Görüş Bildir
Haberler
Bakan Berat Albayrak Açıkladı: Hakan Atilla, Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne Atandı

etiket Bakan Berat Albayrak Açıkladı: Hakan Atilla, Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne Atandı

Ulaş
21.10.2019 - 18:34

Hazine ve Maliye Bakanı Berat AlbayrakBorsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne Hakan Atilla'nın atandığını bildirdi.  

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Karar Hazine Bakanı Albayrak tarafından Twitter'da 'Atilla'nın dinlenme dönemi bitti' ifadesiyle duyuruldu.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'Haksız bir mahkumiyetin ardından ailesine ve ülkesine kavuşan Hakan Atilla'nın dinlenme dönemi bitti. Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak göreve başlıyor. Bu görevin kendisi ve BIST için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.' ifadelerini kullandı.

Murat Çetinkaya’nın, 30 Ağustos 2019 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atanmasından sonra Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Mehmet Hakan Atilla seçildi.

Murat Çetinkaya’nın, 30 Ağustos 2019 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atanmasından sonra Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Mehmet Hakan Atilla seçildi.

BİST tarafından yapılan açıklamada verilen bilgilere göre, 1970 yılında Ankara’da doğan Mehmet Hakan Atilla, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatına 1995 yılında Halkbank AŞ’de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı olarak başladı.

Atilla daha sonra Bankacılık Kartları ve Nakit Yönetimi Müdürlüklerinde Uzman, Stratejik Planlama Daire Başkanlığı'nda Yönetmen ve Bölüm Müdürü, Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri’nde Daire Başkanı, Halk Yatırım’da Denetim Kurulu üyesi, Halk Emeklilik’te Yönetim Kurulu Üyesi ve Halkbank Makedonya Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Mehmet Hakan Atilla 2011-2018 yılları arasında Halkbank Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de üstlendi.

Atilla 24 Temmuz'da Türkiye'ye gelmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
362
141
114
75
18
13
5
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Aslan Atasoy

Ekonomideki kötüye gidişe rağmen Berat Albayrak'ın koltuğunu koruması damat olmasından dolayı.Devlet aile şirketi gibi yönetiliyor deyince de vatan haini dam... Devamını Gör

Sedat Yılmaz

peki zafer çağlayan'a yazık değil mi, onu boynu bükük mü bırakacaksınız?

notchosen one

Reza'ya da (Rıza, Raza, Roza... artık adı neyse) bir görev verin artık, cari açığı kapasın yeniden.