Bahçeli, İmamoğlu'na Ağır İfadelerle Yüklendi: 'Terörü Aklamaya Çalışıyor'

24PAYLAŞIM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Diyarbakır ziyareti nedeniyle hedef aldı. İmamoğlu'nun Diyarbakır'da verdiği "Aynı yerdeyiz" mesajına tepki gösteren Bahçeli, bu ifadeyi, "bölücü bir dil, terörü aklamaya çalışan lekeli bir duruş, hıyanete selam duran köhne bir üslup" diye tanımladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından açıklama yaptı. Yıl dönümü nedeniyle Sivas Kongresi'ne değinen MHP lideri, ardından sözü CHP'ye ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na getirdi. CHP 'nin bugünkü Parti Meclisi toplantısını Sivas'ta düzenlemesine tepki gösteren Bahçeli, "Bu CHP’nin Atatürk’ün CHP’siyle en küçük bağ ve bağlantısı kalmamıştır" dedi. Bahçeli, CHP'ye ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na şöyle yüklendi:

"O günkü CHP ile bugünkü birbirine gece gündüz kadar uzak"

"Aziz Atatürk CHP’nin 1927 tarihli kurultayında Sivas Kongresi’ni ilk kurultayları olarak açıklar. Ancak o günkü CHP’yle bugünkü kaçak ve korsan CHP geceyle gündüz kadar birbirinden uzaktır, birbirine yabancıdır. CHP’nin bugün Sivas’ta toplanan PM ve Genel Başkanlarının yaptığı konuşma eğer orta oyunu değilse aczin telaş maskesi takıp görücüye çıkmasından başkası olamayacaktır. CHP Genel Başkanı dününe küsmüş, çizgisi kırılmış, fikri küflenmiş, Kandil’e çoktan dümen kırmıştır. CHP Genel Başkanı yanılıyor, Türkiye’nin temellerini atan bugünkü CHP falan değildir.Bu CHP’nin Atatürk’ün CHP’siyle en küçük bağ ve bağlantısı kalmamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Sivas Kongresi ilk kongremiz demesi tükenmişlik sendromudur. Çünkü Sivas Kongresi Türk milletinindir."

"İBB Başkanı skandalların göbeğinde"

Sözü daha sonra İBB Başkanı İmamoğlu'na getiren Bahçeli, "CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinden beri skandalların göbeğindedir. İstanbul sele maruz kalmışken o Bodrum’da denizdeydi. Hiç kimseyi işten çıkarmayacaktı, neredeyse çıkarmadığı kalmadı, nitekim acımadan ekmekle oynamayı tercih etti. Dahası zam üstüne zamla İstanbullu kardeşlerimizin hayatlarını kararttı. CHP demenin yalan demek olduğunu bariz şekilde ispatladı. Elbette yanlışa imza attı, milli iradeye çamur sıçrattı. Ama HDP’li üç büyükşehir belediye başkanı görevden uzaklaştırılınca birden ayağa kalktı." dedi.

"CHP, HDP’nin kuluçka yerine yatmıştır"

Bahçeli, İBB Başkanı İmamoğlu'nun görevlerinden alınan üç büyükşehir belediye başkanını Diyarbakır'da ziyaret etmesine şu ifadelerle tepki gösterdi:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın 31 Ağustos’ta Diyarbakır’da kayyum kararını gaflet ve dalaletle tanımlaması Sivas Kongresi’nin ruhunu yok saymak, mirasını çiğnemektir. Büyük zaferimizin hemen ertesinde, sanki rövanş alır gibi, PKK’lılara destek turuna çıkması zillettir. Madem Diyarbakır’a gitti gitmesine, evlatları dağa kaçırılan gözü yaşlı anaları da ziyaret etseydi! Terörü lanetleseydi. Pençe Harekatı ve Kıran Operasyonu’ndan dolayı kahraman Mehmetçiğe başarılar dileyip dua etseydi. Halay çekip horon tepmesini biliyor da, bunları mı bilmiyor? CHP’li Belediye Başkanı’nın HDP’lileri görünce “Aynı yerdeyiz, aynı noktadayız” itirafı bölücü bir dil, terörü aklamaya çalışan lekeli bir duruş, hıyanete selam duran köhne bir üsluptur. İstanbul’da işler bitti de sıra Diyarbakır’a mı kaldı? CHP, HDP’nin kuluçka yerine yatmıştır. Ali Galip Sivas Kongresi’ni nasıl dağıtmaya muvaffak olamadıysa, Damat Ferit ve Dahiliye Nazırı Adil Bey nasıl Milli Mücadele kararlılığına boyun eğdiremediyse bugünkü takipçileri ve teminçileri de aynı şekilde başarısızlığa mahkum olacaklardır."

İmamoğlu Diyarbakır'da: 'Kayyum Atanması Gaflet ve Dalalettir' - onedio.com
İmamoğlu Diyarbakır'da: 'Kayyum Atanması Gaflet ve Dalalettir' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir