Bahçeli: TTB'yi İncelemek İçin Heyet Kurduk

 > 
31PAYLAŞIM

MHP lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde kapatılması yönünde çağrı yaptığı Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) bir kez daha hedef aldı. TTB'yi "bölücülüğün ve terörizmin saklandığı karanlık oluşum" diye niteleyen Bahçeli, birliği incelemek için heyet kurduklarını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türk Tabipleri Birliği'ni incelemek için heyet kurduklarını açıkladı. 

"Bugünden geçerli olmak üzere, Başkanlık Divanı üyesi bir arkadaşımızın başkanlığında bir heyet teşekkül etmiştir" diyen Bahçeli "Bu heyet marifetince Türk Tabipleri Birliği'nin dünü, bugünü, bütün fiili ve eylemleri incelenecek, gerekirse hazırlanacak dosya Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirilecektir. Ümidimiz, kirli çamaşırların ortaya çıkmasıdır” diye konuştu.

"TTB derhal kapatılmalı, yöneticilerinden hesap sorulmalı"

Türk Tabipleri Birliği'nin salgın döneminde karamsarlık yaydığını söyleyen Bahçeli "Adı Türk olan, gerçekte bölücülüğün ve terörizmin saklandığı karanlık oluşum olan bu birliğin milletimizin ne bir özlemini ne de hedef ve hayallerini paylaştığı vakidir. 16 Eylül'de Twitter'den yaptığım açıklamanın sonuna kadar arkasındayım. Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır. Aynı zamanda dediğim şudur: Bu Birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır" diye konuştu.

Bahçeli'nin Hedefinde Türk Tabipler Birliği Var: 'Korona Kadar Tehlikeli, Derhal Kapatılmalı' - onedio.com
Bahçeli'nin Hedefinde Türk Tabipler Birliği Var: 'Korona Kadar Tehlikeli, Derhal Kapatılmalı' - onedio.com

Bahçeli "Türk Tabipleri Birliği'nin derdi hastalarımızın şifa bulması, tedavi edilmeleri, insan ve toplum sağlığının güvenceye kavuşması falan değil. Bunların asıl meselesi acaba şurda gedik açabilir miyiz, sorusuna cevap aramaktır" ifadelerini kullandı.

DW Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir