Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MHP Lideri Bahçeli Taburcu Oldu: 'Tedavisi Evde Devam Edecek'

 > 
31PAYLAŞIM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti yetkililerinin verdiği bilgiye göre bu sabah "mide bulantısı" şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Bahçeli’nin sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Sosyal medyada iddia edildiği gibi beyin kanaması veya kalp hastalığıyla alakalı hiçbir problemi yok. Şu anda şuuru açık, konuşabilen bir durumdadır” dedi. 

MHP lideri Bahçeli, ilerleyen saatlerde tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nden taburcu edildi. 🎥

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bahçeli'nin tedavisinin evinde süreceğini açıkladı.

Bahçeli’yi tedavi gördüğü hastanede ziyaret eden Sağlık Bakanı Koca çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada "Sayın Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettim. Birazdan kendileri taburcu olacaklar. Hastanede kalmasını gerektirecek bir durum söz konusu değil.  Genel tetkik yapıldı. Bundan sonraki süreçte tedavisi evde devam edecek. Ciddi bir durumun olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Solunum enfeksiyonu ancak ciddi bir durum yok.” dedi.

"Sosyal medyada iddia edildiği gibi beyin kanaması ya da kalp ile ilgili bir hastalığı yok" 🎥

Konuya ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın şöyle konuşmuştu:

"Bugün sabah saat 10:00'da mide bulantısı şikayetiyle hastaneye geldi. Sosyal medyada iddia edildiği gibi beyin kanaması ya da kalp ile ilgili bir hastalığı yoktur. Şu anda şuuru açık, konuşabilen bir durumdadır. İstirahat etmektedir. Hastane başhekimliği ilerleyen saatlerde sizlerle paylaşacaktır. Kısaca genel başkanımızın sağlık durumu son derece iyi ve mükemmel durumdadır."

Yalçın, bir basın mensubunun "Efendim, neden midesi bulanmış peki?" sorusuna "Herhangi bir sebepten olabilir. Onu zannediyorum hekimler ifade edeceklerdir" yanıtını vermişti.

Yalçın, bir başka soru üzerine de Bahçeli'nin geceyi hastanede geçirip geçirmeyeceğine hekimlerin karar vereceğini vurgulayarak, "Şu an istirahat ediyor, tetkiklerin çoğu da yapıldı. Herhangi bir problem yok." demişti.

Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker de Twitter üzerinden bir açıklama yapmıştı.

Çeliker mesajında, "MHP Lideri Sn Genel Başkanımız Devlet Bahçeli üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlı olarak ateş yükselmesi sonucu hastaneye getirilerek kontrol altına alınmıştır. Sağlık durumu gayet iyi olup, milletimize ve camiamıza selam ve sevgilerini iletiyor" ifadelerini kullanmıştı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir