkiye’de uzun süren koronavirüs yasakları sonrası 1 Mart itibariyle normalleşme adımları hayata geçirildi. Yeniden başlayan normalleşme adımlarıyla birlikte kafe ve restoranlar da tekrardan açıldı ve bakkal, market, manav, kasap gibi işletmelerin çalışma saatleri de değişti. Koronavirüs önlemleri kapsamında saat 10.00 ila 20.00 arasında hizmet veren işletmeler, artık 07.00’de açılacak. İşte bakkal ve marketlerin çalışma saatleri…

Bakkal ve Marketler Saat Kaçta Açılıyor?

Bakkal ve Marketler Saat Kaçta Açılıyor?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı ‘Çalışma Saatleri’ adlı genelgenin ilgili bölümü şu şekilde;

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığınca tespit edilen kriterlere göre iller 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılarak salgınla mücadeledeki tedbir seviyeleri belirlenerek, her bir risk grubunda uygulanacak tedbirler kamuoyu ile paylaşıldığı vurgulanan genelgede, düşük, orta ve yüksek risk grubunda bulunan illerde, lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb. gibi yeme içme yerleri ile kıraathane ve çay bahçesi gibi iş yerleri için 07.00 19.00 saatleri arasında % 50 kapasite ile müşterilerine iş yerinde hizmet sunacak şekilde çalışabilme imkânı getirildiği ifade edildi.

Genelgede, daha önce açılış-kapanış saatleri belirlenmiş olan iş yerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendiği belirtildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?