Babasız Büyüyen Kız Çocuklarının Karşılaştığı Birbirinden Zorlu Ama Bir O Kadar da Hayata Bağlayan 13 Durum

3.2bPAYLAŞIM

Hiç kimse için kolay değildir de en çok kız çocuklarının canını yakar babasız büyümek…

1. Babasız büyüyen kızlar hiçbir zaman prenses olamazlar ama benim diyen prensleri bile dize getirecek kadar kuvvetli olurlar.

2. Kendi kayıpları bir tarafa, en çok annelerine üzülürler. Hayat arkadaşını kaybetmenin ne demek olduğunu bilmeseler bile, annelerinin acılarına her daim ortak olmaya çalışırlar.

3. Başkalarına güvenme konusunda sorun yaşarlar ancak bu onları her zaman dikkatli bir insan yapar. Dışarıdan gözlemlemeyi çok iyi bildiklerinden adeta insan sarrafına dönüşürler.

4. Kafalarının içinde her daim konuşan, sorgulayan ve hesap soran biri vardır. Bu durum onları zorlasa da, her seferinden ayağa kalkmayı ve yeniden başlamayı bilirler.

5. Güzellik elbette görecelidir ama babasız büyüyen kızlar hiç öyle görünmeseler bile kendilerini beğenmezler. Bu da onları mütevazı bir insan haline getirir.

6. Hayatta karşılaştığı tüm zorlukların üstesinden tek başlarına gelmek zorunda kalırlar ama onları her zaman destekleyen, sıcaklığıyla kucaklayan ve dünyalar kadar çok seven anneleri yanlarındadır.

7. Babasız büyüyen kız çocukları yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Her ne kadar yorucu olsa da bu onları sosyal ve aranılan insan yapar.

8. Ayrılık korkularını dibine kadar yaşarlar ve tüm ayrılıklarda büyük bir yıkıma uğrarlar. Ama ne demişler: “Sizi öldürmeyen şey güçlendirir.”

9. Tüm gülüşleri, dolu dolu görünen kahkahaları yarımdır, eksiktir ama gerçek bir kahkahanın değerini ancak onlar bilirler.

10. Bir şiir, bir şarkı, bir roman ya da bir film sahnesi onları hüngür hüngür ağlatmaya yeter de artar bile. Tüm bunları görerek yalnız olmadıklarının da farkına varırlar.

11. Onları yönlendiren, hayata hazırlayan bir babaları olmadığı için bunu deneme-yanılma yöntemiyle öğrenirler. Her seferinde tökezleseler de, hayatın getirdiklerinin kıymetini çok iyi bilirler.

12. Hani derler ya, bir kız çocuğunun ilk aşkı babasıdır diye… Babasız büyüyen kızlar bunun ne demek olduğunu iliklerine kadar hissederler. Bir şeyler yarım kalmış gibi görünse de onlar kendi şanslarını yaratırlar.

13. İlişkilerinde sık sık hayal kırıklığına uğrarlar ancak en sonunda buldukları adamın mükemmel bir baba olacağını gözlerinin içine bakarak anlarlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
askito-muyum-ben

Babasız büyümedim, böyle bir olayı yaşamak da istemem. Kendimden örnek vermem gerekirse; her ne kadar şikayetçi olsan da anlaşamasan da kesinlikle 'ilk aşkın' veya 'kahramanın' olmasa da sonuç olarak yalnız başınayken bir hadise yaşadığında aklına arayıp yardım istemek gelen ilk kişi baban oluyor. Etrafımda babasız büyüyen kız arkadaşlarım da sanırım bu duygunun yoksunluğundan dolayı erkek arkadaşlarına baba muamelesi yapıyorlar ve maalesef ki tüm saf duygularıyla sevdiği sığınmak istediği adam çoğunlukla şerefsiz çıkıyor. Kızın bu duygularını onu kendine bağlamak için kullanıyor ve onunla oyuncak gibi oynuyor. Kızın gözünde 'sığınılacak liman', 'koruyucu insan, baba,abi' rolüne büründüğü için de kız kullanıldığını bilse bile o pezevenk herifi bırakamıyor. BU DA BENİ DELİ EDİYOR! Hemcinslerini erkeklerin itliğine karşı koruma konusunda çok duyarlı olan benim çıldırdığım nokta budur. Ama onlar da kendine göre haklı n'apsın. İki ucu boklu değnek.

samyeli90

Doğduğundan beri arkanı yaslayacağın güvenebileceğin bir erkek yok hayatında olsa bile yok olan kadınlar var benim gibi daha güçlü olmak zorundayız çünkü düştüğümüzde elimizden tutup kaldıran kimse yoktur

Gizli Kullanıcı

10 hariç hepsi

Gizli Kullanıcı

Ya da babası yanı başında olsa bile babasız büyüyenler de var: Evde (musluk tamiratı, duvar delmesi, bozulan pencereler vs) birşey bozulduğunda kendimiz yapabiliyoruz bisiklet sürmeyi vs kendi kendimize düşe kalka bile olsa öğrenebiliyoruz. Maddiyatı herkesten önce öğreniyoruz. Birinin yardıma ihtiyacı olduğunda kendimizden bildiğimiz için koşa koşa gidiyoruz. Ayrılıklar yanlızlıklar üzmüyor çünkü baştan yanlızız. Prensesliğin bir halta yaramadığını görebiliyoruz. Çoğunlukla annelere üzülmüyor, kızıyoruz buna nasıl aşık oldun sen diye. Bir 'baba' figürünün her yanlışı görünce yanındaki kişiyi öyle seçiyorsun. Anne olduğumuzda çocugumuzla vakit geçirsin birşeyler katsın diye onu aktivite yapmayı sağlayabiliyoruz.

ruveydaaydin

Birde babası yaşadığı halde babasız büyeyen kadınları ekleyelim buraya. #7 ile #10 na katımıyorum.Çoğumuz ağlamıyoruz derdimizi kimseyle paylaşmıyoruz ve yalnız kalmak bizim için kötü bir ilişkiden kat kat iyi.

Görüş Bildir