Görüş Bildir
Haberler
Ayşegül Aktürk'ün Katili Hakim Karşısında: 'Bıçakla Üzerine Düştüm, Hamleleri Kendime Yaptığımı Düşünüyordum'

Ayşegül Aktürk'ün Katili Hakim Karşısında: 'Bıçakla Üzerine Düştüm, Hamleleri Kendime Yaptığımı Düşünüyordum'

Batuhan
18.02.2021 - 08:55

Maltepe'de sağlık çalışanı Ayşegül Aktürk'ü 13 bıçak darbesiyle öldüren Muharrem Eralp, mahkemede 'bıçakla üzerine düştüm' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Maltepe'de 5 Haziran 2020'de 'ilgisine karşılık alamadığı' iddiasıyla 36 yaşındaki sağlık çalışanı Ayşegül Aktürk'ü 13 bıçak darbesiyle öldürdüğü ileri sürülen tutuklu sanık Muharrem Eralp ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanık Muharrem Eralp savunmasında intihar etmeye çalıştığını, kendisini kaybettiğini öne sürerek “Ben o esnada hamleleri kendime yaptığımı düşünüyordum, o esnada kaldırım gibi bir şeyin üstündeydik. Kendisi bir anda sırt üstü yere düştü. Ben de elimle bıçakla onun üzerine düştüm. Sonra kalktığımda onun kanlar içinde olduğunu gördüm' dedi. Olaydan sonra bıçağı sakladığı iddiasıyla yargılanan tutuksuz sanık baba Bayram Eralp ise suçlamaları reddederek “Benim sülalemde hiçbir suça karışmışlık yoktur, çocuklarım sütten çıkmış ak kaşıktır' diye konuştu.

Anadolu 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Muharrem Eralp getirilirken, tutuksuz sanık Bayram Eralp katıldı. Duruşmada sanığın kardeşleri Murat Eralp ve Meryem Eralp mağdur olarak yer alırken taraf avukatları da hazır bulundu.

"Söylediği şeye çok üzüldüm"

"Söylediği şeye çok üzüldüm"

Tutuklu sanık Muharrem Eralp savunmasında 2015 yılında maktul Ayşegül Aktürk'ün çocuklarıyla birlikte oturduğu mahalleye taşındığını, taşınmasına yardım ettiğini ve bu şekilde maktulle tanıştığını söyledi. Muharrem Eralp savunmasında “Ben bu süre zarfında kendisine Ayşegül Abla diyerek hitap ediyordum. Ayşegül Abla sürekli evinden işine işinden evine gidiyordu. Zamanla samimiyetimiz arttı, ben onun çocuklarından birini okula birini de spora yazdırdım. Çocuklarla birlikte spora gidiyorduk, bahçelerinde çay içmişliğimiz, mangal yapmışlığımız var. Bir süre sonra arkadaşlığımız sevgililiğe dönüştü' dedi. Sanık Muharrem Eralp zamanla maktul ile arasının bozulduğunu öne sürdü.

Olay günü maktul Ayşegül Aktürk'ün bahçesine gittiğini ve maktulün kendisini görünce irkildiğini ifade eden sanık “Maktul 'Benim peşimi bırak. Ya ben seni geberteceğim ya da kendin kendini gebert' tarzında konuştu. Ben söylediği bu şeye çok üzüldüm. Bu şekilde konuşmaya devam edince o esnada bahçe duvarının yanında bulunan bölmede bulunan bıçağa gözüm takıldı. Oraya doğru hamle yapıp bıçağı elime aldım. Yanına geldiğimde kendisi irkilmişti' dedi.

"Benim gözüm kapalıydı, kendimden geçmiş bir haldeydim"

"Benim gözüm kapalıydı, kendimden geçmiş bir haldeydim"

Sanık Muharrem Eralp savunmasını şu şekilde sürdürdü:

“Hala ona benim ölmemi isteyip istemediğini sordum ve sonrasında sağ elime aldığım bıçakla sol bileğimi kestim. Bıçağı kalbime doğru saplayıp ölmek istedim, gözüm kapalıydı. Ben bileğimi kestikten sonra maktul bana durumu engellemek için sarıldı. Benim gözüm kapalıydı, kendimden geçmiş bir haldeydim. Ben o esnada hamleleri kendime yaptığımı düşünüyordum, o esnada kaldırım gibi bir şeyin üstündeydik. Kendisi bir anda sırt üstü yere düştü. Ben de elimle bıçakla onun üzerine düştüm. Sonra kalktığımda onun kanlar içinde olduğunu gördüm. O an kardeşlerim Meryem ve Murat koşarak benim yanıma geldi. Sonra kalkarak yine bıçakla kalbime hamle yapmaya çalıştım. Bana engel oldular.'

"Ben onun saçının teline dahi zarar gelmesini istemezdim"

"Ben onun saçının teline dahi zarar gelmesini istemezdim"

Sanık bu olayların yaşandığı için pişman olduğunu iddia ederek müştekilerden, çocuklarından ve mahkeme heyetinden özür dilediğini söyledi. Sanık Muharrem Eralp, “Ben onun saçının teline dahi zarar gelmesini istemezdim. Onu tehdit ettiğim yazılmış, ben bunları kabul etmiyorum' dedi.

Tutuksuz sanık Bayram Eralp ise savunmasında sabah uyandığında 3 çocuğunun ve bir kadının kanlar içinde yerde yattığını gördüğünü, sebebini anlamadığını öne sürdü. Sanık Bayram Eralp “Ben bahçede yürürken orada bulunan bıçağın üstüne yanlışlıkla bastım. Ben de o esnada yerde bulunan bıçağı fark ettim, kimseye bir zarar gelmesin düşüncesiyle komşumuz Yunus Emre'ye 'Al bu bıçağı biraz uzaklaştır' diyerek verdim. O da bıçağı bahçenin biraz ilerisine götürmüş, polisler gelince teslim etmiş' şeklinde konuştu.

Mağdur Murat Eralp ve Meryem Eralp kardeşi olan Muharrem Eralp'in intihar etmeye çalışırken kendisini ve Ayşegül Aktürk'ü yanlışlıkla bıçakladığını öne sürdü.

Ne olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
153
45
10
3
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Leonel 5.Antonyo

ya hakim efendi bi siktir git amına kodumun çocuğu salak mı var senin karşında hakimi aldatmaya yönelik hareketten al sana müebbet diyemedin mi şuna

Leonel 5.Antonyo

ha hakemi ha hakimi biri saha içi yargı makinası diğeri hayat içi yargı makinası

panik anne

takıntılı,saplantılı,sevmeyi beceremeyen,sevilmediğini kabul etmeyen,sapkın,ilkel yaratıklardan biri daha. çukura atılasıcalar.

Söyledim gitti

Saçma savunma listesinde liderliğe oynar.