Bakan Koca, Ahmet Hakan'a Konuştu: 'İstanbul’u Tutamıyoruz, İlle de Sokağa Çıkma Yasağı mı Getirilsin?'

 > 
1bPAYLAŞIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını nedeniyle yapılan 'evde kal' çağrılarına Anadolu’da büyük ölçüde uyulduğunu ancak İstanbul'da uyulmadığını söyledi ve "İstanbul’u tutamıyoruz, ille de devletin sokağa çıkma yasağı getirmesi mi gerekiyor?" ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmeyi yazdı.

"İnsanlar 'evde kal' çağrılarına Anadolu’da büyük ölçüde uyuluyor"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını nedeniyle yapılan 'evde kal' çağrılarına Anadolu’da büyük ölçüde uyulduğunu söylerken "İstanbul’u tutamıyoruz" dedi.

Koca, "En sert tedbir sokağa çıkma yasağı olabilir, ama ille de devletin böyle bir yasak getirmesi mi gerekir?" ifadesini kullandı.

"İki-üç haftalık süreçte mutlak izolasyon şart"

Hakan'ın Koca ile yaptığı görüşmenin ilgili kısmı şu şekilde:

"İzolasyon... İzolasyon... İzolasyon... Şu dönemde mutlak izolasyonu sağlamamız -gerekiyor. İki-üç haftalık süreçte mutlak izolasyon şart.'
Peki evlere kapanma işi sağlanamadı mı?
Bakan Koca’ya bunu sordum.
'Anadolu’da büyük ölçüde sağlanıyor ama İstanbul’u tutamıyoruz. İstanbul’u görüyorsunuz' dedi.
Sokağa çıkma yasağı bir çözüm olamaz mı?
Sağlık Bakanı Koca, bu sorumu da şöyle yanıtladı:
'Herkesin evinde izole olması gerekiyor. Bunun sağlanması lazım. Bunun ciddiye alınması gerekir. En sert tedbir yasaklama olabilir. Ama ille de devletin böyle bir yasak getirmesi mi gerekir? Hepimiz bu izolasyonu sağlayabiliriz. Bunun sağlanması için çağrılarımız devam edecek. Daha sert ve keskin çağrılar yapacağız. İki-üç hafta evimize kapanarak bu dönemi geçirebiliriz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir